Say Yes z marką Szews - idealny pierścionek zaręczynowy

29 maja 2018 (artykuł sprzed 2 lat)

Pierścionek zaręczynowy to wybór na całe życie. Jest to biżuteria, która nie tylko powinna pasować do charakteru kobiety, ale również być dopełnieniem każdej stylizacji. Dlatego najlepiej sprawdzają się ponadczasowe i proste w swojej formie modele z diamentem w roli głównej. Właśnie takie projekty powstają w Pracowni Szews w Gdańsku. Kolekcja "Say Yes" to klasyka w nowoczesnym wydaniu.Pierścionek zaręczynowy wybieramy na całe życie. Dlatego najlepiej sprawdzają się klasyczne złote pierścionki zdobione diamentem lub wybranym kamieniem szlachetnym. Noszony jest najczęściej na serdecznym palcu i rzadko zdejmowany, czasami w ogóle. Zatem tak ważny jest w nim wygląd, jakość wykonania, trwałość i wygoda.

Szews, to rodzinna pracownia jubilerska, która działa nieprzerwanie od ponad 30 lat. Pasja do projektowania biżuterii, przekazywana z pokolenia na pokolenie, obecnie jest w rękach Agnieszki Szews. Właścicielka i projektantka stworzyła kolekcję klasycznych, a co za tym idzie ponadczasowych, pierścionków zaręczynowych, które wyróżniają się wysoką jakością i możliwością personalizacji każdego z modeli. W myśl zasady, że klasyka nigdy nie wyjdzie z mody, powstała kolekcja "Say Yes".

- Wiem, że są sklepy sieciowe, w których wielu z nas kupuje biżuterię. Jednak znajdują się w nich produkty, których jakość nie do końca odpowiada preferencjom klientów. Powyższe wynika zarówno z ich masowej produkcji, jak i hurtowego zakupu kamieni szlachetnych. Po drugiej stronie znajdują się natomiast wysokiej jakości produkty od marek takich jak: Tiffany&Co czy Cartier, które są już bardzo drogie. Chciałam stworzyć coś pomiędzy przeciętną, niczym niezachwycającą, niekoniecznie tanią, biżuterią z "sieciówek", a najdroższymi opcjami od światowych projektantów. Zaprojektowane przeze mnie pierścionki, to najwyższa jakość w przystępnej cenie. Warto zaznaczyć, że wszystkie pierścionki są wykonywane ręcznie, a każdy kamień dobierany indywidualnie, dlatego czas oczekiwania na zamówienie wynosi około miesiąca. Dostępne są również gotowe modele, które znajdują się w naszym sklepie w Gdańsku i można je kupić od razu - opowiada Agnieszka Szews, właścicielka Pracowni Szews.
Właścicielka opisywanej marki ukończyła kursy na HRD Antwerp w Antwerpii i z wyróżnieniem zdała egzaminy, w wyniku których uzyskała tytuły Certyfikowanego Eksperta Diamentów i Znawcy Kamieni Szlachetnych i Jubilerskich. Z zawodu jest czeladnikiem-złotnikiem. Otrzymała również nominację na Eksperta Diamentów w Polskim Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Jubilerskich. Doświadczenie zdobywała od najmłodszych lat, początkowo tylko obserwując rodziców, a w późniejszym okresie pracując razem z nimi.

Inspiracją do powstania kolekcji stały się kwiaty, po które przyszłe panny młode sięgają tworząc swój wymarzony bukiet ślubny. "Każdy z pięciu pierścionków symbolizuje inny kwiat, każdy z pięciu kwiatów skrywa inne znaczenie" - jak czytamy na stronie www.szews.pl. Diament w koronie jest charakterystyczny dla modelu Peony (Piwonia), który nawiązuje do królewskiego kwiatu utożsamiającego najwyższą elegancję i piękno. Dahlia (Dalia) jest natomiast kwintesencją kobiety silnej i nowoczesnej. Geometryczny model Camelia (Kamelia), pasuje do kobiety pełnej pasji, świadomej swojej wartości i inspirującej. Fresia (Frezja), to chyba najbardziej romantyczny model ze wszystkich proponowanych. Składa się z trzynastu brylantów w tym jednego dużego osadzonego centralnie. Ostatnią propozycją jest pierścionek o nazwie Amaryllis (Amarylis), który ma olśniewać i dodawać wdzięku jego właścicielce.

Wszystkie opisane powyżej pierścionki wykonywane są ręcznie w oparciu o autorskie projekty Agnieszki Szews. Pierścionki zdobią najwyższej jakości diamenty oraz kamienie szlachetne, które w połączenie z 14-nasto lub 18-nasto karatowym złotem przykuwają wzrok ponadczasowym stylem. Złotnictwo, to przede wszystkim rzemieślnicza praca. Ręcznie wykonywana przez Agnieszkę Szews i jej współpracowników biżuteria jest małym dziełem, na które składają się najlepsze kamienie, wysokiej jakości złoto i dużo pasji. Wszystko to procentuje tym, że klienci chętnie wracają i zamawiają kolejne, trafione prezenty.

Dzięki możliwości personalizacji, każdy pierścionek jest dopasowany do gustów i preferencji danego klienta. W pierścionkach możemy osadzić diament i inne kamienie szlachetne, które stworzą jedyną w swoim rodzaju kompozycję. Do wyboru mamy m.in. szafiry, rubiny, szmaragdy czy tanzanity. Istnieje także możliwość grawerunku (metodą kaligrafii) zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej części pierścionka. Podobnie rzecz wygląda z obrączkami, które także możemy zamówić w Pracowni Szews.

Ceny pierścionków zaręczynowych z opisywanej kolekcji zaczynają się od 1.450,00 zł. Nie ma możliwości podania ceny najdroższego modelu, ponieważ w dużej mierze uzależniona jest ona od wybranych przez nas kamieni. W Pracowni Szews mamy możliwość wyboru zarówno rodzaju kamieni, ich wielkości, a w przypadku diamentów również czystości i barwy. Możemy również wybrać kolor złota np. klasyczne żółte czy białe lub zyskujące popularność - różowe złoto.

Warto pamiętać, że biżuteria jest idealnym prezentem nie tylko na zaręczyny. Jest wiele okazji do podarowania kobiecie pierścionka, chociażby urodziny, rocznica związku, czy narodziny dziecka. Klasyczna opisywana tu biżuteria, jak również inne propozycje dostępne w ofercie Pracowni Szews, będą idealnym podarunkiem na każdą okazję.
Zamówienia najlepiej składać osobiście w Pracowni Szews mieszczącej się w Gdańsku lub przez formularz kontaktowy, który znajduje się na stronie internetowej: www.szews.pl.

Wkrótce pracownia zmieni swoją nazwę na: Manufaktura Złotnicza Szews.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł