Największy hotel SPA na Pomorzu powstaje w Sopocie

28 listopada 2011 (artykuł sprzed 8 lat)
Jakub Jakubowski

145 pokoi hotelowych, 35 gabinetów zabiegowych, 4 baseny i kompleks saun - w Sopocie powstaje największy na Pomorzu i jeden z największych w Polsce hoteli Spa. Mera Hotel & Spa stanie tuż przy plaży, przy ulicy Bitwy pod Płowcami 59 zobacz na mapie Sopotu. Jego otwarcie przewidziane jest na marzec 2012 roku.Strefa spa & wellness ma być wizytówką i największą chlubą hotelu. W 35 gabinetach mają być wykonywane zabiegi niedostępne nigdzie indziej, będące absolutną nowością. Będą to zabiegi oparte głównie na bogactwie morskiej fauny i flory, różne formy masażu, zabiegów odchudzających i oczyszczających oraz terapii związanych z zarządzeniem stresem i głębokim relaksem.

- W naszym spa nie będzie żadnych mechanicznych urządzeń, kapsuł, w których będziemy więzić ludzi w imię ich urody. Wszystkie zabiegi będą wykonywane ręcznie, przez świetnych fachowców, z użyciem naturalnych i najlepszych kosmetyków. Nie mogę zdradzić jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale generalnie cała nasza filozofia opiera się na dostarczaniu gościom skutecznej morskiej pielęgnacji w formie holistycznych rytuałów - mówi Monika Dzięgielewska, menager spa.

Mera Hotel & Spa będzie też prekursorem spa dla dzieci oferując najmłodszym gościom bogaty program zabiegów i zajęć relaksacyjnych. Absolutną nowością, jeśli chodzi o hotele spa w Trójmieście i okolicach będzie też otwarty basen na dachu hotelu. Oprócz kąpieli i relaksu na leżakach atrakcją będzie spotkanie biznesowe, impreza okolicznościowa, czy nawet kameralne VIP party na dachu. Poza sezonem, gdy basen na dachu będzie nieczynny, do dyspozycji gości i mieszkańców Trójmiasta będzie hotelowy aquapark. Znajdą się tutaj między innymi trzy baseny, podgrzewane jacuzzi wewnętrzne i zewnętrzne, osobne sauny damskie i męskie.

- Tylko zrelaksowane ciało w pełni chłonie dobrodziejstwa płynące z pielęgnacji, dlatego relaks jest dla nas wartością nadrzędną. Chcemy rozpieszczać zmysły, zabierać naszych gości w ceremonialne morskie podróże. Każdą ceremonię zabiegową poprzedza wyjątkowa, stworzona specjalnie dla naszych Gości chwila wyciszenia, która rozluźnia ciało i przenosi umysł z dala od codzienności - mówi Monika Dzięgielewska.

Obiekt powstanie na 17 tys. m2 powierzchni. Będzie to 4. kondygnacyjny, nowoczesny budynek z podziemnym garażem, dziedziniec z wydmami, zielenią i oczkami wodnymi, dwie restauracje i sale konferencyjne. Elewacja obiektu zostanie wykonana z desek modrzewia syberyjskiego z przeszkleniami i drewnianymi tarasami.

Mera Spa & Hotel to nie jedyny kompleks spa, który powstaje w Trójmieście i okolicach. Za kilka tygodni swoje podwoje otworzy hotel Wasko w Redzie, aczkolwiek strefa spa & wellness zacznie przyjmować swoich gości dopiero wiosną. Oferować będzie 12 gabinetów zabiegowych, wszystkie zabiegi na ciało i twarz wykonywane będą z użyciem naturalnych, ekologicznych kosmetyków. W strefie relaksu znajdzie się także duży, przeszklony basen z dwoma 18. metrowymi torami do pływania i 16. metrowym torem z przeciwprądem, basen rekreacyjny z jacuzzi, zespół saun i pokój wypoczynkowy z wygodnymi leżakami. Hotel Wasko będzie miał także strefę rekreacji z siłownią, fitness clubem, kortami do squash i czterotorowym bowlingiem.

W Gdańsku, w ścisłym historycznym Śródmieściu, przy ulicy Tobiasza powstaje też Hotel Admirał. Nie będzie to duży hotel, raczej o charakterze butikowym, stąd też zaplecze spa nie będzie aż tak imponujące, jak choćby w hotelu Wasko. Nie będzie basenów, ale jak zapewnia Jerzy Latała, właściciel Żeglugi Gdańskiej będącej inwestorem obiektu, oferta zabiegów zadowoli najbardziej wybrednych gości. Otwarcie już w styczniu 2012 roku.

Trochę dłużej poczekamy na otwarcie hotelu 4 Kolory we Władysławowie. To potężny kompleks hotelowo - rekreacyjny dysponującym ponad 500 pokojami dwu- lub trzyosobowymi oraz pokojami rodzinnymi. Zaplanowano tutaj oczywiście strefę spa & wellness. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na rok 2014, aczkolwiek pierwsza część hotelu oddana zostanie do użytku latem przyszłego roku.