Sztuka w prywatnej rezydencji. Wystawa The Bridge

16 października 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Magda Mielke
- The Bridge to wizja nas samych jako platformy dialogu między światem twórców architektury i sztuki a światem ich odbiorców, których potrzeby stawiamy w sercu wszystkiego, co robimy - mówią organizatorzy wydarzenia. Więcej zdjęć (7)

- The Bridge to wizja nas samych jako platformy dialogu między światem twórców architektury i sztuki a światem ich odbiorców, których potrzeby stawiamy w sercu wszystkiego, co robimy - mówią organizatorzy wydarzenia.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

- The Bridge to wizja nas samych jako platformy dialogu między światem twórców architektury i sztuki a światem ich odbiorców, których potrzeby stawiamy w sercu wszystkiego, co robimy - mówią organizatorzy wydarzenia.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

W czwartek, 15 października, w prywatnej rezydencji w Gdyni przy ulicy Technicznej 37Mapka odbył się wernisaż wystawy The Bridge. W kameralnym gronie można było podziwiać prace zarówno początkujących, jak i już rozpoznawalnych na świecie artystów, także trójmiejskich, m.in. Tomasza Radziewicza czy Marcina Kowalika. Otwarciu wystawy towarzyszyła też prelekcja dotycząca łączenia sztuki z architekturą.Wystawy w Trójmieście


Czwartkowy wernisaż otworzył pierwszą wystawę odbywającą się w formule Galerii Pop Up, cyklu realizowanego w ramach projektu The Bridge, organizowanego przez Partners International w najpiękniejszych rezydencjach z portfolio agencji. Kuratorami wystawy są Art in Architecture oraz gdańska Akademia Sztuk Pięknych, a mecenasem - Partners International, najstarsza agencja specjalizująca się w sprzedaży i najmie nieruchomości premium w Warszawie, od kwietnia posiadająca swój oddział także w Trójmieście.

Projekt stanowi pomost pomiędzy sztuką a architekturą. Dedykowany jest przede wszystkim osobom zainteresowanym inwestowaniem w luksusowe nieruchomości i sztukę. Jest też okazją do nawiązania bądź podtrzymania cennych relacji biznesowych i pokazania się na lokalnym rynku.

Wernisaż odbył się w jednej z rezydencji należących do katalogu nieruchomości premium agencji Partners International. Nowy, piętrowy budynek utrzymany jest w modernistycznym stylu i składa się z zachodzących na siebie brył. Liczne drewniane elementy wykończenia wnętrza korespondują z leśnym krajobrazem, widocznym dzięki przeszkleniom i dużym oknom. Widoczne jest to zwłaszcza w salonie, gdzie jedna ze szklanych, przesuwanych ścian pozwala dostrzec ogród, który staje się przez to niejako przedłużeniem pokoju.

Czytaj także: Wina na jesienne wieczoryW trakcie wieczoru, poza możliwością obejrzenia rezydencji, przede wszystkim można było podziwiać prace: rzeźby i obrazy wykonane przez uznanych, jak i początkujących artystów m.in. z Trójmiasta. Zostały one wyeksponowane w każdym pomieszczeniu domu, począwszy od piwnicy i garażu, gdzie wystawiono prace studentów gdańskiej ASP, przez przeróżne zakątki domu: łazienki, garderobę czy nawet wnętrza mebli. Z kolei niewykończone, puste pokoje zamieniły się w prawdziwe sale wystawowe. Podziwiać można było m.in. obraz Marcina Kowalika, ukryty w ciekawym miejscu rezydencji, a także rzeźbę Tomasza Radziewicza - najdroższe dzieło znajdujące się w mieszkaniu (warte 33 333 zł). Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska z Art in Architecture wygłosiła prelekcję na temat łączenia sztuki w architekturze. Była też okazją do porozmawiania z ekspertami zajmującymi się rynkiem nieruchomości premium w Trójmieście, Warszawie i Portugalii.

- Tutaj wprowadzenie sztuki jest nie tylko powieszeniem obrazu i postawieniem rzeźb, jest wprowadzeniem pewnej emocji i bazowaniem na dużej wiedzy z dziedziny sztuki w architekturze. Tego typu zajęcia prowadzę na uczelni i tym chcę zarażać innych: aby być wrażliwym na sztukę, żeby widzieć, jaką emocję może wywołać, żeby chodząc po mieście zwracać uwagę na perspektywy, na budowanie atmosfery miejsca. Takie perspektywy widzimy też tutaj - mówiła Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska, właścicielka Art in Architecture.
Ekspozycja ma charakter zamknięty. Prezentowana będzie w dniach 16-18 października wyłącznie dla gości posiadających zaproszenia. W przyszłości planowane jest jednak zorganizowanie wystawy o otwartym charakterze.

Opinie (12) 2 zablokowane

 • Dobrze, że nikt o tym nie wiedział i dopiero teraz nagłośniono.

  Ale namierzą, zobaczycie.

  • 3 5

 • Brawo, może przez takie działania uwolnimy się od kiczu ?

  Bo taka inicjatywa doradza, planuje i pomaga sprawić, że każdy kącik, a nawet centymetr Twojego mieszkania będzie funkcjonalny oraz zgodny ze stylem który lubisz, ale i korespondujący z architekturą domu i otoczenia. Powinniśmy dążyć do tego aby kreować przestrzeń, w której poczujemy się naprawdę wyjątkowo, a takie działania do tego prowadzą.

  • 7 5

 • (1)

  Ten apartament to taki na jedno kopyto z autocada. Zaprojektujcie coś niebanalnego. Ale do tego trzeba mieć wyobrażnie a nie tylko program komputerowy :)

  • 2 7

  • Pokaż swoj

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.