Szczupła bez wysiłku? Zabiegi modelujące sylwetkę

2 grudnia 2019, 8:00
Justyna Michalkiewicz-Waloszek

Nie ma lepszej metody na zgrabne ciało niż aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Niektórzy jednak wspomagają się zabiegami modelującymi sylwetkę. Czy warto z nich korzystać? Zapytaliśmy profesjonalistów z Trójmiasta, które zabiegi polecają w szczególności, jakich efektów możemy się spodziewać i na czym to wszystko polega. 
Profesjonaliści mówią zgodnie - żaden zabieg nie zastąpi zdrowego stylu życia. Czy warto zatem poddawać się zabiegom modelowania sylwetki, które - zgodnie z przeznaczeniem - mają pomóc nam w utrzymaniu zgrabnego i jędrnego ciała? 

- Zabiegi modelujące sylwetkę są bardzo skuteczne, ale pod warunkiem, że są uzupełnieniem zdrowego stylu życia. Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to podstawa w drodze do wymarzonej sylwetki - podkreśla Patrycja Reszczyńska z Body Shape Garden

Velashape - podgrzewanie i drenaż- Zabiegów modelujących sylwetkę jest wiele, ale w mojej ocenie najlepsze efekty przynoszą zabiegi Velashape oraz lipoliza iniekcyjna. Ten drugi zabieg jest bardzo lubiany przez naszych pacjentów - mówi dr Jacek Toboła z Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Chirurgii Skóry Proderm Gdynia. 
Velashape to unikalna metoda łącząca aż cztery różne źródła energii, dzięki czemu możemy spodziewać się dobrych efektów. Połączenie podczerwieni i prądu RF służy do podgrzewania, w efekcie czego następuje uszkadzanie tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry. To jednak nie wszystko. Metoda ta wykorzystuje również podciśnienie i masaż mechaniczny, co poprawia drenaż limfatyczny i zmniejsza cellulit. Aby cieszyć się pięknym ciałem, należy wykonać serię 4-6 zabiegów w tygodniowych odstępach czasowych. 

Czytaj więcej: Piękno bez skalpela, czyli najlepsze zabiegi medycyny estetycznej

Lipoliza iniekcyjna - likwidacja tkanki tłuszczowej

 

Druga metoda polecana przez dr Jacka Toboła z Proderm Gdynia to lipoliza iniekcyjna, czyli bezoperacyjne likwidowanie tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała. Polega na wprowadzaniu pod skórę substancji, które powodują uszkodzenie komórek tłuszczowych. Rezultat najczęściej jest trwały, więc nie musimy obawiać się efektu jo-jo. Sam zabieg jest niemal bezbolesny, a pacjent po wyjściu z gabinetu może wrócić do normalnej aktywności życiowej. 

Czytaj więcej: Zabiegi modelujące sylwetkę: fakty i mity

Venus Legacy - zabieg uwielbiany przez pacjentów

  

Venus Legacy to zabieg, który rozprawi się z niechcianą tkanką tłuszczową oraz wiotką skórą ciała. Na czym polega? W wyniku fal radiowych, które podnoszą temperaturę tkanek, dochodzi do rozbicia i usunięcia komórek tłuszczowych oraz pobudzenia produkcji kolagenu i ujędrnienia. Dzięki zabiegom można efektywnie pozbyć się nawet uporczywej tkanki tłuszczowej, umiejscowionej punktowo.

- Pacjentki i pacjenci uwielbiają tę propozycję za połączenie spektakularnych, kompleksowych rezultatów z niską inwazyjnością. Od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych zajęć, a ewentualne zaczerwienienia znikną po kilku godzinach - podsumowuje dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.  

Hifu - Ultraformer III - konturowanie i napinanieZabieg doskonale konturuje ciało, napina skórę, w tym także redukuje jej nadmiar, np. po odchudzaniu. Technologia urządzenia bazuje na zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która powoduje podgrzanie tkanek, ich obkurczenie i powstanie mikrouszkodzeń, co skutkuje regeneracją.

- Jesteśmy w stanie uzyskać efekt poprawy napięcia, a co za tym idzie - np. pozbyć się boczków, brzuszka i ujędrnić uda. Zabiegi mogą być wykonywane na obszarze całego ciała. W tym przypadku z intensywnymi rezultatami w parze idą też inne cechy, czyli: długi czas utrzymywania się efektów, komfort podczas zabiegów, niewielkie podrażnienia po zabiegach i możliwość wykonywania ich bez względu na porę roku - mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica.


Czytaj więcej: Zabiegi kosmetyczne, które pomogą kształtować ciało

Icoone - zabójca cellulitu- Walka o smukłą sylwetkę wymaga dobrego planu i czasu. Można z niej jednak wyjść zwycięsko. Od wielu sezonów rekordy popularności biją zabiegi Icoone Laser. Klientki decydują się na te zabiegi nie bez powodu. Icoone to prawdziwy zabójca cellulitu - mówi Aleksandra Jentczak z Diamond Clinic
Urządzenie łączy w sobie technologię masażu, powodującego rozpad tkanki lasera i światła LED, które pobudza produkcję kolagenu. Zabieg wyszczupla, ujędrnia i głęboko relaksuje.

- Efekty zabiegu są spektakularne, ponieważ urządzenie działa nie tylko powierzchownie na skórę, ale również na tkankę tłuszczową i łączną, a silny masaż nawet na mięśnie. Zabieg świetnie sprawdza się u osób z nadwagą, cellulitem, luźną skórą i obrzękami. Przeznaczony jest dla każdego, bez względu na wiek i stan skóry - mówi Patrycja Reszczyńska z Body Shape Garden.
Chcąc uzyskać szybki efekt, warto zdecydować się na kurację łączoną - dodając nasączone bandaże Arosha, które napinają, silnie nawilżają i wygładzają skórę, a także dodatkowo wspomagają redukcję cellulitu. Kuracja z bandażami jest zabiegiem niezwykle przyjemnym, a rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, podczas którego obwody ciała zmniejszają się nawet o 5 cm.
Czy korzystasz lub skorzystasz w przyszłości z zabiegów modelujących sylwetkę?
12%

Tak, to doskonała alternatywa dla ćwiczeń

14%

Tak, to dobre uzupełnienie zdrowego stylu życia

13%

Tak, czasami są koniecznością mimo zdrowego stylu życia

38%

Nie, praktykuję wyłącznie zdrowy styl życia

23%

Nie, nie dbam o sylwetkę

zakończona

łącznie głosów: 128