Sylwia Makris i Katarzyna Konieczka we włoskim "Vogue"

10 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

Zabawiły się światem fotografii i mody i razem stworzyły wyjątkowe zdjęcia. Prace, gdyńskiej fotografki, Sylwii Makris, na których modelki ubrane są w stroje zaprojektowane przez sopocką kostiumograf, Katarzynę Konieczkę, opublikował na swojej stronie internetowej włoski "Vogue".Sesja została wykonana na zamówienie magazynu "Vogue" i trafiła do internetowego wydania pisma w sekcji "Talents Shooting". Gdyńska fotografka, Sylwia Makris zaprosiła do współpracy sopocką projektantkę mody, Katarzynę Konieczkę i razem stworzyły świat mroczny i schizofreniczny, ale również fascynujący.

Zdjęcia Makris znane są z charakterystycznych stylizacji, upodobniających modelki do postaci z horroru. Z kolei każda kolekcja Konieczki to estetyczny eksperyment. Kostiumy wyróżniają się futurystycznym stylem i przepychem oraz ręczną techniką wykonania. Podczas włoskiej sesji użyte zostały m.in. ręcznie karbowane tkaniny, gorsety czy bogato zdobione czepce.

- W sesji zostały wykorzystane moje ulubione kostiumy. Delikatne, kobiece suknie z farbowanym tiulem z najnowszej kolekcji oraz gorsety z cyklu "Nekromantik". Moim faworytem jest zdjęcie przysłoniętej głowy modelki nakryciem przypominającym martwego ptaka, który sprawia wrażenie szkieletu - tłumaczy Konieczka.

Nie tylko włoski "Vogue" jest zainteresowany pracami trójmiejskich artystek. Jeżeli rozmowy potoczą się pomyślnie, zdjęcia z włoskiej sesji zostaną pokazane w jednej z galerii w Paryżu.

Podczas sesji zdjęciowej dla włoskiego "Vogue" udział wzięli:

Projekty: Katarzyna Konieczka
Zdjęcia: Sylwia Makris
Stylizacja: Sylwia Makris
Światło: Christian Martin Weiss
Asystent: Eleonora Giammello
Makijaż: Kerstin Stengel and Claudia Busch
Modelka: Angelique Lang
Produkcja: Sara Maino e Francesco Stefanelli

Sesję wizerunkową zrealizowała ekipa:

Kostiumy: Katarzyna Konieczka
Zdjęcia: Sylwia Makris
Modele:
Sarah Rachel Wiggenhauser
Steffi Winkhart
Leo Baumgartner
Makijaż:
Katharina Armleder
Asystent:
Barbara Stäcker