Restauracje w Trójmieście z ciekawym wystrojem wnętrz cz. 3

3 października 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Restauracji, w których jest równie ładnie co smacznie, w Trójmieście przybywa. Dlatego pojawia się kolejne, trzecie zestawienie miejsc, do których warto się wybrać. Wśród sześciu wymienionych obiektów znajdują się zarówno eleganckie restauracje, jak i przestrzenie na mniej formalne spotkania, ale nadal w dobrym stylu. Oto kolejny odcinek cyklu "Restauracje z ciekawym wystrojem wnętrz".Zobacz także: Restauracje w Trójmieście z ciekawym wystrojem wnętrz cz. 1 i cz.2

Restauracja MotlavaPrzy ul. Stara Stocznia zobacz na mapie Gdańska w kompleksie Brabanku znajduje się restauracja Motlava, która swoją nazwę wzięła od historycznego nazewnictwa rzeki Motławy. Przywiązanie do miejsca, w którym jest zlokalizowany obiekt, odzwierciedla się nie tylko w nazwie, ale również w daniach, które proponuje szef kuchni. Postawiono na kuchnię polską, czerpiąc inspiracje z historycznych przepisów i dodając daniom współczesne akcenty. Przy projekcie właściciele współpracowali ze Studiem Loko z Sopotu.

- Położenie naszego lokalu podsuwało nam jedną koncepcję nawiązującą ściśle do Gdańska, rzeki Motławy i Starego Miasta. Chcieliśmy utrzymać klimat tego, co się dzieje w najbliższej okolicy. Zależało nam, żeby nasi goście mogli zajadać pyszne jedzenie w cieszącym oko wnętrzu. Lokal utrzymany jest w ciemnej kolorystyce z akcentami zieleni i złota, a ściany miały rozjaśnić wnętrze i stąd pomysł na kolor biały z graficznym wzorem, z elementami luster. Bardzo ważnym punktem projektu było ustawienie stołów, które miało dawać możliwość przyjęcia dużych grup. Nasze wnętrze jest pełne kontrastów i detali. Czarne okucia i przeszklenie ze szkła zbrojonego kontrastuje ze złotym sufitem. Oprócz złotych lamp, wnętrze również rozświetlają lampy dekoracyjne za szklanymi kloszami. Posadzka czarno-biała z mosiężnymi akcentami nadaje charakter. Jej wzór jest motywem wykorzystanym w wielu miejscach w restauracji - na ścianach w kuchni, przy barze, w materiałach reklamowych i w naszym logo - opowiedziała nam Maja Lipińska, właścicielka.

Restauracja SerwusW kompleksie Tritum Business Park w Gdyni zobacz na mapie Gdyni znajduje się restauracja Serwus. Wnętrze restauracji jest bardzo jasne dzięki przeszklonym ścianom. Wystrój jest utrzymany w skandynawskim klimacie i naturalnych kolorach. Główną rolę odgrywa tutaj drewno, z którego wykonane są chociażby ażurowe ścianki oddzielające poszczególne stoliki i dające poczucie intymności. Jeśli chodzi o kolory to wygrywa biel, szarość i błękit. W środku znajduje się sporo roślin zielonych, które ocieplają wnętrze.

- Serwus został stworzony z pasji do designu wnętrz. Podróże po świecie i obserwacje wielu restauracji skłoniły mnie do przeniesienia ciekawych rozwiązań w to miejsce. Jasny, nowoczesny wystrój, połączenie drewna (dąb), kamienia (bianco carrara i blue stone), a do tego ściana z dachówek ceglanych tworzą nastrój tego miejsca - niezobowiązująco, ale elegancko i wygodnie. Wszystkie meble i elementy wyposażenia zostały wyprodukowane przez lokalnych wykonawców z okolic Trójmiasta. Podzieliliśmy naszą przestrzeń na trzy strefy: wygodne kanapy i stoły przy głównej witrynie, strefa rodzinna z placem zabaw, półzamknięta strefa dla większych grup np. do zorganizowania kameralnych imprez do 20 osób - mówi Maciej Raczyński, właściciel.
Nad projektem wnętrza restauracji czuwał Krystian Rassmus.

Krystian Rassmus: ważna jest świadomość tego, kto będzie grupą docelową lokalu

Restauracja Moje MiejsceMoje Miejsce na gdańskim Garnizonie zobacz na mapie Gdańska to punkt ciekawy dla wszystkich, którzy cenią zarówno smaczne jedzenie, jak i dobry design. Wnętrze jest wykończone "na surowo", a przeważa szarość betonowych ścian i podłogi. Przestrzeń ocieplają kolorowe meble, nadając bardzo modernistyczny charakter. Autorami projektu wnętrz jest pracownia Luxury Design.

