Najlepszy salon kosmetyczny w Polsce znajduje się w Sopocie

4 marca 2012 (artykuł sprzed 9 lat)
Jakub Jakubowski

Salon Urody Drausal z Sopotu najlepszym salonem kosmetycznym w Polsce - takie jest rozstrzygnięcie branżowego konkursu "Super Salon 2011" organizowanego już od 19 lat przez magazyn Salon i Elegancja. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się podczas warszawskich targów urody Salon Wiosna 2012."Super Salon" to jeden z najbardziej cenionych przez branżę kosmetyczną konkursów. O jego prestiżu świadczy fakt, że co roku zgłasza się do niego kilka tysięcy gabinetów z całej Polski a wręczenie nagród odbywa się zawsze podczas najważniejszych targów branży urodowej w naszym kraju. Kapitułę stanowią lekarze i autorytety od wielu lat związane z branżą kosmetyczną. Jury pod uwagę bierze różnorakie kryteria - począwszy od oferty i usług, poprzez wykształcenie personelu, stałe podnoszenie jego kwalifikacji, wprowadzanie innowacyjnych metod pielęgnacji, dostęp do wysoko wyspecjalizowanego sprzętu oraz lekarzy specjalistów z zakresu dermatologii, endokrynologii i chirurgii plastycznej z jakimi gabinet współpracuje, na wyglądzie samego salonu skończywszy. Ważne jest także, aby takie miejsce zapewniało wysoki komfort, odpowiedni klimat oraz nastrój. Każde zgłoszenie jest wnikliwie analizowane a do drugiego etapu kwalifikuje się zaledwie niewielka część zgłoszonych salonów. Później odbywa się szereg wizytacji, zarówno oficjalnych, jak i anonimowych, po których następuje następny etap weryfikacji.

Salon Urody Drausal to luksusowy gabinet w Sopocie będący autoryzowanym salonem firmy Babor Cosmetics - ekskluzywnej marki kosmetyków, których receptury bazują na cennych i wartościowych składnikach pochodzenia naturalnego.

- Cieszę się niezmiernie z tej nagrody, bo to faktycznie jest rzetelny wyznacznik tego, co najlepsze w naszej branży - mówi właścicielka salonu Magdalena Drausal. - Kapituła bierze pod uwagę wiele czynników, ale w naszym przypadku najważniejsze były detale świadczące o tym, jak poważnie podchodzimy do tego, co robimy. Wizyty klientek zaplanowane są tak, żeby na siebie nie nachodziły, stale podnosimy kwalifikacje naszej kadry, w której nie ma przypadkowych osób, mamy szeroką współpracę z najlepszymi lekarzami z zakresu dermatologii, endokrynologii, chirurgii plastycznej i dietetyki, pracujemy na kosmetykach, które zaliczają się do światowej ekstraklasy, no i stale obserwujemy światowe trendy i wprowadzamy do naszej oferty innowacyjne zabiegi - dodaje Magdalena Drausal.

Tytuł najlepszego salonu kosmetycznego w Polsce to nie jedyne wyróżnienie dla salonu Drausal. Gabinet zdobył też wyróżnienie "Brylantowa Gwiazda 2011" - nagrodę tę przyznaje się przede wszystkim według kryterium zadowolenia klientów. Badano dbałość o komfort i zadowolenie klienta, profesjonalizm i fachowość wykonywanych usług, uczciwość, pracowitość i cierpliwość pracowników.

Początek roku to czas wszelkiego rodzaju konkursów i podsumowań. Przy tej okazji warto też wspomnieć o sukcesach trójmiejskich i pomorskich ośrodków SPA w konkursie Spa Prestige Awards. W kategorii "Najlepszy hotel SPA" na 4 miejscu znalazł się Hotel Gdańsk ze swoim Med Spa. Obiekt ten znajduje się także w czołówce takich kategorii, jak: "Najlepsze kosmetyczne Med Spa" i "Najlepsze konferencyjne Spa".

Klienci docenili też hotel Velaves we Władysławowie przyznając mu swoimi głosami drugie miejsce w kategorii "Najlepszy resort Spa", a także miejsca w ścisłej czołówce takich kategorii, jak: "Najlepsze holistyczne Spa" i "Najlepsze konferencyjne Spa". W kategorii "Baby Spa" na czwartym miejscu uplasował się kompleks Primavera Conference & Spa z Jastrzębiej Góry - odnajdziemy go także na 9 miejscu w kategorii "Najlepszy resort Spa". Klienci oddawali też głosy na najlepsze Day Spa - tutaj w czołówce jest gdyńskie Mana Day Spa - oraz na najlepsze ślubne Spa - tutaj z kolei bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się sopocki hotel Haffner.

Opinie (29) ponad 20 zablokowanych

 • brak podstawowych informacji o zabiegach na stronie gabinetu

  uważam że powinni Państwo podać przynajmniej krótką informację na temat stosowanych zabiegów oprócz lakonicznych nazw typu Fidji czy złoto maroka bo to nic nie mówi. Kilka zabiegów jest opisanych ale większość nie. Myślę

  uważam że powinni Państwo podać przynajmniej krótką informację na temat stosowanych zabiegów oprócz lakonicznych nazw typu Fidji czy złoto maroka bo to nic nie mówi. Kilka zabiegów jest opisanych ale większość nie. Myślę że klienci nie powinni być skazani na wyszukiwanie takich informacji gdzieś w sieci (chodzi nawet o fakt że niektórzy mogą być uczuleni na niektóre substancje i natura zabiegu powinna być wyjaśniona).

  • 86 3

 • Ech, tylko kogo na to stać?

  Dwie średnie krajowe to nadal za mało, żeby sobie pozwolić na takie bajery :(

  • 57 4

 • (1)

  pierd* kotka za pomącą młotka! jak się wysyła po 30 głosów z różnych IP to nawet można dowiedzieć się o salonach do których nikt nie chodzi!

  • 39 2

  • racja

   mieszkam w sopocie 30 lat i aż się zdziwiłem hehe

   • 9 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.