Masaż niejedno ma oblicze

8 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 9 lat)
Natalia Lebiedź
Lava Shells to aromatyczny masaż ciepłymi muszlami tygrysimi. Więcej zdjęć (7)

Lava Shells to aromatyczny masaż ciepłymi muszlami tygrysimi.

mat. prasowe

Lava Shells to aromatyczny masaż ciepłymi muszlami tygrysimi.

mat. prasowe

Masaż tygrysimi muszlami, bańkami i dźwiękiem mis tybetańskich - zalicza się je do grona zabiegów o działaniu leczniczym, relaksującym, a w niektórych przypadkach odchudzającym i antycellulitowym. Mimo, że nie są jeszcze tak znane, jak klasyczne, to w Trójmieście mają już swoje grono zwolenników.W powiedzeniu "masaż jest dobry na wszystko" musi być choć trochę prawdy, ponieważ w Trójmieście salonów masażu jest mnóstwo. Szukając ciekawych zabiegów, znalazłam masaż muszlami tygrysimi, dźwiękiem mis tybetańskich, aromatyczną świecą, a także bańkami, stemplami ziołowymi i gorącymi kamieniami. Na czym polega ich fenomen?

Masaż tygrysimi muszlami

Lava Shells to aromatyczny masaż ciepłymi muszlami tygrysimi, zbudowanymi z węglanu wapnia. - Muszle zbierane są ręcznie u wybrzeża Oceanu Spokojnego, a następnie polerowane i piaskowane tak, aby ich powierzchnia była gładka i delikatna. Brak porowatej powierzchni eliminuje ryzyko wchłonięcia olejku, martwych komórek skóry, bakterii czy kurzu. Pozwala to również na łatwe utrzymanie ich w czystości - tłumaczy Anna Gołuńska, kierownik Spa i Wellness z hotelu Faltom w Rumi.

Muszle emitują ciepło, dzięki aplikowanemu do ich wnętrza żelowi. W czasie podgrzewania, uwalniają jony wapnia, które przenikają bezpośrednio do skóry. Wapń wspomaga naturalne procesy odnowy skóry i czyni ją gładszą i zdrowiej wyglądającą, przy zachowaniu wszystkich zalet masażu z użyciem ciepła. Zaledwie dwie muszle zapewniają w trakcie masażu podobne odczucia, co pełen zestaw kamieni do masażu.
Raz rozgrzana muszla będzie wytwarzać, a w konsekwencji utrzymywać ciepło przez ponad godzinę.

- Masaż zwalcza napięcie i rozluźnia mięśnie. Wspiera proces odnowy komórek, a także nawilża, regeneruje i odmładza skórę ciała - mówi Anna Gołuńska. - Ma również działanie relaksujące. Niweluje stres i przywraca wewnętrzną harmonię - dodaje.

Masaż ciepłymi muszlami tygrysimi trwa 50 minut, a jego cena wynosi 140 zł.

Masaż dźwiękiem mis tybetańskich

Misy tybetańskie są wykonane z dwunastu połączonych metali. Więcej zdjęć (7)

Misy tybetańskie są wykonane z dwunastu połączonych metali.

mat. prasowe

Misy tybetańskie są wykonane z dwunastu połączonych metali.

mat. prasowe

Masaż i terapia z wykorzystaniem dźwięków i drgań wywołanych przez uderzania specjalnymi gongami w metalowe misy w Tybecie jest znana od ponad 3000 lat. Do krajów europejskich przywiózł ją niemiecki inżynier Peter Hess. Był to efekt jego pobytu w Nepalu i Tybecie.

- W zależności od rodzaju dolegliwości dobiera się odpowiednią wielkość misy tybetańskiej, wykonanej z 12 różnych metali. Każda z misa wydaje inny dźwięk - od infra, po zwykłe dźwięki do ultra - mówi Magdalena Sijka, mgr rehabilitacji ruchowej z Gabinetu Odnowy biologicznej Dbaj o Siebie w Sopocie.

Masaż dźwiękiem mis tybetańskich ma działanie relaksujące, lecznicze i psychoterapeutyczne. Terapia dźwiękiem przywraca harmonię organizmu, wzmacnia witalność, odpręża i rozluźnia. Misy tybetańskie mają właściwości terapeutyczne - usuwają ból, choroby, strach, depresje, niepewność i wszelkie blokady.

- Podczas masażu, dźwięki mis tybetańskich wnikają w ciało powodując wibrację i ruch komórek. Dźwięk precyzyjnie dobrany dodaje energii komórkom zdrowym, a komórki, które uległy mutacji, są niszczone. Masaż dźwiękiem poddaje ciało wibracjom uzdrawiającym i rozpoczyna ruch regeneracyjny komórek. Dźwięki z mis tybetańskich wnikają w ciało, powodując osiągnięcie stanu wewnętrznego spokoju, wzrost pewności siebie i powrót do zdrowia - mówi Magdalena Sijka.