- Wystrój wnętrza naszej restauracji opiera się na połączeniu surowego stylu loftowego z włoskim "klimatem", ocieplonym elementami z drewna i naturalną, zieloną roślinnością. Uwagę przykuwa malarstwo artystyczne ścian. Tynk strukturalny wykonany został w 100 proc. ręcznie. Nie chcieliśmy oddzielać kuchni od sali, ponieważ atmosfera w lokalu jest najważniejsza. Otwarta kuchnia pozytywnie wpływa nie tylko na gości, ale również na pracujący zespół. Pobudza apetyt i daje wrażenie większej swobody. Takie rozwiązanie pozwoliło wprowadzić domową atmosferę - mówi Katarzyna Zarębska, właścicielka restauracji Moje Miejsce.
Przeczytaj także: Siedem restauracji w Trójmieście z pięknym widokiem

Restauracja Moje MiastoPonieważ restauracja Moje Miasto znajduje się w jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych miejsc w Gdyni, przy samym skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni, inspirowana jest właśnie otoczeniem. Nawiązania lokalne znajdziemy w wielu elementach wystroju wnętrza, a jako główny punkt wystroju możemy zobaczyć mapę miasta znajdującą się nad barem. Ciężko określić jednoznaczny styl wystroju: jest elegancko, a jednocześnie przytulnie. Meble wykonane są w stylu retro, kanapy pokryte welurem, ale kontrastują z nimi nowoczesne lampy. Na pewno nie brakuje tu przestrzeni, dzięki czemu można czuć się swobodnie siedząc w wygodnych krzesłach i klimatycznych lożach. Autorem projektu restauracji jest gdańska pracownia Cubic Design.

- Od samego wejścia widać u nas elementy stylu art deco. Dzięki temu harmonijnie nawiązujemy do dzisiejszego charakteru miasta i klasycznych form dawnych lat, które tak bardzo cenimy. Całość uzupełniliśmy ciekawymi detalami - m.in. takimi, które ukazują piękno i koloryt miast partnerskich Gdyni. Na ścianach widać zdjęcia miast, z którymi Gdynia utrzymuje kontakty partnerskie, co pozostaje nie bez znaczenia. Nasza kuchnia jest inspirowana smakami wywodzącymi się również z tych miejsc. Regularnie zmieniamy pozycje w menu i w każdym tygodniu zaskakujemy nowymi, ciekawymi daniami - mówi Gaweł Wysocki, manager restauracji.
Cykl Smaki deluxe: dla tych, co kochają wyrafinowaną kuchnię

Restauracja Piwnica RajcówPiwnica Rajców została otwarta w czerwcu tego roku. Znajduje się w centrum Gdańska, na Długim Targu 44 zobacz na mapie Gdańska. Jest to miejsce, w którym dobrze będzie się czuć zarówno miłośnik pysznego jedzenia, smakosz piwa, kibic, grupa przyjaciół, którzy chcą spędzić czas w przyjemnym wnętrzu oraz osoba poszukująca lokalu na wytworny bankiet lub wesele. Rozwiązania zastosowane w Piwnicy Rajców pozwalają wszystkim tym osobom korzystać z tych funkcji równocześnie.

- Część zabytkową Piwnicy Rajców reprezentuje przede wszystkim Sala Gotycka przeznaczona na większe imprezy i uroczystości. W pozostałych pomieszczeniach ważnym zadaniem stało się połączenie charakteru historycznej tkanki z nowoczesnymi rozwiązaniami podyktowanymi przez projektowaną restaurację i browar. Browar stał się inspiracją do wzbogacenia wystroju wnętrz o elementy technologii produkcji piwa. Najbardziej widoczne jest to w Sali Gdańskiej, gdzie za przeszkloną ścianą wyeksponowano instalacje browarnicze - tanki. Pozostałe sale, czyli Piwna, Herbowa i Neptuna łączą klimat nawiązujący do starych gdańskich piwiarni. Dopełnieniem połączenia nowoczesności z tradycją jest ściana piwna - dystrybutor na kartę pre-paid umieszczony w Sali Herbowej. Jest to jedyne takie urządzenie na terenie Pomorza - opowiada projektantka Julia Załęgowska.
Zobacz także: Piwnica Rajców oficjalnie otwarta


Restauracja PunktRestauracja Punkt w Gdyni, zlokalizowana przy ul. Władysława IV 59 zobacz na mapie Gdyni, to kolejne miejsce warte uwagi. Kolorowe, miękkie fotele i poduchy kontrastują z drewnianymi stolikami i betonowymi filarami. W założeniu właścicielek, Anny Dowgiałło-Sługockiej i Joanny Ogórek, ma to być miejsce tętniące życiem, w którym odbywają się kameralne koncerty, pokazy filmów i inne tematyczne spotkania. Jest więc spora przestrzeń, w której każdy znajdzie kawałek miejsca dla siebie.

Wystrój wnętrza jest nowoczesny, ale przełamany modelami mebli w stylu retro. Mimo zastosowania kilku ciemnych dodatków: czarne lampy, ciemna fototapeta, nie ma efektu przytłoczenia. Jest tu dużo światła za sprawą całej przeszklonej ściany, z której jest widok na ulicę i tętniące życiem centrum Gdyni. Docenić należy kolorystykę wnętrza: granat, odcienie zieleni i żółci rzadko spotykamy we współczesnych aranżacjach wnętrz, a szkoda, bo ocieplają przestrzeń. Projekt wnętrza wykonał Krystian Rassmus.

Kulinaria w eleganckim wydaniu: zobacz więcej inspirujących tekstów

Czym kierujesz się przy wyborze restauracji?
63%

rodzajem kuchni, na jaką mam akurat ochotę

2%

lokalizacją - ważne, żeby było blisko do domu

6%

wystrojem restauracji - w zależności od rodzaju spotkania wybieram bardziej lub mniej eleganckie wnętrza

5%

ważna jest różnorodność menu i karty alkoholi

24%

opiniami znajomych i ocenami danego miejsca wystawionymi w Internecie

zakończona

łącznie głosów: 379