Pracuj przy najlepszej kawie. Ekspresy premium do biura

28 lipca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Skutkiewicz
Dobra kawa jest wizytówką biura. Cieszą się nią pracownicy, doceniają też goście i klienci. Więcej zdjęć (5)

Dobra kawa jest wizytówką biura. Cieszą się nią pracownicy, doceniają też goście i klienci.

Somsak Sudthangtum/123rf.com

Dobra kawa jest wizytówką biura. Cieszą się nią pracownicy, doceniają też goście i klienci.

Somsak Sudthangtum/123rf.com

Próżno szukać biura, w którym nie ma ekspresu do kawy. Jednak, jak każdy z nas wie, kawa kawie nierówna. Poza samą jakością sprzętu, w przypadku ekspresu do siedziby firmy ważny jest także sposób jego obsługi i serwisowania oraz wydajność. Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy, jeżeli chcemy zapewnić pracownikom to, co najlepsze? Przedstawiamy zatem biurowe ekspresy z najwyższej półki.Palarnie kawy w Trójmieście


Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Niezależnie od tego, czy kierują nami jej walory smakowe czy energetyzujące, parzenie jej po prostu - nomen omen - wchodzi nam w krew. Nie wszyscy jesteśmy w stanie wypić filiżankę małej czarnej jeszcze w domu. Pędząc do pracy, chcemy jak najbardziej skrócić czas przygotowania do wyjścia. Często dopiero w miejscu docelowym czeka nas smaczna nagroda w postaci kawy prosto z ekspresu.

Właśnie dlatego warto mieć w biurze dobrej jakości ekspres, ale nie tylko. Firmowa kuchnia często jest miejscem mniej lub bardziej oficjalnych spotkań. Raczymy kawą też naszych gości. Dobra kawa to po prostu wizytówka firmy.

Jak wybrać ekspres do biura z segmentu premium?Wybierając ekspres do kawy do biura, warto wziąć pod uwagę - poza jego ceną - także jego wydajność oraz łatwość obsługi i serwisowania. Nie warto oszczędzać na tym zakupie, zwłaszcza jeśli każdego dnia będzie z niego korzystać kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób. Z uwagi na fakt, iż coraz więcej pracowników ma ekspresy do kawy także u siebie w domach, warto rozważyć zakup sprzętu z segmentu premium. "Wyśmienita kawa" wciąż jest wymieniana jako jedna z najważniejszych pozycji na liście benefitów pracowniczych.

W najbardziej zaawansowanych modelach ekspresów konieczność osobistego dbania o sprzęt jest ograniczona do niezbędnego minimum. Dzięki telemetrii można na odległość kontrolować stan ekspresu, a w razie usterki, serwisant przeprowadza zdalną diagnostykę. Dzięki temu czas oczekiwania na naprawę jest wyraźnie skrócony.

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy- Uważam, że głównym kryterium wyboru ekspresu do kawy jest jego wydajność - mówi Beata Mozer z Coffema. - W zależności od biura, inny model ekspresu spełni swoją rolę. Posiadamy w swojej ofercie ekspresy do biur małych - od pięciu do 20 osób, mamy propozycję dla biur średnich powyżej 50 kawoszy, a także do większych przestrzeni biurowych, które zatrudniają 100 i więcej pracowników. Istotnym elementem jest również intuicyjna obsługa urządzenia, możliwość blokady dokonywania zmiany ustawień oraz łatwość czyszczenia urządzenia po każdym dniu pracy. Szybki czas reakcji i opieka serwisu technicznego to także bardzo ważne elementy w długofalowej współpracy z klientem z sektora biurowego.
Ekspres do kawy z wysokiej półki można spersonalizować nie tylko pod kątem ustawień sprzętu, lecz także jego wyglądu. Wydaje się jednak, że z perspektywy użytkownika najważniejszy jest po prostu smak kawy. Im więcej dostępnych możliwości, tym większa szansa, że każdy z pracowników znajdzie taką kawę, o której będzie marzył od samego rana.

Ile to kosztuje?Do małego biura można rozważyć zakup ekspresu Saeco Aulika Focs - łatwą obsługę, intuicyjne menu, dobrze działające spienianie mleka i funkcję podwójnej wylewki dostaniemy już za 3,7 tys. zł brutto lub za 4,6 tys. zł brutto w wariancie Top. Droższym modelem tej samej firmy jest Saeco Idea Cappuccino, będący już produktem premium. Sprawdzi się w biurach, w których pracuje więcej niż 100 pracowników. Za ten wydajny ekspres będziemy musieli zapłacić 13-14 tys. zł. Jak zaznacza dystrybutor, Belweder Group, sprzęt ten pracuje szybko i wydajnie, a jednocześnie nie jest uciążliwy w codziennej obsłudze.

Na tym jednak nie zamykają się widełki cenowe najlepszych ekspresów do biura dostępnych na rynku.

- W sektorze automatycznych ekspresów włoskiej marki Carimali wyróżniamy trzy serie urządzeń: Bluedot, Armonia i Optima - wylicza Beata Mozer. - Każda z serii może pochwalić się trzema modelami maszyn, co oznacza, że jesteśmy w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby naszych klientów. Do mniejszych biur proponujemy ekspres Bluedot 26 z lodówką w cenie już od 11 tys. zł netto. Jest to urządzenie proste w obsłudze i łatwe w codziennym utrzymaniu. Pracuje na bazie ziarna kawowego i świeżego mleka. Nie zajmie dużo miejsca w kuchni pracowniczej i ma przyjazny wygląd. Dla większej przestrzeni biurowej na szczególną uwagę zasługuje ekspres Armonia Soft Plus. Maszyna o wydajności około 200 kaw dziennie, z ekranem dotykowym i co najważniejsze: zintegrowanym modułem na czekoladę. Pracownicy biur szaleją na punkcie czekolady i kawy mocha. Jego cena wraz z profesjonalną lodówką zaczyna się od 27 tys. zł netto.
Jak twierdzi Marcin Wolski z firmy Pure Coffee z ponad 10-letnim doświadczeniem w kompleksowej obsłudze biur w kwestii kawy i ekspresów, liderem na rynku jest ekspres WMF 1500S. Cena podstawowego modelu zaczyna się od 25 tys. zł, a przy konfiguracji z dwoma młynkami, czekoladą i lodówką, musimy przygotować się na wydatek rzędu 45 tys. zł.

- Nowoczesny ekspres zadziwia nowoczesnym wyglądem i jakością przygotowywanej w nim kawy - wymienia Wolski. - Posiada intuicyjny i łatwy w obsłudze ekran dotykowy, a także dodatkowy system "dynamic milk", pozwalający na spienienie od razu gorącego, a także zimnego mleka, jak i przygotowanie mlecznej pianki w dowolnie wybranej konsystencji. To urządzenie kompaktowe, pozwalające zaoszczędzić przestrzeń w biurze i zachwycić niespodziewanie wysoką jakością kawy.

Nawet 200 kaw dziennie- Ekspres Saeco Idea Cappuccino Restyle dzięki przemyślanej wydajności umożliwia przygotowywanie aż do 200 kaw dziennie - mówi Marcin Wolski. - Dzięki czemu chętnie wykorzystuje się go podczas konferencji czy zorganizowanych wydarzeń na szeroką skalę. Model ten posiada zaawansowany moduł cappuccinatore, który maksymalnie ułatwia proces przygotowywania napojów: delikatnego mleka oraz aromatycznej kawy za jednym zamachem! To praktyczne rozwiązanie pozwala do minimum skrócić czas niezbędny do przygotowania wyśmienitego latte z puszystą pianką. Cena tego ekspresu to około 17 tys. zł.
Biorąc pod uwagę fakt, ile pracy każdego dnia roboczego musi wykonać ekspres do kawy, jasne staje się, że musi być to produkt wysokiej jakości, którego producent zapewnia o odpowiedniej wydajności. Oszczędność na zakupie sprzętu szybko odbije się na nas w postaci konieczności częstego serwisowania, a w dłuższej perspektywie nawet... wymiany ekspresu na bardziej wydajny. Warto zastanowić się nad przeznaczeniem większej kwoty na początek, aby później móc cieszyć się spokojem ducha... i zadowolonymi pracownikami.
Czy pijesz kawę w pracy?
57%

tak, korzystam ze wspólnego ekspresu

26%

tak, ale mam swoją kawę

17%

nie, nie piję kawy w pracy

zakończona

łącznie głosów: 304

autor

Joanna Skutkiewicz

j.karjalainen@trojmiasto.pl

Opinie (22) 4 zablokowane

 • hah nie wiem dlaczego, ale jak słysze ogłoszenie zawierające info o ekspresie w firmie to na myśl przychodzą mi ogłoszenia (6)

