Podróż dookoła świata

31 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

W 80 dni dookoła świata - w taką podróż wybrał się Fileas Fogg, bohater słynnej powieści Juliusza Verne. Jego przygody stały się również inspiracją dla organizatorów wycieczek dla wymagających turystów, także tych z Trójmiasta.Statkiem trochę dłużej

Podróż dookoła świata statkiem zakłada 100 dni - tyle dokładnie potrzeba, aby zwiedzić najważniejsze i najbardziej interesujące miejsca na kuli ziemskiej. Ze względu na warunki pogodowe podróż zazwyczaj odbywa się na początku roku - od stycznia do kwietnia. W tym celu, warto wybrać się na wymarzony rejs ekskluzywnym statkiem brytyjskiej linii Cunard lub włoskiej Costa Cruises.

- Do niedawna główną linią oferującą rejsy dookoła świat był Cunard. Jest to jedna z bardziej prestiżowych linii, uznana za pioniera rejsów dookoła świata. Pod swoimi skrzydłami ma takie statki, jak Queen Elizabeth II, Queen Victoria czy Queen Mary II - tłumaczy Zbigniew Kąkol, właściciel biura podróży RejsClub.pl.

Początek podróży zaczyna się w Stanach Zjednoczonych. Popularna trasa Cunarda przepływa przez Ocean Atlantycki, Kanał Panamski, Riwierę Meksykańską, opływając wyspy Oceanu Spokojnego, płynąc do Australii i Nowej Zelandii, a następnie wracając przez Azję, Indię do Europy.

- Linia Cunard zachowuje pewne założenia, które muszą zostać uszanowane przez uczestników rejsu. Przykładem może być wieczór kapitański, na którym panowie nie powinni pojawić się bez krawata. Zdecydowanie nie jest to linia przyjazna dla rodzin z dziećmi, a raczej dla osób powyżej 40. roku życia. Młodym ludziom zaproponowałbym linię Costa Cruises, którego perełką jest liniowiec Costa Deliziosa - tłumaczy Zbigniew Kąkol.

Podróż statkiem Costa Deliziosa przebiega przez Ocean Atlantycki, Karaiby, Amerykę Środkową, Kanał Panamski, Meksyk, Los Angeles, Kalifornie, Hawaje oraz przez Ocean Spokojny do Nowej Zelandii, Australii, Singapuru, przez Tajlendie, Halezje, Sri Lanke, Indie, Emiraty Arabskie, wracając przez Kanał Sueski na morze Śródziemne i do Włoch.

Podczas takiej podróży większość czasu spędza się na statku. Dlatego organizatorzy zadbali o każdy szczegół, zapewniając podróżującym odpowiedni komfort i ciekawą formę spędzania czasu.

- Na podróżujących Costa Deliziosa czeka wiele atrakcji: tematyczne bary, baseny, wielofunkcyjne boisko sportowe, trasa do joggingu oraz jazdy na wrotkach, dwupokładowe centrum urody i pielęgnacji ciała, teatr, klub dla dzieci, kino 4D, kasyno, galeria sztuki, małe pole golfowe czy symulator do gry w golfa i symulator Formuły 1 - opowiada Kąkol.

Koszt takiej wycieczki wynosi około 15 tys. euro.

Podróż szyta na miarę

Zorganizowanie podróży dopasowanej do wymagań klienta to opcja dla osób chcących podróżować bez konieczności dopasowywania się do innych uczestników. Ten sposób podróżowania zyskuje szczególne uznanie wśród osób wymagających najwyższej jakości usług.

- Podróże "szyte na miarę" są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie tylko chcą odpocząć podczas wyjazdu, ale również przeżyć coś wyjątkowego - mówi Dariusz Gurzyński, właściciel firmy Excellence Travel. - Podczas tworzenia indywidualnej oferty uwzględniamy wszystkie preferencje. Układamy podróże tematyczne, łączące często wiele odległych od siebie miejsc, tworzymy oferty dla pasjonatów różnych sportów, którzy swoje pasje mogą realizować podczas wyjazdu. Dzięki temu zaspokajamy wszystkie wymagania klienta.

"Szycie na miarę" zaczyna się od wysłuchania potrzeb klienta. Jej podstawą jest indywidualne podejście, doradztwo oraz szczegółowa konsultacja całego programu wyjazdu.

- Oferta tworzona jest na bazie wywiadu przeprowadzonego z klientem, któremu zapewniamy nie tylko kompleksowy program podróży, ale również zapewniamy bezpieczeństwo w postaci opiekuna dostępnego przez całą dobę - tłumaczy Gurzyński.

Opiekun nie tylko zadba o odpowiedni komfort i bezpieczeństwo klienta. Będzie również przewodnikiem, doradcą podczas wyboru odpowiedniej restauracji czy najlepszych miejsc na zakupy. Po ustaleniu miejsca, ilości osób i terminu przychodzi czas na określenie specjalnych wymagań.

- Staramy się określić specjalne wymagania techniczne, takie jak przelot samolotem czy rejs statkiem, preferencje co do hotelu, polskojęzycznego przewodnika, a także dodatkowych atrakcji - dodaje Gurzyński.

Koszty takiej podróży są w zasadzie nieograniczone - wszystko zależy od naszej pomysłowości i wymagań.
Chciał(a)byś wybrać się w podróż dookoła świata?
51%

marzę o tym, aby odbyć taką podróż

35%

oczywiście! jest to niesamowita przygoda

8%

nigdy się nad tym nie zastanawiałem/am

6%

nie, szkoda czasu i pieniędzy

zakończona

łącznie głosów: 249