Najciekawsze tarasy i ogródki restauracyjne w Trójmieście cz.2

23 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Otoczone zielenią, na dachu, w centrum miasta lub nowocześnie wykończone - wybraliśmy restauracje w Trójmieście, w których oprócz smacznego jedzenia znajdziemy również piękny widok i atrakcyjną przestrzeń na świeżym powietrzu.Najciekawsze tarasy i ogródki restauracyjne w Trójmieście cz.1

W mieścieW centrach miast, spacerując po najchętniej odwiedzanych dzielnicach, napotkamy kilka ciekawych ogródków restauracyjnych. Ciekawą propozycję przygotowała restauracja Piwna 47.

- Ogródek restauracji Piwna 47 Food&Wine Bar zlokalizowany jest przy ul. Piwnej 47 zobacz na mapie Gdańska, od placu ks. Zator Przytockiego. Urządzony jest w eleganckim paryskim stylu, nie znajdziemy w nim parasoli. Stylowe stoliki i krzesełka znajdujące się pod gołym niebem pozwalają gościom cieszyć się widokiem bazyliki Mariackiej. Ogródek doskonale wpisuje się w koncept przestrzenny Starego Miasta, tworząc klimatyczny zaułek. Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych relaksu i chwili wyciszenia w centrum miasta na odpoczynek w ogródku Piwnej 47 Food&Wine Bar - zapewnia Magdalena Macyra, managerka restauracji.

Wydarzenia kulinarne w Trójmieście


W centrum Wrzeszcza, w centrum handlowym Manhattan, powstała niedawno restauracja 4 Piętro Bistro&Restaurant. Za sprawą panoramicznych okien wnętrza są pięknie doświetlone. Poza tym okolicę możemy również podziwiać z obszernego tarasu. Ciekawostką są śniadania, które możemy sami skomponować.

- Niezaprzeczalną atrakcją jest widok. Lokal znajduje się w centrum Wrzeszcza, na 4. piętrze galerii handlowej Manhattan, ma olbrzymie, panoramiczne okna, z których rozpościera się widok na Wrzeszcz. Od maja otwarty jest duży taras, gdzie można miło spędzać ciepłe, letnie wieczory. Według klientów wnętrze jest bardzo nowoczesne, przestronne, z dużą ilością światła dziennego. Naszą siłą jest piękne wnętrze, smaczne jedzenie i niezobowiązująca atmosfera. Liczymy, że będzie to nie tylko ulubione miejsce osób mieszkających i pracujących w okolicy, ale także chętnie przyjadą do nas goście z dalszych dzielnic, ponieważ znajdujemy się w centrum Wrzeszcza, gdzie krzyżują się szlaki komunikacyjne Trójmiasta i można tu zatrzymać się na chwilę, zrobić przerwę w ciągu dnia - mówi Monika Kowalska, managerka.
Natomiast restauracja z widokiem na Stare Miasto to Szafarnia 10, do której wybrać się możemy np. na eleganckie śniadanie, lunch lub kolację. Widok zarówno z tarasu, jak i z dachu restauracji umili nam każde spotkanie.

Pod koniec kwietnia powstała w Sopocie restauracja Walter, w której serwowana jest polska kuchnia regionalna. Nietuzinkowe jest zarówno wnętrze, jak i taras z widokiem na plac Zdrojowy w Sopocie.

Walter - nowa restauracja regionalna w Sopocie

W ogrodzieSpotkanie w ogrodzie możemy zorganizować również w Villi Eva.

- Restauracja jest malowniczo położona w Gdańsku Wrzeszczu, otoczona zielenią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ogród stanowi zieloną enklawę w centrum miasta. Jest to idealne miejsce na zorganizowanie spotkania z przyjaciółmi czy rodzinnego obiadu. W restauracji Villa Eva tworzymy najwyższej jakości kuchnię polską w nowoczesnym wydaniu. Nasza karta menu oparta jest na sezonowych, lokalnych składnikach, aby wydobyć z potraw to, co naturalne i doskonałe - mówi Wiktoria Kulczycka, managerka.

Restauracje z ciekawym wystrojem wnętrz


Sielski klimat odnajdziemy w znajdującym się w sercu Oliwy Dworze Oliwskim. Znajduje się tu restauracja i herbaciarnia, z której jest wyjście na ogród.

Zimowe ogrody sprawdzą się zarówno w chłodniejsze miesiące, jak wiosną czy latem. Te znajdujące się w trójmiejskich restauracjach zadbały o klimatyczny wystrój, w którym dominują ciepłe kolory, zadbana zieleń oraz odpowiednie oświetlenie. Dodatkowo przeszklone ściany cieszą oko również tym, co na zewnątrz.

Najpiękniejsze ogrody znajdziemy w L'Entre Villes w Sopocie, we wspomnianej już Piwnej 47 oraz restauracji Papieroovka Cider Garden, która mieści się w Hotelu Sadova.

- Nasz ogród zimowy to wyjątkowe miejsce. Został zaaranżowany specjalnie dla osób, które chciałyby poczuć charakterystyczny klimat, jakim jest kontakt z naturą w samym sercu miasta. Nasz wewnętrzny ogród jest otwarty przez cały rok, a obecnie uruchomiliśmy jego zewnętrzną część, gdzie można odpocząć na wygodnych leżakach - zachęca Marta Zelek, specjalistka ds. sprzedaży i marketingu w hotelu Sadova.

W ogródku restauracyjnym najważniejsze jest:
14%

ciekawy wystrój

39%

ładny widok

12%

zadaszenie i koce

15%

zieleń

20%

lokalizacja

zakończona

łącznie głosów: 314