Masaż całego ciała dźwiękiem mis tybetańskich trwa 60 minut i kosztuje 50 zł.

Masaż bańką chińską

Stawianie baniek szklanych należy do niekonwencjonalnych metod leczniczych. Odmianą baniek próżniowych są bańki chińskie, które zbudowane są z gumy. Podciśnienie wytwarzane jest poprzez naciśnięcie bańki na ciele pacjenta i wywołanie efektu wyssania.

Bańka nie tylko lecznicza, ale również antycellulitowa. Więcej zdjęć (7)

Bańka nie tylko lecznicza, ale również antycellulitowa.

mat. prasowe

Bańka nie tylko lecznicza, ale również antycellulitowa.

mat. prasowe

- Masaż polega na wykonywaniu okrężnych ruchów zassaną bańką. Przy czym należy mieć na uwadze, że jest to dość bolesny zabieg - mówi właścicielka z Akademii Magdaleny Wielgus w Gdańsku.

Masaż bańką łagodzi napięcia i stresy. Powoduje rozluźnienie napiętych mięśni. Stymuluje układ odpornościowy organizmu. Bańki stosowane są również przy zabiegach odchudzających, a także przy walce z cellulitem.

- Polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu, wyszczupla sylwetkę, a także wpływa na znikanie cellulitu. W ten sposób możemy wyszczuplić i kształtować swoją sylwetkę - mówi Magdalena Wielgus.

Masaż odchudzający stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące. Koszt masażu chińską bańką w zależności od partii ciała waha się od 50 - 70 zł.

Masaż Świecą Aromatyczną

Masaż świecą aromatyczną jest zabiegiem łączącym w sobie masaż, aromaterapię i ciepło płomienia świecy.

Świece do masażu składają się z naturalnego masła Shea ( karite) olejeku z jojoba oraz esencjonalnego olejku eterycznego. Więcej zdjęć (7)

Świece do masażu składają się z naturalnego masła Shea ( karite) olejeku z jojoba oraz esencjonalnego olejku eterycznego.

mat. prasowe

Świece do masażu składają się z naturalnego masła Shea ( karite) olejeku z jojoba oraz esencjonalnego olejku eterycznego.

mat. prasowe

- Jak sama nazwa wskazuje, mowa o masażu połączonym z ciepłem. Świeca kojarzy nam się z woskiem, ale to nie jest to samo, więc nie musimy się obawiać poparzeń lub bólu. Składnikami są naturalne produkty - mówi Wojciech Klemczyk z Salonu Urody Thai Rai w Gdyni.

Świece składają się z naturalnego masła Shea (karite), olejku z jojoba oraz esencjonalnych olejków eterycznych. Składniki wpływają bardzo dobrze na skórę, dzięki temu staje się ona miękka, nawilżona, elastyczna i jedwabiście gładka. Masło Shea silnie ujędrnia, pomaga w walce z cellulitem i rozstępami. Masaż gorącą świecą trwa 60min i kosztuje 90zł.

Masaż stemplami ziołowymi

Terapia stemplami jest używana w Tajlandii już od ponad 400 lat. Stemple do masażu wytwarzane są z surowców roślinnych najwyższej jakości.

Stemple ziołowe mają właściwości stymulujące i rozluźniające.
Więcej zdjęć (7)

Stemple ziołowe mają właściwości stymulujące i rozluźniające.

mat. prasowe

Stemple ziołowe mają właściwości stymulujące i rozluźniające.

mat. prasowe

- W zależności od rodzaju mieszanki zawierają naturalne zioła, kwiaty, nasiona, olejki oraz inne składniki wzmacniające działanie masażu. Zabieg z użyciem stempli opiera się na trzech efektach: termicznym, zapachowym oraz bezpośrednim działaniu substancji aktywnych, zawartych w składnikach mieszanki ziołowej - tłumaczy Dorota Grelewicz z WySPA Salonu Odnowy Biologicznej w Gdańsku.

Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Intensywnie wydzielający się zapach oraz ciepło ze stempla sprawiają, że ciało i umysł są zrelaksowane.

Czas trwania masażu stemplami ziołowymi to 90 minut, a koszt 120 zł.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami należy do przyjemnych masaży. Łączy wpływ termoterapii i drenażu limfatycznego.

Masaż stemplami uśmieża ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Więcej zdjęć (7)

Masaż stemplami uśmieża ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej.

mat. prasowe

Masaż stemplami uśmieża ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej.

mat. prasowe

Masaż gorącymi kamieniami jest szczególnie polecany osobom narażonym na stres, potrzebującym odprężenia, cierpiącym na wzmożone napięcie mięśni oraz na ogólne zmęczenie psychofizyczne.

