Pięć udogodnień w trójmiejskich inwestycjach premium

31 października 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Michalina Domoń
Inwestycja Tre Mare ma być oddana do użytku w przyszłym roku. Więcej zdjęć (19)

Inwestycja Tre Mare ma być oddana do użytku w przyszłym roku.

mat.prasowe

Inwestycja Tre Mare ma być oddana do użytku w przyszłym roku.

mat.prasowe

Deweloperzy oferujący apartamenty z sektora premium na światowym rynku prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić klientów do nabycia inwestycji. Garaż lub basen za ścianą salonu czy spa dla pupili mają być odpowiedzią na zachcianki i fanaberie najbogatszych. Sprawdziliśmy, jakie udogodnienia tego typu znajdziemy w Trójmieście.Witaminy z kranu i garaż w salonie

Lion's Banku przeanalizował udogodnienia oferowane mieszkańcom w inwestycjach dla najbogatszych na rynku nieruchomości na świecie. Co dziś proponują deweloperzy?

Takie rozwiązania jak:

 • woda z kranu wzbogacona w witaminę C i wyciąg z aloesu,
 • podłoga wpływająca korzystnie na zdrowie kręgosłupa mieszkańców,
 • prywatne lądowiska dla helikopterów,
 • garaż na poziomie, na którym znajduje się apartament, ze specjalną windą dla samochodu, basen w mieszkaniu,
 • skrytka w skarbcu,
 • zapach zamawiany indywidualnie do mieszkania
 • serwis usług i spa dla czteronogich pupili
.

Rano siłownia, wieczorem spa

Na trójmiejskim rynku nieruchomości takich atrakcji nie uświadczymy, ale deweloperzy też walczą o najlepiej sytuowanych klientów. Jeszcze kilka lat temu nabywcy z pewną dozą nieufności patrzyli na obecność konsjerża, dziś to jeden ze standardów w apartamentowcach. Oczekiwania klientów są coraz większe, bo powszechna tendencja do upraszczania życia w wielu obszarach sprawia, że stajemy się coraz bardziej wygodni.

- W wielu inwestycjach premium, w częściach wspólnych budynków, znajdują się baseny, sale do ćwiczeń, ścianki wspinaczkowe, a wokół budynków tereny zielone do rekreacji z  profesjonalnie zaprojektowanymi funkcjami do odpoczynku, uprawiania sportów - ścieżki rowerowe, do biegania, boiska multifunkcyjne - wylicza Julia Czubek z Imperial Apartments. - Podobnie sytuacja wygląda z metrażem mieszkań, tarasów i wysokości, które znacząco wzrosły w ciągu ostatnich lat.
Zdaniem Julii Czubek widoczny jest trend w kierunku natury i ekologii. Dotyczy to między innymi lokalizacji nieruchomości na granicy parku krajobrazowego, lasu, blisko morza.

Kilka takich osiedli zostało już oddanych do użytku, część jest w budowie, jak na przykład inwestycja NDI - Tre Mare. Rezydencja ta jest położona na granicy Sopotu i Gdańska - 200 m od plaży. W projekcie akcent położono na wykorzystanie lokalizacji.

- Widok na morze jest największym atutem, dlatego całe ściany klatki schodowej od strony morza przeszklono, a na dachach zaprojektowano tarasy, na których wypoczywając można podziwiać hipnotyzujący widok na Zatokę. W ramach części wspólnych utworzono strefę wypoczynkową z klubem bilardowym, bezpieczny pokój zabaw dla dzieci, salę fitness z wyposażeniem, saunę suchą i mokrą z wypoczywalnią. Dodatkowo komfort użytkowania apartamentu zwiększą usługi konsjerża - mówi Arkadiusz Zalaszewski z NDI Development.
Rynek nieruchomości luksusowych stara się nadążać za oczekiwaniami wymagających klientów, a czasami nawet staje się kreatorem nowych potrzeb.