  Zatrudnię pracownika,

  Oferujemy: 2500zł netto na umowie zlecenie, pracę w młodym dynamicznym zespole i kawa z ekspresu;)

  Wymagania:
  -4 języki(poziom biegły), mile widziany również

  Zatrudnię pracownika,

  Oferujemy: 2500zł netto na umowie zlecenie, pracę w młodym dynamicznym zespole i kawa z ekspresu;)

  Wymagania:
  -4 języki(poziom biegły), mile widziany również mandżurski oraz eskimoski,
  -prawo jazdy a,b,c,d,e,f+g,h,i,j(rakiety kosmiczne i promy, najelpiej też z doświadczeniem),
  -biegła znajomość: exel, power point, programowania cc++, mile widziany własny laptop,
  - najlepiej długie nogi i wystający tyłek+ umiejetności lodowe;)

  • 73 4

  • (4)

   Dziwne masz skojarzenia, pracowałeś może w firmie gdzie pracownicy przynosili własną kawę w termosie ?

   • 0 14

   • Pracuję w firmie (3)

    gdzie sypie się kawę do szklanki i zalewa wrzątkiem/gorącą wodą w zależności od kawy, ludzie trzymają mleczko w kartoniku i co jakiś czas tę kawę sobie kupują, tak jak kupują sobie sok, śniadanie, czy przynoszą własny obiad do podgrzania. Firma zatrudnia kilkadziesiąt osób w danej lokalizacji, lokalizacji są 3, w sumie koło 200 osób.

    • 10 1

    • Adres

     • 0 2

    • Dobre...

     Żal pupę ściska czy co?

     • 0 4

    • no to bieda-firma

     • 0 4

  • Dokładnie hahaha dobre

   • 4 1

 • (2)

  po przetestowaniu wielu ekspresów wróciłem to tzw. kawy z gruntem. Jakoś bardziej mi podchodzi.

  • 12 11

  • kawa z gruntem szkodzi na sluzówkę zoładka (1)

   to ze jeszcze nie czujesz tej sluzowki nie oznacza, ze nie masz nadzerek czy wrzodów, wyjdzie za kilka lat, sprawdzone. poniekad kawa z gruntem smakuje najlepiej. Ja odkryłem rewelacyjny ekspres, który robi kawe

   to ze jeszcze nie czujesz tej sluzowki nie oznacza, ze nie masz nadzerek czy wrzodów, wyjdzie za kilka lat, sprawdzone. poniekad kawa z gruntem smakuje najlepiej. Ja odkryłem rewelacyjny ekspres, który robi kawe smakujacą jak ta z gruntem, ale bez draznienia zoładka. Marka to Schaerer, drogi, drozszy niz te zylce z artykułu, cena zaleznie od sposobu sprowadzenia do Polski od 5tysiaczków (serwis na całym swiecie) ale wart swojej ceny. Podobne stosuje siec sklepow Zabka (te z wersja z wyswietlaczem dotykowym, bo sa jeszcze takie starsze bez wyswietlacza, tamte robia słaba kawe), warto sprawdzic za te 3,99 jak smakuje kawa zrobiona przez taki express z kawy za 40zł/kg. Pijałem juz kawy z roznych ekspresów zwłaszcza te tutaj reklamowane, w kazdym cos było nie do konca halo. Scharer nie ma konkurencji u tamtych. Proponuje sie zapoznac z Scharerem w Zabce,

   • 0 1

   • kawa

    a mi smakuje wlasnie ta kawa z zzzzz

    • 1 0

 • Najlepsza kawa komfortowa '

  Aby za darmo i przez "cały rok"

  • 7 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.