Jak Oni Mieszkają: słoneczna Toskania w Gdyni

10 marca 2021, 8:00
Joanna Puchala
Ciężkie drzwi przesuwne zostały wykonane na specjalne zamówienie. Więcej zdjęć (23)

Ciężkie drzwi przesuwne zostały wykonane na specjalne zamówienie.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Ciężkie drzwi przesuwne zostały wykonane na specjalne zamówienie.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W najnowszym odcinku cyklu Jak Oni Mieszkają odwiedzamy wnętrze, które powstało z miłości do smaków Toskanii, podróży i gotowania. W mieszkaniu w Gdyni nie zabrakło inspiracji Włochami, postarzanego drewna i kuchni z prawdziwego zdarzenia. W poprzednim odcinku byliśmy z wizytą u pani Magdy, której mieszkanie zostało urządzone w stylu glamour.Magda, Marcin i ich nastoletnia córka Ania są miłośnikami dobrej kuchni i podróży. Swoją największą pasję do smaków Toskanii, regionu Włoch słynącego z kuchni i wina, postanowili wprowadzić do każdej sfery swojego życia. Na co dzień prowadzą włoską restaurację w Sopocie, a chcąc cieszyć się klimatem słonecznej Italii przez cały rok, zdecydowali się przenieść go do swojego gdyńskiego mieszkania. Aranżacja wnętrza o powierzchni 63 m kw. powstała w oparciu o aranżację rustykalnym, włoskim stylem, tzw. Rustic Italian.

- Zaproponowałam dużo postarzanego drewna, w tym rustykalne deski podłogowe, oryginalne żeliwne okucia i naturalne tekstylia. Białe meble wolnostojące o prostych formach uzupełniają aranżację i budują atmosferę wakacyjnego toskańskiego domku. Dzięki temu wnętrze jest urocze, proste i przytulne - wyjaśnia Magdalena Wieczorek z Besign, która zaprojektowała wnętrze.
Remont trzypokojowego mieszkania zaczął się w maju 2019 roku i trwał cztery miesiące.

Kuchnia prawdziwym sercem domuWłaściciel mieszkania jest zawodowym kucharzem. Nic więc dziwnego, że kuchnia w tym mieszkaniu jest prawdziwym sercem domu. Podczas urządzania tego pomieszczenia liczył się każdy detal. Znalazło się tu miejsce na kuchenkę gazową, piekarnik w stylu retro marki Smeg oraz głęboki, ceramiczny zlew ze stylizowaną baterią z wyciąganą wylewką, która wieńczy styl pomieszczenia.


Wakacyjna sypialnia i pokój kąpielowy we włoskim styluAranżacja sypialni przypomina wakacje w Toskanii. Jest miejscem, które pomaga się odprężyć. Prowadzą do niej przesuwne drewniane drzwi, wykonane na zamówienie. Zamontowane na szynie i wzbogacone żeliwnymi okuciami, przełamują delikatność białych mebli i dodają wnętrzu wyrazistości. Białe meble, lniane tekstylia i oświetlenie tworzą romantyczny klimat wnętrza, które są przeciwwagą dla mocnych akcentów w postaci konsoli z odrestaurowanej podstawy maszyny pedałowej.

- Bardzo ważnym elementem wnętrza jest lustro w starym skrzydle okiennym. Należało kiedyś do budynku restauracji, w której pracujemy, a teraz zdobi naszą sypialnię - wyjaśnia pan Marcin, właściciel mieszkania.
Dzięki rozdzieleniu WC udało się stworzyć niewielki pokój kąpielowy w duchu włoskiej prowincji. Jasne tło dla aranżacji tworzą białe płytki w kształcie cegiełki. Oktagonalne płytki podłogowe z czarną kostką ożywiają jednolitą powierzchnię, a wałeczek biegnący po obwodzie pomieszczenia dzieli optycznie ścianę na dwie części, co polepsza proporcje łazienki.


"Jak Oni Mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.


autor

Joanna Puchala

j.stolp@trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.