Mikołajkowy prezent musi sprostać dziecięcej wyobraźni

5 grudnia 2012 (artykuł sprzed 7 lat)
Natalia Lebiedź

Duże, średnie i małe. W tym przypadku wielkość nie ma znaczenia, bo dzieci uwielbiają wszystkie prezenty! Na pewno? Radzimy, by wybór prezentu, nawet tego najmniejszego, był przemyślany, bo moda dziecięca zmienia się wraz z wchodzącymi na ekrany kin animacjami, a producenci gadżetów dla dzieci prześcigają się we wzornictwie. Został ci jeden dzień na mikołajkowe zakupy. Jeżeli jeszcze nie masz nic konkretnego na oku, a wypastowany bucik nadal jest pusty, to podsyłamy kilka ciekawych pomysłów na prezent mikołajkowy dla twojej pociechy.Muzycznie - praktycznie

Muzyka ma zbawienny wpływ na codzienne samopoczucie. Działa relaksująco lub dodaje energii, umila naukę i podróż. To doskonały prezent dla chłopca i dziewczynki. Mowa o kolorowym iPodzie- shuffle, nano i classic. Grający prezencik? Czemu nie. Wszystkie idealnie zmieszczą się do mikołajkowego bucika. Każdy z nich ma przyciski do wygodnego sterowania odtwarzaniem muzyki. IPod pomieści setki piosenek i wiele list odtwarzania. Nano i classic rozbudowane są o funkcję wideo, dzięki czemu istnieje możliwość oglądania ulubionych teledysków i filmów. Za iPoda- shuffle zapłacimy 219 zł, nano to wydatek rzędu 729 zł, a classic - 1129 zł. Wszystkie dostępne są w punkcie iSpot mieszczącym się w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

Tykający bucik

Ciekawe kształty i kolory, pomysłowe tarcze i oryginalne paski. Producenci zegarków stanęli na wysokości zadania i stworzyli produkt godny dziecięcej wyobraźni. Flik Flak to zegarki stworzone przez markę Swatch w 1987 r. Zostały zaprojektowane jako prosty zegarek dla dzieci. To pierwsza marka na świecie, która wprowadziła ideę nauki odczytywania czasu, pozwalającą zmienić proces uczenia w zabawę. W tej kolekcji znajdziemy zegarki z motywem z bajek Disneya, Batmana czy Hello Kitty. Cena tych zegarków nie przekracza kwoty 200 złotych. Dostępne są w sklepie Swatch w Galerii Bałtyckiej. Charakterystyczne zegarki, których tarcza jest w kształcie znaczka pocztowego to propozycja od firmy S.T.A.M.P.S. Zegarki te są bardzo elastyczne. Można zaprojektować je od samego początku - wybierając motyw na tarczy, kolor i materiał paska, breloczka lub łańcuszka. Zegarki dostępne są w Galerii Bałtyckiej, ich wstępna cena wynosi ok. 170 złotych.

Dziecięca biżuteria

Od małego dziewczynki szukając inspiracji do zabawy, utożsamiają się z dorosłym życiem mamy, przymierzając sukienki i buty, malując usta i paznokcie, a nawet nosząc pamiątkową biżuterię. Z pewnością mały świecący drobiazg sprawiłby im wiele radości i byłby piękną pamiątką z okresu dzieciństwa. Dziecięcą biżuterię "Kids Collections" - kolczyki w kształcie misiów, gwiazdek i biedronek, zawieszki serduszka i motylki czy różnokolorowe bransoletki, dostaniemy w salonach Apart. Kolczyki to koszt od 80 do 300 zł, zawieszka do łańcuszka - 100 złotych, a bransoletka około 200 złotych. Bransoletkę z własną historią - nawiązującą do najważniejszych przedmiotów w życiu dziecka, możemy stworzyć dzięki charmsom z Pandory. Ich koszt jest znacznie większy, ponieważ należy uwzględnić cenę za bransoletkę oraz cenę jednego charmsa. Ważny moment można również upamiętnić dzięki grawerowanym zawieszkom na bransoletce lub naszyjniku z Lilou. Podobnie jak w Pandorze, cena zależy od ilości zawieszek.

Przenośna gra

Było coś dla dziewczynek, teraz czas na chłopców. Znalezienie męskiego prezentu wcale nie jest takie łatwe. W końcu liczy się pomysłowość i zabawa. A skoro poruszam się w temacie gry i zabawy, to doskonałym prezentem pasującym do tej kategorii będzie przenośna konsola Sony PlayStation Vita. Służy nie tylko do gry, ale również oglądania zdjęć i filmów, łączenia z innymi konsolami i internetem. Umożliwia korzystanie z czatu PlayStation i aplikacji Facebook. Dzięki modułowi GPS możesz sprawdzić swoją aktualną lokalizację. Jej wielkość i waga pozwala na łatwość użytkowania w każdym miejscu. Cena konsoli w gdańskim Saturnie wynosi 1200 zł.

Szukając odpowiedniego prezentu powinniśmy się sugerować nie tylko najnowszymi trendami, ale również zainteresowaniami dziecka, ponieważ nawet najdroższy i najnowocześniejszy prezent może nie sprostać oczekiwaniom.iSpot Apple Premium Reseller, Gdańsk,
al.Grunwaldzka 141

Swatch, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141

Apart, Gdynia, ul. Nowowiczlińska 35

Pandora, Gdynia, al. Zwycięstwa 256

Salon Lilou, Gdańsk, ul. Ogarna 126/127

Saturn, Gdańsk, al. Grunwaldzka 141
Czym się sugerujesz szukając prezentu dla dziecka?
51%

zainteresowaniami mojego dziecka

7%

najnowszymi trendami, które panują w świecie zabawek i technologii

25%

kupuję to, co chce dostać moje dziecko

17%

ceną - zbyt wysoka odstrasza

zakończona

łącznie głosów: 156