stat

Pokaz mody i koncert w butiku Silk Epoque

9 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Sobotni wieczór przyniósł ciekawe wydarzenie wielbicielom współczesnej mody. W butiku Silk Epoque odbył się pokaz mody połączony z koncertem jazzowym. Wydarzenie zorganizowano z okazji rocznicy otwarcia showroomu. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 zaproszonych gości.W sobotni wieczór obchodzono rocznicę otwarcia showroomu Silk Epoque, którego właścicielką jest Olga Ziemann. Dwupoziomowy salon znajdujący się przy ul. Orłowskiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni wypełnił się ponad 50 gośćmi, którzy przybyli na specjalne zaproszenie. Wśród nich znalazł się m.in. projektant Michał Starost. Wnętrze robi wrażenie zarówno ze względu na powierzchnię, jak i dzięki stylowym meblom i dodatkom, np. ogromnym lampom zdobiącym sufity, które są zaprojektowane przez samą właścicielkę.

Najważniejszym punktem spotkania był pokaz mody, który odbył się na parterze budynku, około godziny od rozpoczęcia wydarzenia. Modelki zaprezentowały zarówno propozycje biznesowych stylizacji, jak i wieczorowe kreacje, które miały być podpowiedzią, w co się ubrać na zbliżające się spotkania świąteczne i sylwestrowe. Wszystkie kreacje łączyła zwiewność, delikatność i oczywiście materiał - projekty Olgi Ziemann wykonane są z jedwabiu. Jednolite w większości sukienki pokrywały elementy stworzone z koronki oraz drobnych falban. Pojawiły się także dodatki typowo karnawałowe, takie jak maski, czy szale z piór.

Zabrakło jednak słowa wstępu - goście czuli się zaskoczeni, ponieważ nikt nie zapowiedział pokazu a pierwsza modelka pojawiając się wśród tłumu przerwała swoim wejściem toczące się rozmowy.

Muzykę do pokazu przygotowała Maria Tymańska, która stała za konsoletą.

Zobacz również: Idealne szpilki - jak je wybrać?

Pokaz podsumowany został przemówieniem właścicielki, Olgi Ziemann, która przede wszystkim podziękowała swojej rodzinie i współpracownikom, którzy ją wspierają i pomagają realizować kolejne zadania.

- Dziękuję wam, że przyszliście na mój pokaz. Jest mi niezmiernie miło was dzisiaj gościć. Chciałabym także podziękować całej mojej rodzinie, współpracownikom i osobom, które brały czynny udział w przygotowaniu tego wieczoru - mówiła projektantka i właścicielka Silk Epoque.
Przeczytaj także: Modne dodatki od światowych projektantów

Następnie odbył się koncert jazzowy. Czteroosobowy zespół w składzie: Joanna Łaniecka (wokal), Artur Jurek (piano, aranżacja), Kamil Mazur (perkusja) oraz Janusz "Macek" Mackiewicz (kontrabas) zaprezentował utwory jazzowe, wplatając w to dobrze znane świąteczne przeboje.

Tło wydarzenia stanowiły zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, które widoczne były poprzez ozdoby świąteczne wypełniające butik, prezentowane kreacje, jak i we wspomnianych piosenkach.

Jedną z niespodzianek wieczoru było wręczenie voucherów gościom. W trakcie spotkania obowiązywały także specjalne promocje na asortyment sklepu.

O wydarzeniach informujemy w naszym kalendarzu