Pokaz marki Grace Collection na Moscow Fashion Week

9 listopada 2019, 8:00
Aleksandra Wrona

Grace Collection jako jedyna polska marka miała okazję zaprezentować swoją kolekcję podczas tegorocznego Moscow Fashion Week. Goście wydarzenia zobaczyli 40 stylizacji, których autorką jest Grażyna Paturalska.- Zaprezentowanie Grace Collection na Moscow Fasion Week było dla mnie, jako autorki, wielkim i niezapomnianym przeżyciem. Stało się tak z kilku powodów. Z jednej strony towarzyszyła mi trema przed konfrontacją autorskiej twórczości powstającej w zaciszu własnej pracowni ze światowymi kreatorami mody, a z drugiej okazało się to bardzo trudne logistycznie i organizacyjnie. Chociaż nie było łatwo, to wiem, że warto było zmierzyć się z tym wyzwaniem - wspomina Grażyna Paturalska, autorka kolekcji.

Grażyna Paturalska jest stylistką, autorką cyklicznych audycji radiowych oraz poradników o modzie i stylu, absolwentką Europejskiej Akademii Mody oraz Studiów Podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego o kierunku zarządzanie w sektorach mody i założycielką Stylu w wielkim mieście. Stworzona przez nią Grace Collection to marka ekskluzywnej odzieży damskiej i torebek z włoskich skór naturalnych.

- Grace Collection była jedyną polską marką, która wystąpiła na wybiegu podczas tegorocznego Moskiewskiego Tygodnia Mody. Zaprezentowałam 40 stylizacji w pełnych zestawach: ubranie plus torebka - mówi Grażyna Paturalska. - Był to też jeden z największych pokazów podczas targów. Publiczność przyjęła go bardzo spontanicznie, nie szczędząc oklasków. Po zakończeniu pokazu wiele osób złożyło mi osobiste gratulacje i pytało o możliwość zakupu ubrań i torebek. Niestety kolekcja służyła jedynie do prezentacji na targach.
Pokaz marki Grace Collection był zwieńczeniem Dnia Polskiego zorganizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Zagraniczne Biuro Handlowe w Moskwie. Wydarzenie odbyło się 25 października w Gostinym Dworze.

- Udział w Moscow Fashion Week stworzył mojej autorskiej marce portfolio, które - mam nadzieję - będzie procentowało nie tylko na rynku rosyjskim i innych rynkach europejskich, ale też w Polsce, bo głównie tutaj chciałabym tworzyć kolejne odsłony mojej kolekcji. Niedługo wybieram się do Moskwy na konferencję Platforma BE Together, dotyczącą branży modowej. Mam też ściśle sprecyzowane plany na przyszły rok, ale nie mogę jeszcze ich ujawniać. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy kibicowali i pomagali mi w realizacji tego niełatwego wyzwania - mówi Grażyna Paturalska.