Najmodniejsze sofy. Co wpływa na ich ceny?

26 sierpnia 2021, 7:30
Joanna Puchala
Forma, tkanina czy wypełnienie to niektóre z czynników wpływających na cenę sofy. Więcej zdjęć (25)

Forma, tkanina czy wypełnienie to niektóre z czynników wpływających na cenę sofy.

mat. prasowe BoConcept

Forma, tkanina czy wypełnienie to niektóre z czynników wpływających na cenę sofy.

mat. prasowe BoConcept

Forma, rozmiary i wypełnienie sofy powinny pozwalać zarówno na wygodne czytanie książki, spędzanie czasu z rodziną czy znajomymi, jak i oglądanie wciągającego serialu. Postanowiliśmy sprawdzić, co wpływa na cenę najciekawszych modeli.Producenci sof prześcigają się w coraz lepszych rozwiązaniach zapewniających przyszłym użytkownikom komfort i relaks. Zanim wybierzemy sofę idealną, warto przetestować jej wygodę w salonie sprzedaży. Komfort jest kwestią indywidualną, więc dobrze dopasować ją do swoich potrzeb. Oprócz wygody użytkowania i formy dobrze zwrócić uwagę na wytrzymałość. Mocne i stabilne nóżki, zawiasy i mocowania powinny być wykonane solidnie, by korzystanie z nich było długotrwałe i bezpieczne.

- Planując zakup idealnego mebla do wypoczynku, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę dopasowanie do naszych potrzeb oraz design. W produkcji najbardziej ekskluzywnych sof i narożników od wielu lat prym wiodą producenci włoscy, uwielbiani przez naszych klientów - mówi Karolina Habrat z Meblolight.

Salony meblowe w TrójmieścieSofa idealna, czyli jaka?Idealna sofa powinna być nie tylko bardzo wygodna, ale również ponadczasowa i uniwersalna. Nic więc dziwnego, że wielofunkcyjne, minimalistyczne meble cieszą się coraz większą popularnością. Ciekawymi przykładami takich mebli wypoczynkowych są modele Taylor, Amsterdam i Lille duńskiej marki BoConcept. Możliwość personalizacji koloru, tapicerki, wypełnienia czy nóg to tylko niektóre z ich zalet.

Innym, równie popularnym trendem są meble inspirowane sofami typu Chesterfield. Możemy to zauważyć zarówno w przypadku kanap, podnóżków, jak i poduszek. W przypadku stref wypoczynkowych sofy pikowane w wersji skórzanej stają się mocnym akcentem. W tym zakresie prym wiedzie marka Sweet Sit produkowana przez fabrykę mebli Gala Collezione.

Czytaj także: Luksusowe wnętrza. 5 trendów, które towarzyszą aranżacjom

Co wpływa na cenę sofy?- Głównymi czynnikami wpływającymi na wysokość ceny danej sofy są: rodzaj zawieszenia i wypełnienia, możliwość konfiguracji według indywidualnych preferencji przyszłych użytkowników, zastosowanie funkcji spania i obecność lub brak stelaża z materacem, a także wybór tapicerki. Aktualnie w salonie w Gdańsku mamy ostatni etap akcji promocyjnej Design Sale, wiele naszych kultowych mebli, w tym sof, można zakupić z rabatem do 50 procent - mówi Maria Kurowska, doradca klienta z BoConcept Trójmiasto.


Nie bez znaczenia pozostaje rozmiar i kształt sofy, ale też ergonomia i design mebla. Cenę mebla zmieniają również naturalne wypełnienia. Tak jest m.in. w ofercie marki Flexform, gdzie dostępne są meble z wypełnieniem syntetycznym lub naturalnym. Cena tej samej sofy może znacznie się zmienić w zależności od wypełnienia, które wybierzemy.

- W przypadku marki B&B Italia cenę może generować przede wszystkim wypełnienie. Jest to pianka typu Bayfit - technologia płynnej pianki, która zastyga w specjalnych formach odlewniczych i pozwala na uzyskanie różnych twardości bez odkształcania się mebla - wyjaśnia Kamila Jendraszczak z Mesmetric.
Z kolei w przypadku włoskiej firmy Baxter na cenę ma wpływ przede wszystkim skórzana tapicerka. Tutaj możemy wybrać skóry najlepszej klasy, barwione przez namaczanie i różnorodnie wykończone - od połyskliwych skór woskowanych do matowych skór zamszowych, które w dotyku przypominają tkaniny. Zróżnicowanie cen w zależności od tapicerki dotyczy jednak nie tylko tego producenta i wykończenia skórzanego. Zasada jest prosta - im lepsza gatunkowo tkanina, tym wyższa cena. Na tym jednak nie koniec.

- W drugiej kolejności cena jest uzależniona od projektanta danej kanapy, im bardziej uznany na rynku projektanckim, tym cena będzie wyższa - mówi Magdalena Szczepaniak, marketing menager zDesignzoo.


Zdarza się także, że cena mebla może zależeć od elementów wykończeniowych, takich jak: metalowe czy drewniane nóżki lub podłokietniki. Ostatnim elementem wpływającym na cenę sof są detale: ozdobne przeszycia, pikowania, drewniane lub metalowe wstawki czy hafty. To one dopełniają stylistycznie mebel i świadczą o ich finalnym wyglądzie.
Na co zwracasz uwagę przy wyborze sofy?
16%

tylko na komfort użytkowania

9%

na wypełnienie i tkaninę obiciową

8%

na elementy świadczące o trwałości

22%

na formę mebla i design

1%

na projektanta sofy

41%

na różne czynniki

3%

na zupełnie coś innego

zakończona

łącznie głosów: 198

autor

Joanna Puchala

j.stolp@trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.