Najlepsze pomysły na prezent dla fanów fitness

15 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Inez Szwedowska
Warto wyszukać naprawdę ciekawe gadżety, które przekażemy w prezencie osobie, która jest miłośnikiem aktywności fizycznej. Więcej zdjęć (12)

Warto wyszukać naprawdę ciekawe gadżety, które przekażemy w prezencie osobie, która jest miłośnikiem aktywności fizycznej.

Mat. prasowe 123rf.com/macniak

Warto wyszukać naprawdę ciekawe gadżety, które przekażemy w prezencie osobie, która jest miłośnikiem aktywności fizycznej.

Mat. prasowe 123rf.com/macniak

Różnorodne diety oraz szeroka oferta zajęć fitness przyciągają osoby w różnym wieku. Okazuje się, że sport może być nie tylko zdrowy, ale również modny. Obecnie wiele firm sportowych i technologicznych wychodzi naprzeciw ze swoimi gadżetami sportowymi, które oprócz funkcjonalności charakteryzują się ciekawym designem. Jakie akcesoria sportowe sprawdzą się idealnie jako prezent dla prawdziwych fanów zdrowego stylu życia?Kupno ciekawego upominku osobie, która ma tak sprecyzowane hobby, jak dbanie o zdrowie i codzienna aktywność, może wydawać się łatwym zadaniem. Warto jednak pamiętać, że w tym wypadku prawdziwi miłośnicy sportu prawdopodobnie mają od dawna w swojej kolekcji karnet na siłownię oraz wszystkie najnowsze publikacje najważniejszych tzw. fitness influencerów. Istnieje jednak wiele innych akcesoriów, które sprawdzą się jako przydatny i modny upominek.

- Niezbędnym atrybutem każdej aktywnej osoby jest Apple Watch. Na rynku dostępnych jest kilka generacji tych urządzeń, które w skuteczny sposób mobilizują do aktywności ruchowej, pomagają ustawić indywidualny plan treningowy, a także brać udział w rywalizacjach z innymi użytkownikami. Apple Watch wspomaga nie tylko na treningu, ale doskonale sprawdza się również jako narzędzie w codziennym życiu, ułatwiając sprawdzanie poczty, odbieranie SMS-ów czy połączeń telefonicznych. Każdy Apple Watch naszpikowany jest technologią. Najnowsze modele mają nawet funkcję pomagające w ratowaniu życia, które zawiadamiają odpowiednie służby po stwierdzeniu nagłych odstępstw w pulsie użytkownika, a nawet - co niezwykle ważne dla kobiet - monitoruje cykl menstruacyjny - mówi Justyna Kuziak, marketing manager z Apple iDream.

- Kolejnym urządzeniem, po które chętnie sięgają kochające sport klientki, są słuchawki. Wybór zależy od preferencji osoby użytkującej. Panie, które preferują pełną swobodę, wybierają najnowszy model AirPods. Zwolenniczki dużych słuchawek o wyróżniającym się designie decydują się na słuchawki nauszne modnej marki Beats - dodaje Justyna Kuziak.

Nie pamiętasz o piciu wody? Ten gadżet robi to za ciebiePoza monitorowaniem aktywności ważna jest także kontrola ilości spożywanej wody w ciągu dnia. Aktywność fizyczna przyniesie najlepsze rezultaty, jeśli zostanie uzupełniona o zróżnicowaną dietę bogatą w składniki odżywcze oraz prawidłowe nawodnienie organizmu.

- Każda pani, nie tylko sportsmenka, wie, jak istotnym elementem jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Urządzeniem, które pomaga zadbać o prawidłowy poziom wody i skutecznie przypomina o spożyciu odpowiedniej porcji płynów, jest inteligentna butelka Bellabeat Spring. Ten na pozór "tylko" ładny bidon monitoruje nawodnienie organizmu w ciągu dnia i wysyła regularne przypomnienia, dzięki którym łatwo można wyrobić sobie nawyk częstego uzupełniania płynów. Optymalna ilość wody do wypicia obliczana jest na podstawie wieku, wagi, wzrostu, poziomu aktywności i warunków pogodowych. W wyliczeniach uwzględnia się także to, czy użytkowniczka jest w ciąży lub czy karmi piersią. Wszystkie dane dotyczące nawodnienia można sprawdzić w aplikacji Bellabeat - wystarczy potrząsnąć bidonem, a synchronizacja uruchomi się automatycznie - tłumaczy Justyna Kuziak.
Pojawiają się również kolejne gadżety, które póki co raczej szokują i nie wszyscy trenerzy są zgodni, że godne są uwagi. Jednak jeśli przygotowujemy prezent dla prawdziwego wielbiciela sportu, to warto je poznać i czymś zaskoczyć.

- Zdecydowana większość ludzi decyduje się na zakup smartwatcha lub opaski monitorującej aktywność ruchową. Dla niektórych tego typu sprzęt to zdecydowanie za mało. Chcą iść krok dalej i mają z czego wybierać. Jednym z przykładów jest inteligentna odzież. Po sparowaniu jej ze smartwatchem otrzymujemy informacje o naszym tętnie, ruchach, jakie wykonywaliśmy, czy postawie ciała. Na podobnej zasadzie działa inteligentne obuwie. Dostarcza nam informacji o przebytym dystansie, ukształtowaniu terenu i czasie aktywności fizycznej. Ważnym elementem dla wielu osób trenujących są słuchawki. Sama muzyka może już nie wystarczyć. Słuchawki z wbudowaną funkcją pomiaru tętna mogą skutecznie zastąpić np. fit opaskę. Osoby, które uwielbiają treningi wytrzymałościowe, będą zadowolone z namiotu hipoksycznego. Wygląda, jak klasyczny namiot, ale przebywanie w nim sprawia, że liczba czerwonych krwinek wzrasta, co przekłada się na lepszy transport tlenu we krwi, a co za tym idzie - jeszcze efektywniejsze treningi - opowiada Igor Janik, trener personalny.
Jeśli osoba obdarowywana jest minimalistą i wiecie, że nie potrzebuje otaczać się najnowszymi gadżetami, to postawcie na wysokiej jakości klasyki w tym temacie.

- Podstawowym sprzętem, jaki potrzebujemy w trakcie treningu, jest bidon z filtrem na wodę i ręcznik. Jedynym gadżetem, który stosuję i polecam swoim podopiecznym, jest właśnie smartwatch. Warto oczywiście zaopatrzyć się w słuchawki bezprzewodowe - dodaje Karolina Pawlak, trener personalny.

Wydarzenia sportowe w Trójmieście


Jaki prezent najbardziej przyda się wielbicielom sportu?
24%

karnet na siłownię

19%

słuchawki bezprzewodowe

27%

zegarek sportowy

19%

inteligentne ubrania lub obuwie

11%

bidon na wodę

zakończona

łącznie głosów: 226