Kolejny międzynarodowy sukces Katarzyny Konieczki

13 czerwca 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

Sopocka kostiumograf, Katarzyna Konieczka nie przestaje zaskakiwać. Zdjęcia jej prac zostały wystawione w jednej z galerii w Paryżu.Zdjęcia, na których można oglądać kostiumy autorstwa sopockiej projektantki, Katarzyny Konieczki, trafiły do francuskiej galerii "Le Cabinet des Curieux" w Paryżu na wystawę "Nouveau Monde - The End = The New", której myślą przewodnią jest koniec świata.

- Kostiumy pochodzą z kolekcji "Nekromantik" i "Very Twisted Kingdom". Na plakacie zapowiadającym wystawę jest zdjęcie wykonane przez Katarzynę Widmańską, fotografkę z Krakowa, która sfotografowała stworzony przeze mnie kostium z kolekcji "Nekromantik". Jest to cielista i ręcznie robiona sukienka połączona z charakterystyczną maską na twarz przypominającą urządzenie chirurgiczno-ortodontyczne - tłumaczy Konieczka.

Poza zdjęciami Katarzyny Widmańskiej, Marcina Szpaka i Macieja Boryna z kreacjami Kasi Konieczki na wystawie znajdują się również prace innych artystów, takich jak: Madame Peripetie, Ray Caesar, Stéphane Roy, Esther Vershoor, Leslie Bloquert, Daria Endresen, Valerie Lenoir, Patrick Siboni, Tim Roosen, Marie Meier, Nihil, AMF Korsets, B., Eric Keller.

To kolejne międzynarodowe osiągnięcie Katarzyny Konieczki. Niedawno zdjęcia jej prac zostały opublikowane na stronie internetowej włoskiego wydania magazynu "Vogue".
Kostiumy Katarzyny Konieczki:
31%

zaskakują pomysłem i oryginalnością

14%

są charakterystyczne w świecie mody

17%

przypominają kostiumy z horrorów

38%

przerażają mnie maski i konstrukcje zakładane na twarz

zakończona

łącznie głosów: 121