Kasia Koval - nowa twarz trójmiejskiej mody

5 czerwca 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

Trójmiejski świat mody ceni projekty Katarzyny Konieczko, Magdaleny Arłukiewicz czy projektanta Michała Starosta. Niebawem do tego grona może dołączyć Kasia Koval. Pokaz mody jej najnowszej kolekcji wiosna - lato 2012 i ręcznie wykonanych strojów kąpielowych można było zobaczyć w niedzielę w sopockim Atelier.Kasia Koval jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi wydziału Tkaniny i Ubioru. Ma wieloletnie doświadczenie przy projektowaniu i szyciu odzieży damskiej.

- Projektuję dla kobiet pewnych siebie, dla których ważna jest jakość, elegancja, a zarazem oryginalność - tłumaczy projektantka.

Kolekcja wiosna - lato 2012 charakteryzuje się klasycznym, prostym stylem. Uszyte z lnu komplety i kombinezony dopasowane są do sylwetki i wyróżniają się nieregularnymi zdobnikami w kształcie różnokolorowych pasków i asymetrycznych ramiączek. Projekty dostępne są w czerwieni, bieli, pomarańczy i czerni.

Podczas niedzielnego pokazu w Atelier modelki, oprócz najnowszej kolekcji Kasi Koval, prezentowały ręcznie zrobione przez projektantkę na szydełku stroje kąpielowe wykonane z bawełny, połączone z jedwabnymi wstążkami i chustami pareo.

Pokaz zakończyła loteria wizytówka, której główną nagrodą była sukienka zaprojektowana przez Kasię Koval. Kolekcje projektantki można kupić na stronie internetowej kasiakoval.pl. Cena sukienek waha się od 290 do 390 zł. Z kolei kostiumy kosztują 590 zł.