Święta poza domem? Ciekawe propozycje wyjazdowe

12 grudnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Święta to czas, który zazwyczaj spędzamy z bliskimi. To również wyjątkowy moment, kiedy możemy odpocząć, dlatego coraz więcej miejsc oferuje święta z dala od domu, często w ciepłych krajach lub poza miastem. Sprawdziliśmy, jakie możliwości dają nam firmy i hotele znajdujące się w okolicach Trójmiasta.Świąteczny czas to jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku. Kojarzy się z zapachem pomarańczy, pieczeniem pierników, rodziną i lenistwem. Coraz częściej jednak decydujemy się na niekonwencjonalne spędzenie tych dni, np. wyjeżdżając do ciepłych krajów. Jeśli chcemy uniknąć lepienia pierogów i domowych porządków, szukamy klimatycznych hoteli za miastem.

- Od kilku lat obserwujemy zdecydowany wzrost zainteresowania spędzaniem Świąt Bożego Narodzenia poza domem. Naszymi gośćmi są całe rodziny, a nawet kilka pokoleń jednej rodziny. Odwiedzają nas równie chętnie goście zagraniczni, chociaż w zdecydowanej większości są to nasi rodacy - twierdzi Marta Żebrowska, dyrektor hotelu Hanza Pałac.
Dalekie wyprawy, także na święta i sylwestra, oferuje portal rejsów wycieczkowych Rejsclub.pl, który otrzymał statuetkę "Luksusowa Marka Roku 2017". Firma współpracuje z najlepszymi światowymi armatorami, żeby móc zaproponować swoim klientom szeroki wybór kierunków i statków: mniejszych, butikowych, a także luksusowych żaglowców. Dostępne są nawet najbardziej odległe kierunki, w myśl zasady, że "nie ma miejsc, do których nie można dotrzeć". Tygodniowe bądź dłuższe rejsy możliwe są także w okresie świątecznym.

- Klienci chętnie wybierają kierunki egzotyczne. Numer jeden to rejsy po Wyspach Karaibskich. Dużym zainteresowaniem cieszą się rejsy obejmujące cały okres świąteczno-sylwestrowy oraz trasy, na których znajduje się Kuba. Numer dwa w tym sezonie to rejsy po Oceanie Indyjskim, z Malediwami, Sri Lanką i Indiami po drodze. Bardzo dobra oferta cenowa spowodowała, że kierunek ten jest hitem roku. Numer trzy, to jak co roku, Wyspy Kanaryjskie. Stosunkowo krótki przelot i optymalna temperatura powodują, że rejsy po Wyspach Szczęśliwych mają swoich stałych fanów. Oczywiście pływamy po całym świecie i mamy również klientów, którzy ten świąteczny czas spędzają w najdalszych zakątkach świata, jak Indonezja, Ameryka Południowa czy Antarktyda - opowiada Zbigniew Kąkol, właściciel Rejsclub.pl.

Święta to czas podróży, czasami do bliskich mieszkających w innym mieście, czasami powrotów do domu. Stena Line postanowiła umilić ten okres swoim pasażerom i przygotowała dużo zniżek oraz atrakcji na promie.

- Nasze statki oferują nie tylko wygodną podróż przez morze, ale także świąteczną atmosferę. W sklepie na statku znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na prezenty dla najbliższych, na przykład gwiazdkowe zestawy z perfumami w dobrych cenach. Podczas podróży warto też skosztować trochę świątecznego klimatu i to dosłownie: w restauracji serwujemy w tym czasie gwiazdkowy bufet z polskimi i szwedzkimi przysmakami świątecznymi. Można spróbować m.in. kiełbasy z renifera i szwedzkiego deseru o nazwie ryż po maltańsku - przekonuje Agnieszka Zembrzycka ze Steny Line.
Jeśli mamy dosyć przepychu świątecznego, który panuje w mieście, możemy wybrać się na łono natury i zaszyć w Pałacu Ciekocinko, czyli eleganckim hotelu ze SPA, położonym 6 km od morza i ok. 80 km od Trójmiasta. Zabytkowy pałac z 1910 roku spełnia założenia hotelu butikowego, w którym znajdują się dwie restauracje oraz stadnina koni. Świąteczna oferta to 3 dni spędzone w ekskluzywnych wnętrzach z pakietem atrakcji oraz bogatą ofertą kulinarną. Zaś pobliski park umożliwia rodzinne spacery.

- Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Ciepło rodzinnych spotkań, zapach, smak tradycyjnych potraw i wypieków przygotowanych przez naszego szefa kuchni, blask świątecznie przystrojonego drzewka, buzujący w kominku ogień. W Pałacu Ciekocinko czas płynie wolniej. Celebrujemy każdy wyjątkowy moment, doceniamy podniosłość chwili i szanujemy prywatny charakter rodzinnych uroczystości. Bo przecież najlepszym prezentem, jaki możemy sprawić naszym bliskim jest nasz czas - przekonuje Zuzanna Busłowska reprezentująca Pałac Ciekocinko.
Nieco dalej od Trójmiasta, w Borach Tucholskich, znajduje się Hanza Pałac, która w święta proponuje swoim gościom rodzinne biesiadowanie przy ognisku z grzańcem, dania z grilla, regionalne specjały kuchni kociewskiej oraz wigilię w oparciu o 12 tradycyjnych potraw. Miejscem relaksu jest sala kominkowa, w której znajduje się biblioteczka z ciekawymi książkami i czasopismami.

- W ciągu całego świątecznego pobytu goście mogą korzystać z basenu oraz strefy Wellness&SPA. Przygotowaliśmy specjalne świąteczne pakiety zabiegów na naturalnych składnikach, np.: peeling całego ciała pomarańczowo-cynamonowy lub żurawinowy czy masaż pleców pachnący czekoladą. Ponadto osoby dorosłe mogą skorzystać z aktywnej formy wypoczynku - zajęć pilatesu, aqua aerobicu oraz nordic walkingu. Przy sprzyjającej pogodzie nie lada atrakcję stanowi rodzinny kulig saniami po lasach Borów Tucholskich i integracyjne ognisko z grillem. Z roku na rok przybywa gości, którzy świąteczne śniadanie poprzedzają joggingiem po parku. Położenie pałacu w otoczeniu natury sprzyja rodzinnym spacerom i zabawom na świeżym powietrzu, otwarte pozostają place zabaw dla najmłodszych, jak również starszych dzieci - zapewnia Marta Żebrowska, dyrektor hotelu.
Zobacz także: Gdzie na weekend w SPA za miastem?

Podobną ofertę przygotował mieszczący się na Kaszubach Hotel Kiston. Głównym założeniem pobytu świątecznego jest zapewnienie jak najsmaczniejszego jedzenia oraz atrakcji kojarzących się z tym czasem: dekorowanie pierników, wizyta Świętego Mikołaja, ognisko czy kulig.

Wyjazdowe święta to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy niekoniecznie lubią domowe zasiadanie przy stole. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którym trudno jest wygospodarować czas na urlop w ciągu roku.

Gdzie w tym roku spędzisz święta Bożego Narodzenia?
47%

u mnie w domu z bliskimi

32%

jadę do rodziców/rodziny

4%

aktywnie w górach

6%

na wczasach w ciepłych krajach

4%

na wyjeździe w hotelu za miastem

7%

gdzie indziej

zakończona

łącznie głosów: 656