- Do masażu używane są czarne, bazaltowe kamienie. Pozyskiwane są z rejonów dużej aktywności wulkanicznej. Cechują się długotrwałym oddawania ciepła, co sprzyja leczeniu schorzeń, wymagających ingerencji termicznej. Kamienie bazaltowe podgrzewane są w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach - tłumaczy Ida Ayu Putu Ekarini, masażystka Mana Day Spa w Gdyni.

Masaż wspomaga pracę układu krążenia, układu nerwowego, trawiennego i hormonalnego. Pomaga w walce ze stresem, chronicznym zmęczeniem. Jest niezawodnym środkiem w walce z nerwicami i depresją. Masaż doskonale wycisza, ułatwia koncentrację i zapamiętywanie. Jest alternatywną metodą w walce z migrenami. Rozluźnia mięśnie, koi bóle pourazowe, pleców i głowy.

- Masaż gorącymi kamieniami daje efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, łagodzi objawy stresu. Prowadzi do wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśnie i pobudzenia krążenia. Działa on bardzo kojąco na zmysły, łagodzi napięcia mięśni, pobudza mikro-krążenie krwi, likwiduje stres i niepokój. Ponadto poprawia elastyczność, jędrność skóry, jej odżywienie, pomaga zwalczać cellulit, przyśpiesza obieg krwi i limfy, poprawia jej elastyczność - mówi Ida Ayu Putu Ekarini.

60 minut masażu kosztuje 150 zł, a 90 minut 170 zł. Można go powtarzać kilka razy w tygodniu.

Szukając dla siebie odpowiedniego masażu, musimy się zastanowić, na jakim efekcie najbardziej nam zależy. Decydując się na leczniczy, przed udaniem się na masaż, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Jeśli chodzi o masaż relaksujący, mamy pełną dowolność. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych osobistych preferencji.

Opinie (36) 9 zablokowanych

 • Ja lubie masować stopy oczywiście tylko czyste a z tym u Polek jest kiepsko (4)

  • 18 17

  • Racja

   Kobietom z kostropatymi piętami i bobrami mówimy stanowcze NIE!

   • 11 1

  • to pomasuj Izraelce to zobaczysz co to est grzybica odciski i kurzajki !

   Duraku jagodzianki są z ukrainy i nie mają gdzie nóg wymyć .

   • 2 5

  • buraku ! przyjrzyj się polskim samcom (1)

   porażajaca wiekszość to cuchnące,wielkobrzuche oblechy.,dla których higiena to pojęcie abstrakcyjne.Strach koło takiego stanąć,a co dopiero masować(!)Spójrz w lustro.Polki to zadbane i atrakcyjne kobitki.Musisz wreszcie się gdzieś ruszyć z tej po PGR-owskiej wsi,to się przekonasz.

   • 9 15

   • i niestety reprezentują taki poziom jak pani

    smutne :/

    ładne opakowanie z rozczarowującym wnętrzem

    (w przeważającej większości)

    • 10 2

 • Receptory stopy (2)

  Masaż stóp przynosi dobre skutki lecznicze w wielu chorobach, ale żeby leczyć refleksologią trzeba najpierw liznąć wiedzy związanej z receptorami, które znajdują się na naszych stopach..

  • 9 0

  • Refleksoterapia (1)

   Polecam refleksoterapię. Dużo można poczytać w internecie. W Trójmieście jest już sporo wyszkolonych refleksologów. Polecam

   • 3 0

   • Nie reflesuje

    Znaczy nie reflektuje na refleksologa - wole refleksolozke. Tak przy okazji jutro ide do zebolozki.

    • 0 0

 • masaże (4)

  A najlepsze masaże są w Body Line w Oliwie :) i to wszystkie bez wyjątku.

  Zapraszam na świecę izraelską, masaż papryką czy zabiegi arbuzowe z tych skorzystała moja dziewczyna.

  • 3 25

  • reklame robisz czy jak ?

   • 10 0

  • stały klient?

   Raczej właściciel

   • 10 0

  • uwaga

   Ściema jeszcze raz ściema z tymi świecami izraelskimi ,papryką i innymi d*perelami ludzie to szukanie jeleni na waszą kase !!!!!!

   • 11 0

  • Body Line Oliwa

   WŁAŚCICIE ROBI SOBIE SAM REKLAMĘ !!!! - mało tam ludzi ,nieciekawie zdajsie jest tam pęknieta szyba wystawowa mówią ludzie trzaskają drzwiami jak dowiadują się jakie tam ceny od tych swiec gromnicznych z izraela którymi robią te masaże

   • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.