stat

Spotkanie kobiet w Budnik Atelier w Gdyni

6 grudnia 2017
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

We wtorkowy wieczór, w stylowych wnętrzach salonu Budnik Atelier w Gdyni odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Nasza kobiecość". Zaproszone panie miały okazję dowiedzieć się, jak mogą odkryć swoje piękno wewnętrzne oraz jaki wpływ na samopoczucie ma przestrzeń, w której przebywamy.W butikowej przestrzeni Budnik Atelier w Gdyni pojawiło się prawie 30 kobiet, które lampką szampana i kilkoma słowami wstępu przywitała Hanna Kąkol - ambasadorka spotkania. Salon z meblami i dodatkami do wnętrz sprawiał wrażenie bardziej mieszkania niż typowego sklepu, dzięki czemu goszczące w nim panie czuły się swobodnie.

Organizatorką i prowadzącą spotkanie kobiet była Karolina Sozańska, na co dzień pracująca w Holistic Clinic w Gdyni. W ramach stworzonego przez nią cyklu "Nasza kobiecość" odbyło się już kilka wydarzeń. Jak podkreśla pomysłodawczyni projektu, jest to odpowiedź na pragnienia innych kobiet.

- Stale istnieje potrzeba, by rozwijać kobiety w kwestii budowania własnej wartości, kompetencji, odkrywania pasji oraz poznawania siebie na różnych etapach życia. Temu właśnie ma służyć mój projekt - mówiła organizatorka spotkania.
Podobnie jak wcześniej, i tym razem nie zabrakło szczerych rozmów w kobiecym gronie, a hasło przewodnie brzmiało: "Szczęście pochodzi z wnętrza". Temat został przedstawiony z dwóch perspektyw: jak osiągnąć szczęście wewnętrzne opowiadała Karolina Sozańska w nawiązaniu do swojego projektu, natomiast jak stworzyć przestrzeń, w której będziemy czuli się dobrze mówiła Anna Budnik.


Projektantka i artystka, Anna Budnik, opowiedziała o tym, jaki wpływ na nasze samopoczucie ma wnętrze, w którym przebywamy oraz jak dobierać meble, czy materiały, żeby nasze mieszkania były przytulne i żebyśmy czuli się w nich sobą.

- Kluczowe dla dobrego samopoczucia jest znalezienie designu, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Pomóc w tych poszukiwaniach może architekt wnętrz - nie tylko wydobędzie styl klienta, ale również dopilnuje, by poszczególne elementy wnętrza się w niego wpisywały. Jeśli ktoś ma problem z odnalezieniem swojego stylu, najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie wnętrza w neutralnym, klasycznym designie i ożywianie go kolorowymi dodatkami: poduszkami, kwiatami, czy obrazami, dopasowanymi do aktualnego nastroju. Obecnie najmodniejsze jest łączenie różnych stylów - na przykład połyskliwego glamour ze stonowanym ekologicznym - opowiadała Anna Budnik.
Po oficjalnej części panie mogły spróbować przekąsek przygotowanych specjalnie na ten wieczór oraz domowej nalewki jajecznej. Całemu wydarzeniu towarzyszyła elegancka oprawa - trunki podano w zaprojektowanych przez Annę Budnik karafkach, a przekąski na nowoczesnych, zdobionych naczyniach.

W miłej atmosferze panie wymieniały się kontaktami biznesowymi oraz dzieliły doświadczeniem na temat urządzania mieszkania.

Atrakcją spotkania były również perfumy niszowe pochodzące z salonu Sopocki Styl oraz loteria wizytówkowa. Każda z pań otrzymała również prezent, w którym znalazły się vouchery do Holistic Clinic oraz kliniki dentystycznej Euro Dent.