More: biżuteria stworzona z obrazu

15 lipca 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

"More" to nazwa najnowszej kolekcji biżuterii autorstwa sopockiej artystki, Anny Frankowskiej. Inspiracją do ich stworzenia były obrazy gdańskiej malarki, Alicji Domańskiej.To już druga kolekcja, w której Anna Frankowska jako podstawowe tworzywo w produkcji swojej biżuterii wykorzystuje dzieła innych twórców. Pierwsza kolekcja została stworzona z prac projektanta Andrzeja S. Prokopiuka. Biżuteria z kolekcji "More" powstała z kawałków obrazu Alicji Domańskiej zatopionych w żywicy i oprawionych w srebro.

- Obrazy Alicji Domańskiej są bardzo ekspresyjne i kolorowe. Poprzednia kolekcja była monochromatyczna, składała się tylko z szarości i bieli, a teraz potrzebowałam koloru - tłumaczy Anna Frankowska.

Na kolekcję "More" składają się naszyjniki, bransolety i kolczyki. Jak mówi projektantka, biżuteria została stworzona dla kobiet szukających nowości i chcących wyróżnić się ciekawym dodatkiem.

Jest to czwarta autorska kolekcja Frankowskiej. Poprzednia - "Papier 2D" - została wykona z papieru składającego się z glinki, lnu i bawełny, zatopionego w srebrze z dodatkami perły, kryształów Swarovskiego, ciętych muszli czy lawy wulkanicznej. Biżuteria z kolekcji "Neony" ograniczona została do wielobarwnych skórzanych bransolet oraz zawieszek w postaci kul z barwionej skóry węża. Natomiast w kolekcji "Dust" odnajdziemy inspiracje wszechświatem i dalekimi galaktykami.

Pokaz biżuterii Frankowskiej połączony z wernisażem wystawy obrazów Domańskiej odbył się w warszawskiej Galerii Loft pod koniec maja.

Czym się kierujesz przy wyborze biżuterii?
8%

materiałem, z którego jest wykonana

29%

wzorem i kolorem

0%

trendami w modzie

46%

dobieram do swojego stylu

17%

ceną

zakończona

łącznie głosów: 24