stat

Otwarcie Laboratorium Zapachu

16 czerwca 2019, 8:00
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Projektowanie własnych perfum jest produktem luksusowym. Powstało nowe miejsce w Trójmieście, w którym możemy przygotować idealny dla nas zapach. W sobotnie popołudnie oficjalnie otwarto Laboratorium Zapachu znajdujące się w Sopockim Stylu.Ponad trzydziestu gości - blogerzy, perfumiarze i miłośnicy perfum - spotkali się w Sopockim Stylu w sobotnie popołudnie. Powitano ich kieliszkiem prosecco. To miejsce, które istnieje od 1990 r., a pod koniec 2017 roku pokazało się w nowej odsłonie. Wyróżniło się nietuzinkowym pomysłem: właściciele połączyli perfumerię, salon urody z kawiarnią. Nie brakuje tutaj także niszowych perfum, które zdecydowanie różnią się intensywnością i połączeniami zapachowymi od tych, które znajdziemy w standardowych drogeriach. Od teraz można tutaj komponować również własne perfumy.

4 miejsce
w rankingu Salony kosmetyczne
Królowej Jadwigi 137, Gdańsk

- Koncept Laboratorium Zapachu, niewątpliwie wyróżnia się na rynku, gdyż to miejsce łączy w sobie możliwość stworzenia własnych perfum oraz daje sposobność zapoznania się z twórczością najbardziej cenionych perfumiarzy. To połączenie artystycznego rzemiosła perfumeryjnego, jakie oferuje nasza perfumeria niszowa, z miejscem, w którym każdy może stworzyć swój zapach, oparty na własnych preferencjach i pragnieniach. Od ponad roku, szlifowaliśmy każdy aspekt Laboratorium tak, aby wyróżniał się na rynku, począwszy od vouchera upominkowego, którym jest u nas podany w magicznej formie, a mianowicie: listu w butelce (w domyśle do napełnienia;) kończąc na rozbudowanej ofercie. Przygotowaliśmy między innymi bardzo ciekawą ofertę dla osób, które oczekują czegoś więcej. Z tego względu, że współpracujemy z perfumiarzem Vetiverem (twórcą PerfumeCraft), który jest naszym mentorem, stworzyliśmy niesamowite warsztaty oraz indywidualne szkolenie z planem zajęć pt.: "Jak zostać perfumiarzem" - opowiadał Piotr Filar, właściciel Sopockiego Stylu.
Zaprojektuj swój zapach. Ekskluzywne perfumerie
Przygotowując indywidualny zapach można bazować na tzw. akordach, czyli bazach zapachowych. Składają się zazwyczaj z sześciu lub siedmiu składników i są na tyle uniwersalne, że dodając do nich tylko jedną nutę zapachową uzyskujemy indywidualne perfumy.

O komponowaniu zapachów mówił znawca perfum i twórca PerfumeCraft - Vetiver. Poprosił również gości o to, żeby każdy z uczestników przetestował i wybrał jeden ulubiony, spośród 140 dostępnych, składnik zapachowy perfum. Opowiadał także o tym, jak ciężko jest nam rozpoznawać poszczególne elementy zapachów używając przy tym metafor odwołujących się między innymi do malarstwa czy muzyki.

Na końcu każdy z uczestników dostał swój flakon z przygotowanym już przez właścicieli akordem o nazwie grojsman, do którego dodał swój ulubiony składnik, czego efektem były perfumy - prezent z okazji otwarcia.

Wstęp na wydarzenie możliwy był tylko dla zaproszonych gości. Od poniedziałku drzwi Laboratorium Zapachu są otwarte dla każdego.

Wydarzenia w Trójmieście w tym tygodniu