- Deweloperzy poszukują wyróżnika dla apartamentów z segmentu premium, gdyż to pozwala im na zdobycie nowych klientów oraz na uzyskanie wyższych cen - zauważa Janusz Tomczak, członek zarządu firmy pośredniczącej w sprzedaży mieszkań Dom & House. - W Trójmieście nie mamy jeszcze zbyt wielu przykładów spektakularnych osiągnięć w tym zakresie, takich jak w luksusowych inwestycjach Londynu, Paryża, Nowego Jorku, czy chociażby Warszawy. Najczęściej jest to elegancko wykończona strefa wejścia, portiernia oraz fitness z sauną, ewentualnie sala do squasha, boisko sportowe, czy kort tenisowy. Na palcach jednej ręki można policzyć inwestycje z prywatnym basenem, obsługą wykwalifikowanego konsjerża, czy z dobrze wyposażonymi salami rekreacyjnymi dla mieszkańców.
Zobacz także: Apartament - współczesny mit miejskiego życia?Jakie luksusowe udogodnienia oferują najczęściej lokalni inwestorzy?


 1. Inteligencja z ekologią w parze


 2. Inteligentny dom, czyli zdalne i ekologiczne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, wentylacją, klimatyzacją, nagłośnieniem, licznikami energii czy wody oraz specjalne systemy cyfrowych toalet japońskich coraz częściej znajdują zastosowanie w inwestycjach. Takie rozwiązania znajdziemy między innymi w ofercie Imperial Apartments.

 3. Ze sztuką i z kulturą


 4. Ekskluzywne wnętrza wypełnione sztuką i wykończone szlachetnymi materiałami - inwestorzy przykładają dużą wagę do wystroju przestrzeni wspólnych, zatrudniają dekoratorów, artystów i wykwalifikowanych rzemieślników. W inwestycji Invest Komfortu Brabank wykorzystano m.in. marmur z Toskanii. Innym pomysłem na umilenie czasu mieszkańców w inwestycjach premium są występy artystów w częściach wspólnych.

 5. Ogrody na dachu


 6. Zakładanie profesjonalnych ogrodów na balkonach, tarasach i dachach, gdzie z pomocą profesjonalnych ogrodników uprawiane są ekologiczne warzywa, owoce, zioła - to jeden z ostatnich trendów, który spotkał się z dużym zainteresowaniem, a jak zauważa Julia Czubek, deweloperzy coraz częściej biorą go pod uwagę. Ogród na dachu będzie częścią inwestycji Tre Mare.

 7. Sport to zdrowie


 8. Wyjście do klubu fitness to dziś w pewnych kręgach przeżytek. Po co ruszać się z domu, jeśli miejsca do rekreacji znajdują się w obrębie budynku, w którym mieszkamy? Jedyny dylemat, jaki pozostaje, to co wybrać: basen, tenis, koszykówkę, a może po prostu siłownię? I czy po wysiłku chcemy zregenerować się w saunie, czy w pokoju do relaksu? Tego typu udogodnienia znajdziemy w inwestycjach takich jak m.in. Wzgórze Focha, Nadmorski Dwór czy Waterlane Island.

 9. Pokój z widokiem


 10. Doskonała lokalizacja to, jak przekonuje Marta Szymczak z Invest Komfortu, bardzo ważny czynnik w kryteriach wyboru nieruchomości luksusowych. Lokalizacje w centrach miast lub doskonale z nimi skomunikowane i bliskość trójmiejskiej natury - plaż, morza, parków, lasów są często jednym z priorytetów dla klientów nieruchomości z segmentu premium. Dobra lokalizacja gwarantuje piękny krajobraz za oknem. Z okien położonego w centrum Gdyni Sea Towers rozpościera się widok na Zatokę Gdańską i Półwysep Helski. Z kolei mieszkańców Nowego Orłowa dzieli zaledwie kilkaset metrów do orłowskich plaży i klifów, a mieszkańcy Waterlane mogą cieszyć się panoramicznym widokiem na Główne Miasto.W jakim kierunku rozwinie się trend udogodnień na rynku nieruchomości premium i czy po luksusach dla mieszkańców przyjdzie na przykład pora na luksusy dla ich pupili? A może inwestorzy wezmą pod uwagę inne aspekty potrzeb społeczeństwa?

