Panna młoda ubrana w luksus

19 września 2012 (artykuł sprzed 9 lat)
Ilona Truszyńska
W ekskluzywnych salonach mody ślubnej w Trójmieście przyszłe panny młode mogą wybierać spośród najnowszych kolekcji z Paryża, Nowego Jorku czy Barcelony. Więcej zdjęć (13)

W ekskluzywnych salonach mody ślubnej w Trójmieście przyszłe panny młode mogą wybierać spośród najnowszych kolekcji z Paryża, Nowego Jorku czy Barcelony.

mat. prasowe

W ekskluzywnych salonach mody ślubnej w Trójmieście przyszłe panny młode mogą wybierać spośród najnowszych kolekcji z Paryża, Nowego Jorku czy Barcelony.

mat. prasowe

Suknie ślubne wywodzące się ze znanych domów mody to luksus, dzięki któremu panna młoda może poczuć się nie tylko jak księżniczka, ale jak celebrytka. Coraz częściej przyszłe panny młode szukają nie tylko gotowych modeli firmowanych znaną marką. Wymarzone i jedyne w swoim rodzaju suknie zamawiają u znanych, polskich projektantów.Zdaniem Joanny Fularczyk z salonu Celebrity Bridal, suknie znanych marek to towar coraz bardziej pożądany i wciąż bardzo luksusowy.

- Polski rynek zalewają suknie inspirowane wzorami zastrzeżonymi znanych, światowych marek, czyli po prostu podróbki - mówi Joanna Fularczyk. - Oryginały od podróbek różnią się przede wszystkim znakomitą jakością. Mają lepiej wykrojone gorsety i treny. Półprodukty, takie jak fiszbiny, nie odkształcają się, tak jak bywa w przypadku podróbek. O materiałach, koronkach i kunszcie wykonania nie wspominając.

Wybierz któryś dla siebie: W Trójmieście jest prawie 60 salonów z modą ślubną i sukniami ślubnymi.

W Celebrity Bridal przyszłe panny młode mogą wybierać spośród najnowszych kolekcji z Paryża, Nowego Jorku czy Barcelony.

- Są to suknie liderów w branży, takich jak Cymbeline Paris, Pronovais, Justin Alexander, Sincerity - wymienia Joanna Fularczyk. - Ceny niektórych sukni wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych.

W komfortowym salonie mody ślubnej Aveart wiodącą marką jest francuska Prontupia, którą projektuje Elizabeth Barboza.

- Jej kolekcje charakteryzuje duża różnorodność. Proponuje nawiązania stylistyczne odnoszące się do mody w różnych epokach - wyjaśnia Maja Jasińska, odpowiedzialna za marketing Aveart. - Mamy zatem suknie zarówno w klimacie barokowym, lat trzydziestych i pięćdziesiątych, jak i końca poprzedniego stulecia. Są również piękne, nowoczesne minimalistyczne formy.

Maja Jasińska dodaje, że klientki decydują się na wybór sukni znanej marki, bo mają gwarancję, że dobrzy projektanci dbają o to by kreacje były ciekawe i niesztampowe.

- Tacy projektanci wciąż poszukują nowych rozwiązań, zarówno w kwestii projektu, jak i łączenia tkanin. Zakup takiej sukni decyduje o oryginalności kreacji, a jednocześnie jej ponadczasowości - mówi Maja Jasińska. - Być może chodzi o to by w sukni czuły się dobrze zarówno nasze córki, jak i wnuczki. Byłby to na pewno piękny powrót do starej tradycji przekazywania sukni następnym pokoleniom...

Suknie duetu Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, charakteryzują romantyczne proste fasony z intrygującymi detalami i wykończeniami. Więcej zdjęć (13)

Suknie duetu Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, charakteryzują romantyczne proste fasony z intrygującymi detalami i wykończeniami.

Jacek Kolanowski/paprocki&brzozowski

Suknie duetu Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, charakteryzują romantyczne proste fasony z intrygującymi detalami i wykończeniami.

Jacek Kolanowski/paprocki&brzozowski

Bywa również, że te z pań, którym nie udaje się znaleźć wymarzonej sukni w renomowanym salonie, decydują się na spotkania ze znanymi polskimi projektantami. Taka przyjemność kosztuje średnio od kilku do kilkunastu tysięcy zł, w zależności od: wybranego modelu, tkaniny, dodatków i oczywiście nazwiska projektanta. Wówczas, już na etapie spotkań, panna młoda może poczuć się jak gwiazda. Projektanci starannie dobierają materiały i szczegółowo omawiają wszystkie detale. W efekcie powstaje suknia... idealna.

Piotr i Ewa Krajewscy, choć na co dzień pracują w swoim atelier w Warszawie, to w Trójmieście mają wciąż sporo klientek.

- Dbamy o klientki z naszego rodzinnego Trójmiasta, nie wyobrażamy sobie inaczej - mówi Piotr Krajewski. - Bardzo często odwiedzamy je w ich domach i wykonujemy projekty.

