Na basen do hotelu. Wybrane miejsca w Trójmieście

20 stycznia 2020, 8:00
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe boisko w Oliwie. Tenis, sporty zespołowe i tor rolkarski

Trójmiasto ma świetnie rozwiniętą mapę hotelarską. Znajdują się tu zarówno luksusowe hotele, jak i te butikowe czy nowocześnie urządzone apartamenty. W ofercie mają nie tylko noclegi, często proponują także usługi, z których korzystać może każdy gość. Oprócz cenionych restauracji wiele obiektów posiada strefę spa z basenem na czele.Hotele pięć gwiazdek Trójmiasto


Trójmiejskie hotele mają sporo do zaoferowania nie tylko turystom. Od dawna restauracje hotelowe próbują przekonać do siebie mieszkańców Trójmiasta, pokazując, że są otwarte dla wszystkich, nie tylko dla gości hotelowych. Co więcej, większość najlepszych restauracji znajduje się właśnie przy hotelach. Jednak nie tylko z powodu smacznej kuchni warto wybrać się do takiego obiektu. Zaletą są także strefy spa, z basenem na czele, z których możemy skorzystać rekreacyjnie każdego dnia.

Luksusowe baseny w Sopocie i GdyniKto nie marzy o pływaniu w basenie i podziwianiu natury za oknem? Mogą to być góry, rajskie plaże lub nasze bałtyckie wybrzeże. Taką możliwość mamy w Mera Spa w Sopocie, która jest częścią hotelu Sopot Marriot Resort&Spa. Być może nie bezpośrednio z basenu, ale przebywając w zewnętrznym jacuzzi (dostępnym cały rok), możemy podziwiać Bałtyk i cieszyć się bliskością natury. Widok na nadmorską roślinność rozciąga się za oknem w pokoju relaksu. Oprócz tego do dyspozycji jest szeroki wybór saun, w których wygrzejecie się, zwłaszcza teraz, gdy za oknem zimno. Niestety znajdujący się na dachu odkryty basen, z którego widać morze, jest dostępny tylko dla gości hotelowych.

Widok na promenadę sopocką i piękny ogród hotelu mamy w spa znajdującym się w hotelu Sofitel Grand w Sopocie. Basen raczej służy do relaksu niż do wyczynowego pływania, podobnie jak sauny i wygodne leżaki, z których możemy podziwiać wymienione atrakcje.

Również w centrum Sopotu znajduje się hotel Sheraton z szerokim zapleczem spa.

- Spa w hotelu Sheraton Sopot to nie tylko szereg zabiegów i masaży, ale również strefa mokra z basenem dostępna dla gości indywidualnych. Basen o szerokości 6 metrów, długości 12 metrów i głębokości 1,2 metra pozwala nie tylko zrelaksować się w komfortowych warunkach, ale dzięki przeciwprądowi wodnemu umożliwia również wykonanie pełnej jednostki treningowej. System służy również jako podwodny masażer, z którego chętnie korzystają nasi goście. Basen utrzymany jest w niebieskiej tonacji przywołującej głębie oceanu, a wyjątkowy klimat nadaje ambientowe światło, dostosowywane według uznania gości. Co ciekawe, dwa razy w tygodniu odbywa się u nas również Aqua Aerobic oraz prowadzone są indywidualne lekcje pływania dostępne dla każdego. Dodatkowym atutem jest dostęp do strefy Spa Experience pełnej saun, gorących leżanek oraz z największym jacuzzi w Trójmieście. Basen, jak i strefa spa jest dostępna codziennie od godz. 7 do godziny 22 - opowiada Patryk Soliński, manager spa.
Pływanie, oprócz tego, że pomaga odprężyć ciało, jest także świetnym sposobem na spalanie kalorii. Jeśli więc chcecie połączyć trening z porcją przyjemności, to odwiedźcie hotel Haffner w Sopocie, gdzie za przygotowanie deserów odpowiada mistrz cukiernictwa, Michał Wiśniewski.

Całodzienny pobyt w spa w pakiecie z lunchem to jedna z ofert hotelu Quadrille skierowana do mieszkańców Trójmiasta. Dla komfortu gości w spa mogą przebywać tylko osoby dorosłe. Skorzystajcie więc z pobytu w zabytkowym pałacu, otoczonym zadbanym parkiem, a znajdującym się bardzo blisko centrum Gdyni.

Na granicy Gdyni i Rumi znajduje się hotel Spa Faltom, który posiada nie tylko basen, ale całe wodne centrum. Znajdują się tutaj dwie zjeżdżalnie, strefy dla dzieci, dwa duże jacuzzi, łaźnia parowa, sauny oraz podgrzewane leżaki.

Weekend za miastem: hotele i restauracje


Z widokiem na GdańskZ widokiem na Gdańsk, a właściwie na jego najpopularniejszą część, czyli Stare Miasto, oferuje pływanie hotel Hilton. Przekornie, bo większość hoteli na miejsce spa wybiera dolne części budynku, w Hiltonie basen jest prawie na dachu. Chyba bardziej luksusowego miejsca na popływanie w zimowy weekend nie zajdziecie w Gdańsku.

Dla osób, które bardziej od widoków cenią sobie wielkość basenu, istnieje spory basen w hotelu Mercure Gdańsk Posejdon. Szeroki basen z klimatycznym oświetleniem znajduje się również w hotelu Novotel Marina. Basen znajdziemy także w hotelu Sadova.

Nowym obiektem na mapie Gdańska jest spa w Hotelu Radisson Hotel&Suites.

- W Radisson Hotel & Suites Gdańsk znajduje się Prana SPA z pięcioma gabinetami zabiegowymi, w których opiekę nad gośćmi sprawują wysoko wykwalifikowani terapeuci z Tajlandii i Bali, których specjalnością są intensywny masaż tajski, odprężający masaż gorącymi kamieniami, czy ajurwedyjski masaż ziołowymi stemplami. Do dyspozycji gości są basen z przeciwprądem, trzy tematyczne sauny oraz grota solna, w której można wypocząć na podgrzewanych leżankach. Część wellness została oddana do użytku w grudniu 2019 roku i jest otwarta zarówno dla tych gości przebywających w hotelu jak i osób, które na stałe mieszkają w Gdańsku - mówi Andrzej Pogorzała, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.
Na wieczorne pływanie przy klimatycznym oświetleniu warto wybrać się do hotelu Almond. Tutaj znajduje się jedyny w Gdańsku i w regionie basen bez chloru, który pozwala zanurzyć się w krystalicznej wodzie oczyszczanej koloidem srebra.

W otoczeniu zieleni działa butikowy hotel Dwór Oliwski. Tutaj zarówno wystrój hotelu, jak i restauracji czy herbaciarni są ze sobą spójne. Możemy się odprężyć w luksusowym spa znajdującym się w najpiękniejszej części gdańskiej Oliwy.

Niektóre hotele posiadają ograniczenie dla gości z zewnątrz. Zazwyczaj jest to tylko kilka godzin, najczęściej w weekendy. Aktualne ograniczenia należy sprawdzić bezpośrednio na stronie hotelu lub zapytać o to telefonicznie.

Jak często chodzisz na basen:
4%

staram się codziennie

15%

minimum raz w tygodniu

11%

kilka razy w miesiącu

32%

kilka razy w roku

4%

tylko latem

13%

tylko podczas urlopu

21%

nigdy nie chodzę na basen

zakończona

łącznie głosów: 853