Modne perfumy. Idealne zapachy na sezon

9 lipca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Monika Lach

Oficjalnie powitaliśmy sezon wakacyjny. Słońce grzeje chwilami mocno, częściej przebywamy na plaży, a w powietrzu wyraźnie unosi się zapach lata, czyli... no właśnie - czym pachną najgorętsze miesiące w tym roku? Sprawdziliśmy.Stawiamy na perfumy "lekkostrawne"Czas pożegnać ciężkie, piżmowe nuty zapachowe - niech czekają do jesieni. Teraz potrzebujemy perfum, które dodadzą nam lekkości i energii. Co więcej, mieszkańcy Trójmiasta z pewnością zgodzą się z tym, że nic nie orzeźwia bardziej niż powiew morskiej bryzy.

- Obserwujemy, że w zależności od pór roku zmieniają się wybory naszych klientów. Latem większość z nich poszukuje zapachów delikatnych, orzeźwiających - mówi Sylwia Kudaszewicz z Galilu.
O istocie "lekkości" w przypadku letnich zapachów przypomina nam również Magdalena Właszynowicz, osobisty doradca wizerunkowy:

- W przypadku perfum stosujemy podobną zasadę jak w temacie naszej garderoby. Wiosną i latem w naszych stylizacjach pojawia się lekkość i zwiewność. Sięgamy po więcej bieli, energetycznych kolorów oraz pasteli. Dokładnie to samo powinno dotyczyć zapachów wybieranych na lato. Pamiętajmy, że latem, z uwagi na wysokie temperatury, ciężkie perfumy mogą być męczące nie tylko dla nas, ale też dla naszego otoczenia. Na co dzień zapach powinien być świeży, lekki i orzeźwiający - taki, który kojarzy się z wakacjami. Wieczorem natomiast możemy pozwolić sobie na bardziej egzotyczne nuty.

Witaminy są trendyCodzienną dawkę orzeźwienia oraz niezbędnych witamin zapewniają nam również owoce, takie jak cytryny i pomarańcze. Kojarzą się nam również z ciepłymi dniami oraz gorącym słońcem. Warto wziąć je pod uwagę podczas wybierania perfum.

- Najbardziej popularne w tym sezonie robią się cytrusy, zioła oraz nuty mineralne - potwierdza Sylwia Kudaszewicz.
Dla tych, którzy nie potrafią wybrać między cytrusową energią a orzeźwiającą morską bryzą - mamy idealny kompromis, który zaproponowała Sylwia Kudaszewicz:

- Jednym z popularniejszych wyborów w ostatnim czasie jest niezwykle interesujący zapach cytrusowy "Note de Yuzu" marki James Heeley. Jest to soczysty cytrus w otoczeniu soli morskiej i suchej nuty wetiwerowej. Prywatnie łączę go z innym zapachem od Heeley'a, a mianowicie "Sel Marin", który pachnie jak morze w połączeniu z rozgrzaną na słońcu skórą.  

Odkrywamy świat roślin i coś dla panówZ nutą kwiatową najczęściej kojarzy się wiosna, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nasze wakacyjne perfumy wzbogacić o florystyczny akcent. Taka kompozycja będzie jak najbardziej odpowiednia według Grażyny Patularskiej ze Stylu w wielkim mieście:

- Każdy ma swój ulubiony zapach, jednak latem, zwłaszcza w ciągu dnia, warto odświeżyć swoje perfumy florystycznym akcentem. Ważne jest też, by nie używać perfum bezpośrednio przed wyjściem na słońce. Może to znacznie podrażnić naszą skórę.
Świat roślin skupia się nie tylko wokół kwiatów - warto także przemyśleć wybór perfum nawiązujących do lasu oraz wszelkiego rodzaju ziół.

- Klientom poszukującym zapachów orzeźwiających, ale pozostających w ziołowo-drzewnych nutach, polecam nowość w GaliLu - "White Vetiver" marki Abel. Dzięki połączeniu limonki z miętą i imbirem uzyskujemy wyraźny, świeży początek, który z czasem przechodzi w ostrzejszą wetiwerową bazę - informuje Sylwia Kudaszewicz.
Sezon letni zaczyna się dla wszystkich, dlatego panowie także powinni przemyśleć wybór idealnych perfum dla siebie.

- Zapach ma spory wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Wybór odpowiednich nut zależy od okazji, pory dnia, a także pory roku. Latem mężczyźni powinni przede wszystkim wybierać świeże, lekkie, morskie i cytrusowe zapachy. Sprawdzą się również orientalne i drzewne. W tym sezonie polecam wodę perfumowaną Incense & Cedrat Jo Malone London. Świetnie sprawdzi się również moc intensywnej ambry oceanicznej z wodnymi nutami oraz eksplozja cytrusów, czyli Aqva Pour Homme Atlantiqve od Bvlgari - mówi Agnieszka Świst-Kamińska ze Szkoły Męskiego Stylu.

Perfumy o niszowej woniZnamy już zapachy królujące latem, ale co jeśli nie chcemy podążać za trendami? Czy istnieje jakaś alternatywa na zachowanie lekkości bez korzystania z gotowych odpowiedzi podyktowanych przez modę? Sylwia Kudaszewicz uważa, że:

- Charakterystyczną cechą dla niszy jest to, że nie podąża za żadnymi trendami. Nie tworzy się zapachów cytrusowych, bo zbliża się lato, czy kwiatowych, bo popularna jest aktualnie róża. Perfumiarze tworzący dla marek niszowych tworzą zapachy piękne, unikatowe, interesujące. Nie myślą o tym, czy wpasują się w aktualną modę.
Czy dostosowujesz swoje perfumy do aktualnej pory roku?
58%

tak, posiadam "zimowe" i "letnie" perfumy

39%

nie, korzystam cały czas z tych samych perfum

3%

nie używam w ogóle perfum

zakończona

łącznie głosów: 342