Klientki z Trójmiasta ma także znany polski duet projektancki - Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, którego kolekcję ślubną charakteryzują romantyczne proste fasony z intrygującymi detalami i wykończeniami. Koronki, szyfony, koraliki i aplikacje w duecie z jedwabiami i taftami. Koszt - od 6 tys. zł wzwyż.

- Bardzo dobre przyjęcie poprzedniej kolekcji ślubnej marki paprocki&brzozowski było impulsem do stworzenia kolejnej. To dla nas niewątpliwie bardzo inspirujący temat, gdyż za każdym razem podchodzimy do projektu z wielką pasją - mówią projektanci. - Kolekcja jest tylko punktem wyjścia, początkiem dyskusji i indywidualnej rozmowy z przyszłą panną młodą. Staramy się, aby każda sukienka była wyjątkowa i dopasowana do marzeń i indywidualnych potrzeb kobiety.

I właśnie, takie indywidualne podejście projektantów sprawia, że klientki decydują się na spotkanie z projektantem.

- Po zobaczeniu naszej kolekcji podczas ubiegłorocznego pokazu w hotelu Sheraton w Sopocie, klientki z Trójmiasta przyjeżdżają do nas do Warszawy - mówi Gabriela Michalczuk, manager paprocki&brzozowski. - Mamy również nadzieję, ze w 2013 roku w Trójmieście będzie można nabyć nasze kolekcje.

Kto zajął się przygotowaniami do Twojego ślubu?
39%

większością rzeczy zajęłam/zająłem się sam(a)

49%

większość przygotowań ogranizowaliśmy z partnerem/partnerką

7%

wyręczyli nas rodzina i przyjaciele

5%

wynajeliśmy firmę/osobę, która zorganizowała nasz ślub wg wytycznych

zakończona

łącznie głosów: 273

Ilona Truszyńska

Opinie (57) ponad 10 zablokowanych

 • większość przygotowań ogranizowaliśmy z partnerem/partnerką (4)

  to się nazywa po polsku: narzeczonym/narzeczoną

  • 75 4

  • nie każdy się zaręcza przed ślubem (3)

   a "narzeczony "to po zaręczynach chyba

   • 4 10

   • a to wyście przechodząc koło kościoła/urzędu wpadli nagle na pomysł, żeby się pobrać?

    • 7 3

   • co ty pleciesz

    narzeczeństwo, to czas przygotowania do ślubu, chyba,że ktoś cywilny tylko bierze, ale wtedy rzadziej stroi się w białą suknię.

    • 2 2

   • Zgadzam się, zaręczyny to tradycja,

    a nie każdy lubi tradycję.

    • 1 5

 • suknia ślubna (4)

  Moja wymarzona suknia ślubna była uszyta przez zawodową krawcową, która potrafiła mi doradzić w jej kroju bo przyszłam z pomysłem w głowie i tylko pokazałam kilka zdjęć które mi się podobały. Potrafiła zaprojektować całą

  Moja wymarzona suknia ślubna była uszyta przez zawodową krawcową, która potrafiła mi doradzić w jej kroju bo przyszłam z pomysłem w głowie i tylko pokazałam kilka zdjęć które mi się podobały. Potrafiła zaprojektować całą sukienkę i ją wykonać.
  Jest idealnie dopasowana do mojej sylwetki bo mierzyłam ją na 3 dni przed ślubem a nie tak jak w większości salonów oddają 2 tyg przed ślubem. Jest zwiewna, lekka uszyta z bardzo dobrego materiału po który jeździłam z krawcową. I nie był to kosmiczny koszt tak jak w markowych salonach ślubnych.
  Proponuję czasem wziąć takie rozwiązanie pod uwagę a nie dawać się wcisnąć w jedną z wielu podobnych do siebie sukienek.

  • 43 5

  • 3 dni przed ślubem? umarłabym z niepokoju :D

   • 7 5

  • (2)

   a i tak goście mają to gdzieś, bo tak naprawdę NIKT nie patrzy na suknię panny młodej

   • 7 13

   • (1)

    co minusujecie? przeciez to prawda, bo goscie chca sie nachlac, obgadac co bylo do zarcia, kto z kim i dlaczego. Jesli zapytacie po tygodniu jaka panna mloda miala suknie, odpowiedz padnie, ze - powiedzmy - biala;)

    • 7 2

    • Tak się dzieje

     Gdy zapraszasz nieodpowiednich ludzi na uroczystość. Ja jestem przekonana, że dziadkowie, ciotki, rodzice, rodzeństwo będą patrzeć w pierwszej kolejności na nas- młodych, a nie na gorzałę

     • 0 0

 • :)

  Ja swoją suknię odebrałam 2 dni przed :) i jeszcze 2 dni przed były jakieś poprawki

  • 6 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.