stat

Młodość masz we krwi

18 listopada 2011 (artykuł sprzed 8 lat)
Jakub Jakubowski

Botox, różnego rodzaju wypełniacze, złote nici - to najpopularniejsze metody walki ze zmarszczkami i starzejącą się skórą. Ale nie jedyne. Innowacyjną metodą stosowaną w medycynie estetycznej jest Regeneris wykorzystujący do rewitalizacji skóry osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta.Osocze bogato płytkowe zawiera szereg fundamentalnych, białkowych czynników wzrostu zawartych w komórkach płytek krwi. Podawanie preparatu Regeneris w zmarszczki różnych okolic skóry twarzy, szyi i dekoltu uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do rozmnażania. Pobudza też wytwarzanie nowego kolagenu, co leży u podstawy regeneracji skóry, jej odmłodzenia.

Regeneris przywraca skórze jej młodzieńczą witalność, gęstość i napięcie. Dzięki pobraniu i podaniu w głąb skóry własnych komórek macierzystych i czynników wzrostu, w naturalny sposób skóra zostaje zdyscyplinowana do odnowy, zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu, bruzdki wypełniają się, poprawia się też kondycja skóry. Twarz odzyskuje miękki, młodzieńczy owal.

- Ta metoda najlepiej sprawdza się na skórę zmęczoną, wiotką, o zmniejszonej elastyczności, nadwyrężoną procesami chorobowymi, stresem, także na skórę wysuszoną, co jest efektem na przykład palenia papierosów - mówi dr Izabela Kobylińska, z gdańskiej kliniki Belladerm MedSpa. - Tak naprawdę Regeneris jest dla każdego, zarówno dla starszych, jak i młodych. Podajemy tutaj pacjentowi substancję własną, jego własne płytki krwi. Efekty są niesamowite, skóra odzyskuje młodzieńczy blask a zmęczenie ginie w oczach - dodaje dr Izabela Kobylińska.

Regeneris z powodzeniem likwiduje oznaki starzenia, np. fałdy, zmarszczki, kurze łapki, czy zapadniętą skórę. Jest również pomocny w łagodzeniu skutków trądziku i łysienia. Zabieg jest stosunkowo prosty i szybki. Lekarz pobiera do probówki określoną ilość krwi, następnie probówki są poddane procesowi wirowania, podczas którego krwinki czerwone i krwinki białe zostają oddzielone od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, należy dodać specjalny odczynnik, który pobudza płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Tak przygotowane osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane w okolice wymagające terapii odmładzającej. Jak przekonują specjaliści jest to metoda bezpieczna, naturalna i przede wszystkim trwała.

- Regeneris jest bardziej alternatywą dla mezoterapii kwasem hialuronowym niż dla tradycyjnych wypełniaczy zmarszczek - mówi dr Kamila Skrętkowicz - Szarmach, z gdańskiej kliniki Dermis. - Wypełniacze świetnie się sprawdzają na głębokie zmarszczki, Regeneris lepiej radzi sobie ze zmarszczkami drobnymi, a ponadto świetnie wpływa na ujędrnienie skóry. W porównaniu z mezoterapią kwasem hialuronowym ma tą przewagę, że jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Nie ma tu żadnego ryzyka, osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest w stu procentach z naszego organizmu. Kwas hialuronowy natomiast jest efektem inżynierii genetycznej. I mimo że także jest preparatem bezpiecznym, to jednak jakieś minimalne ryzyko powikłań zawsze istnieje - dodaje dr Kamila Skrętkowicz-Szarmach.

Regeneris można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Jeden z zestawów zawiera również specjalną maskę komórkową, która znajduje zastosowanie w regeneracji skóry twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak peelingi, mikrodermabrazja czy laser. Pełne i zadowalające efekty uzyskamy po serii 3-4 zabiegów. Zabieg do tanich nie należy, jego koszt waha się od 800 do 1500 zł, w zależności od gabinetu i miejsca zastosowania.

Gabinety medycyny estetycznej w Trójmieście.

Regeneris krok po kroku:

1. Pobranie krwi - w zależności od celu zabiegu (mezoterapia, wypełnienie, maska) - od 1 do 3 probówek (każda ok. 7 ml), próżniowo z użyciem specjalnego zestawu.

2. Następnie krew zostaje odwirowana w probówce laboratoryjnej, w której znajduje się specjalny opatentowany żel separujący czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Żel to wyjątkowy chemiczny polimer, amorficzny i zupełnie jałowy, na dodatek bardzo wydajny - pozwala uzyskać ponad 90% płytek z krwi pacjenta.

3. Podanie Regeneris pacjentowi w formie:
- mezoterapii ( 4 zabiegi co 2 tygodnie)
- wypełnienia (2 zabiegi co 3 tygodnie)
- maski (jako pojedynczy zabieg - przyspiesza proces gojenia, jest zalecana po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, pilingach, zabiegach z użyciem lasera - lub kuracja cykliczna - 1-3 razy na rok w serii)