Trzy luksusowe apartamenty w Trójmieście

7 lipca 2020, 7:00
Joanna Puchala

W naszym katalogu znajduje się ponad 17,5 tys. ogłoszeń o sprzedaży mieszkań. Tym razem postanowiliśmy się przyjrzeć luksusowym ofertom w Trójmieście.Agencje nieruchomości w Trójmieście


Nieruchomość luksusowa - czyli jaka?- Decydując się na zakup nieruchomości premium, należy być czujnym, gdyż w ostatnim czasie przybyło w Trójmieście wiele masowych realizacji, które nie do końca spełniają kryteria nieruchomości luksusowych, czyli produktu z definicji unikalnego, a nie obliczonego tylko na jak największą ilość powierzchni użytkowej. Luksusowa inwestycja to również jej sąsiedztwo, gdzie nabywcy zapewnioną mają ochronę funkcji mieszkalnej i wykluczony jest wynajem krótkoterminowy - komentuje Agata Karolina Lasota z międzynarodowego centrum obsługi inwestorów i biznesu LBC Invest.
Aby uniknąć rozczarowań, warto sprawdzić, czy dana nieruchomość wyróżnia się ekskluzywną lokalizacją, najlepszymi materiałami, rozwiązaniami czy wykonaniem.

- W Polsce obiekty luksusowe pod względem standardu i aranżacji nie ustępują nieruchomościom plasowanym w tym segmencie na świecie, ale ich ceny są niemal dwukrotnie tańsze niż w Nowym Jorku czy Londynie. Najbardziej prestiżowe trójmiejskie adresy zdrożały w ciągu ostatnich kilku lat o jedną czwartą, ale nasz rynek nieruchomości premium jest coraz bardziej interesujący także dla zagranicznych inwestorów - dodaje Agata Lasota.

Ogłoszenia: najdroższe apartamenty w Trójmieście

The sky is the limit
16 000 000 zł
Gdynia Śródmieście
The sky is the limit
Mieszkanie - Gdynia Śródmieście
16 000 000 zł
Gdynia Śródmieście
Kupimy każde mieszkanie! Gotówka nawet dziś!
10 000 000 zł
Gdańsk

Apartament z widokiem na orłowskie molo za 7 490 000 złJednym z luksusowych apartamentów, które możemy znaleźć wśród ofert w naszym katalogu, jest apartament położony 30 metrów od wejścia na plażę, z bezpośrednim widokiem na morze i molo w Orłowie. Apartament składa się z dwóch poziomów i czterech pomieszczeń. Dodatkowo wyposażony jest w taras o powierzchni 60 metrów, ogród oraz specjalnie zaprojektowany ogród zimowy gwarantujący widok na Zatokę Gdańską. Apartament został wykończony z najwyższej jakości materiałów w standardzie premium.

- To jedna z ostatnich tak atrakcyjnych lokalizacji. Apartament z widokiem na morze, a do tego położony w tak atrakcyjnej dzielnicy, jaką jest Orłowo i w tak kameralnym kompleksie, jakim jest Riviera Orłowska, to dzisiaj prawdziwa rzadkość. Takie nieruchomości trafiają na rynek raz na kilka, kilkanaście lat. To idealna nieruchomość na inwestycję, jak i dla tych, którzy szukają swojego miejsca do życia. Dodatkowym atutem jest fakt, że projekt został przygotowany tak, aby był to właściwie dom nad morzem w zabudowie apartamentowej - mówi Marcin Suchocki, CEO Tritum Property.

Penthouse z widokiem na Motławę za 4 500 000 złPenthouse o powierzchni 132 m kw. jest położony w kamienicy Symfonia Residence w samym sercu Gdańska i gwarantuje niepowtarzalny widok na Motławę. Składa się z przestronnej przestrzeni dziennej z otwartą kuchnią, dwóch sypialni, dwóch łazienek oraz garderoby z zabudową ubraniową.

Całość wykończona i urządzona wysokiej jakości luksusowymi materiałami. Duże przeszklenia podkreślają spektakularny charakter wnętrza i pozwalają rozkoszować się pięknym widokiem.

- Jednym z najbardziej ekskluzywnych miejsc w Trójmieście jest luksusowa kamienica Symfonia Residence przy Targu Rybnym, będąca fragmentem historycznej zabudowy starego Gdańska. Wyjątkowe walory tej inwestycji podkreśla lokalizacja. Kamienica zaprojektowana została przez jednego z najsłynniejszych polskich architektów, Stefana Kuryłowicza. W tej kamienicy położony jest jeden z najbardziej reprezentacyjnych apartamentów - 132-metrowy penthouse z niepowtarzalnym widokiem na Motławę, którego wnętrze wykończone zostało luksusowymi materiałami - podkreśla Agata Lasota.

Przestronny apartament w gdyńskim Orłowie za 5 900 000 złInnym przykładem luksusowego apartamentu jest oferta nieruchomości zlokalizowanej w Orłowie, w ekskluzywnym kompleksie apartamentowym Prokom Park.

Apartament jest położony na trzech poziomach. Zarówno z balkonu, jak i sypialni rozpościera się malowniczy widok na morze i park. Do linii brzegowej i piaszczystej plaży dzieli go zaledwie 100 metrów.

- Apartament ma powierzchnię 161,44 m kw. w wyjątkowym położeniu. Za cenę odpowiedzialna jest jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Gdyni. Z Promenady Królowej Marysieńki możemy wejść przez ogród do apartamentu. Zlokalizowany jest 50 metrów od brzegu morza i piaszczystej plaży, jedynie 250 metrów dzieli apartament od Orłowskiego Molo, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gdyni. Nieodzownym atutem tego miejsca jest również piękny widok na Zatokę Gdańską oraz otaczająca to miejsce natura, cisza i spokój. Ten kameralny kompleks jest zadbany, a wejście na jego teren jest kontrolowane przez ochronę. Budynki są regularnie odświeżane tak, aby każdego roku były wizytówką Orłowa. Jest to miejsce stworzone dla najbardziej wymagających osób - mówi Natalia Wiśniewska z Natalia Wiśniewska Nieruchomości, Centrum Pośrednika.