Przerwa na zabieg lunchowy

18 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

Trwają tyle, co półgodzinna przerwa obiadowa. Są nieinwazyjne, przyjemne, a przede wszystkim poświęcamy im mało czasu. Mowa o odmładzających i ujędrniających tzw. zabiegach lunchowych.Zabiegi lunchowe nie wymagają od nas poważnych decyzji. Możemy je wykonać w porze lunchu bez zbędnych konsultacji i niepotrzebnego zdenerwowania przed nieudanym zabiegiem. Wszystko jest bezpieczne, sprawdzone, a przede wszystkim bez skutków ubocznych.

W Stanach Zjednoczonych zabiegi lunchowe są modne od ponad dziesięciu lat. Mówi się o nich "walk in walk out", czyli "wejść i wyjść". Po zabiegu trwającym od 30 - 50 minut wracamy do pracy zrelaksowani i odmłodzeni, wyglądając na wypoczętych jak po krótkiej drzemce. Istnieje wiele zabiegów lunchowych, które możemy wykonać w salonie kosmetycznym. Należą do nich peelingi kawitacyjne i relaksacyjne, po których skóra jest czysta i gładka w dotyku, fotodepilacja czy masaż twarzy, karku i pleców. Do nieinwazyjnych usług kosmetycznych zalicza się również mikrodermabrazja. Jest to zabieg oczyszczający i złuszczający skórę, wykonywany na całym ciele lub tylko na twarzy.

- Zabieg polega na połączeniu terapii próżniowej z bezbolesnym mechanicznym złuszczeniem zewnętrznej warstwy komórek naskórka diamentowymi głowicami. Stymuluje produkcję kolagenu, przyspiesza fizjologiczny proces odnowy skóry oraz poprawia jej elastyczność - tłumaczy Dorota Pisanko, właścicielka i kosmetolog Vivien Instytutu Urody w Gdyni.

W trakcie przerwy na lunch wiele kobiet korzysta również z urządzeń emitujących fale radiowe. Zabieg ten polega na ogrzaniu warstw skóry przez prądy o częstotliwości radiowej, które nagrzewając komórki tłuszczowe i włókna kolagenowe powodują ich kurczenie. Dzięki czemu kształtuje się sylwetka, ujędrnia brzuch, zmniejszają się rozstępy czy następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Natomiast lekarze medycyny estetycznej proponują nam mnóstwo zabiegów wykonywanych w ekspresowym tempie. Jednym z nich jest kuracja przy użyciu toksyny botulinowej, czyli botoksu.

- Jest to zabieg nieoperacyjny, małoinwazyjny, który polega na blokowaniu mięśni mimicznych twarzy. Wykonywany jest na mięśnie mimiczne czoła, okolice oka i kącików ust. Po zabiegu spokojnie można udać się do pracy. Natomiast efekt zauważalny jest dopiero po 3 dniach - tłumaczy dr med. Janusz Zdzitowiecki z Gabinetu Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Gdyni.

Zabiegi lunchowe to także rozwiązanie dla kobiet, które dążą do tego, aby zgubić zbędne kilogramy. W Centrum Pięknego Ciała w Sopocie możemy skorzystać z urządzenia PowerSlim. W swoim działaniu wykorzystuje promienie podczerwone. W połączeniu z jonizacją wzmaga dotlenienie skóry, wpływa na nasz organizm, skórę i smukłą linię. Relaksując się w tubie PowerSlim możemy intensywnie zredukować tkankę tłuszczową, zlikwidować oznaki cellulitu oraz zadbać o zdrowy koloryt skóry.

Do zabiegów ekspresowych zaliczany jest również próżniowy masaż ciała wykonywany za pomocą urządzenia Endermologie LPG, pozwalający na wymodelowanie sylwetki we wszystkich "strategicznych" miejscach.

- Zabieg jest krótki, przyjemny i w efektowny sposób poprawia sylwetkę oraz przywraca ciału jędrność - mówi Ewa Stocker, dyrektor Med Spa w hotelu Gdańsk. - Natomiast skutecznym zabiegiem w walce z cellulitem jest nowoczesna fala akustyczna wykonywana za pomocą urządzenia Raylife. W zależności od partii ciała zabieg trwa 30-60 minut - dodaje Ewa Stocker.

W Trójmieście zabiegi lunchowe cieszą się dużą popularnością. W zależności od pożądanego efektu i wybranej partii ciała cena jednorazowej usługi waha się od 200 do 1100 zł.

Ceny zabiegów w Trójmieście

Mikrodermobrazja:

brzuch - 200 zł
biodra - 160 zł
uda - 250 zł
bryczesy - 150 zł

Kwas hialuronowy: 950 - 1100 zł

Fale radiowe:

brzuch i biodra / brzuch / częściowo - 500 zł / 400 zł / 170 zł
biodra - 250 zł
pośladki - 350 zł
uda / bryczesy / wnętrze ud - 500 zł /170 zł /170 zł
plecy - 450 zł
ramiona lub przedramiona - 280 zł
dłonie - 100 zł

PowerSlim:

jedna sesja 40 min - 30 zł
karnet na 10 wejść - 300 zł

Endermologia LPG:

10 zabiegów - 960 zł
15 zabiegów - 1350 zł
20 zabiegów - 1720 zł

Fala Akustyczna, 6 zabiegów:

brzuch - 1580 zł
pośladki 2250 zł - 1580 zł
uda 4000zł - 2800 zł
pośladki i uda - 4050 zł
Czy korzystasz z tzw. zabiegów lunchowych?
1%

tak, raz w tygodniu

10%

tak, zdarza mi się

32%

raczej nie, nie mam czasu

57%

nie, szkoda pieniędzy

zakończona

łącznie głosów: 69