- W najbliższym czasie na pewno możemy się spodziewać dalszych kroków w tej dziedzinie. Z jednej strony rosną oczekiwania rodzimych klientów, z drugiej wśród nabywców trójmiejskich nieruchomości jest coraz więcej wymagających klientów z kraju i zagranicy. Zapotrzebowanie na luksusowe nowinki nie zniknie. Wkrótce możemy się spodziewać wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych z zakresu ekologii, ergonomii, funkcjonalności i zdrowego trybu życia - zauważa Janusz Tomczak.   - W porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, rynek dóbr luksusowych w Polsce jest jeszcze w fazie rozwoju, ale na podstawie przeprowadzonych analiz możemy stwierdzić, że popyt na dobra luksusowe w naszym kraju będzie wzrastał. Klienci będą poszukiwać coraz lepszych lokalizacji, które zapewnią im nie tylko bliskość natury, ale także infrastruktury miejskiej - instytucji kulturalnych, edukacyjnych, lokali usługowych - mówi Marta Szymczak z Invest Komfortu.
Pamiętając jednak o tym, że żyjemy w społeczeństwie starzejącym się, deweloperzy będą z pewnością przywiązywać większą uwagę do udogodnień dla osób starszych.

- Lawinowo wzrasta liczba osób starszych, stąd rynek będzie musiał odpowiadać na związane z tym potrzeby mieszkańców takie jak profesjonalne, całodobowe punkty specjalistycznej opieki medycznej dedykowane dla konkretnych budynków, prywatne ambulanse - zauważa Julia Czubek z Imperial Apartmanets.
Taką wizję osiedli uwzględniających potrzeby osób starszych zaprezentowano już między innymi w pawilonie norweskim, podczas tegorocznego Biennale Designu w Londynie oraz warszawskiego Festiwalu Przemiany.

 
Z jakich udogodnień dla mieszkańców skorzystałbyś najchętniej?
51%

z basenu

7%

z kortów tenisowych

11%

ze spa

20%

z ogrodu na dachu

11%

z rozwiązań inteligentnych

zakończona

łącznie głosów: 358

Opinie (38) 2 zablokowane

 • Polacy wiec maja ' mieszkania premium ' bo woda zawiera tyle witamin i mikroelementow ze NY sie chowa ) (1)

  Co dnia mamy inna wode , raz zołta, raz brąz a nieraz nawet przezroczysta czyli woda premium. Zapach na zawowienie tez jest do wyboru bo raz to zapach smazonych ryb a raz kiszenia kapusty, bigosu itp. W zyciu nie wiedzielismy iz to jest premium . U nas jest wiec lepiej gdyz mamy premium za free a na swiecie za taka wode i zapachy musza doplacac . )

  • 27 11

  • Woda w Gdańsku najlepsza w kraju

   • 6 2

 • Inewestycje premium i Gdynia? To chyba jakieś nieporozumienie (1)

  Dlaczego pod artykułem nie ma adresów z Gdańska. W tekście pisze pani chociażby o brabanku

  • 15 12

  • na zdjęciach z kolei większość to Gdańsk

   • 2 1

 • (1)

  > Aktualnie widoczny jest trend w kierunku natury i ekologii. Dotyczy to między innymi lokalizacji nieruchomości na granicy parku krajobrazowego, lasu, blisko morza

  A najlepiej: na specjalnie wyczyszczonym z drzew pod deweloperkę fragmencie lasu.
  Ekologia całą gębą!

  • 51 2

  • A psychiatra w pakiecie?

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.