Vouchery podarunkowe do restauracji: pomysł na prezent

18 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Vouchery podarunkowe to dobry pomysł na prezent, właściwie na każdą okazję. Pojawiają się w sklepach, salonach kosmetycznych, a także w restauracjach. Elegancko zapakowane, z odpowiednim designem będą miłą niespodzianką dla naszych bliskich. Sprawdziliśmy, jak wygląda oferta voucherów w kilku trójmiejskich restauracjach.Święta, urodziny czy rocznice ślubu - to okazje, na które poszukujemy ciekawych prezentów. Vouchery podarunkowe zyskują na popularności z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że kupujemy zaproszenie do konkretnego miejsca, ale to osoba obdarowana decyduje o tym, co konkretnie za niego kupi. Tym samym dajemy pewną dowolność w wyborze.

- Vouchery podarunkowe to coraz częstsza postać prezentów także w hotelarstwie i gastronomii - i słusznie, bo chodzi przecież o maksymalne zadowolenie obdarowanego, który wybiera sobie dany asortyment, usługę i termin jej realizacji. W Hotelu Quadrille mamy tak naprawdę trzy rodzaje voucherów: hotelowe, restauracyjne i spa, a - co za tym idzie - wachlarz usług jest tu naprawdę szeroki. I tak możliwe są na przykład pobyty z usługami dodatkowymi typu bukiet kwiatów czy butelka szampana czekająca na gości w pokoju. W restauracji największą popularnością cieszą się kolacje degustacyjne, często także z doborem wina. Zresztą wszystkie vouchery mogą być na konkretne usługi lub też na konkretną kwotę, którą osoba obdarowana może wykorzystać na miejscu w wybrany przez siebie sposób. Ciekawa opcja to voucher na Sunday Spa - naszą specjalną ofertę dla osób lokalnych, która łączy w sobie niedzielne wejście na strefę wodną (basen, jacuzzi, sauna sucha, łaźnia parowa, strefa chłodzenia lodem i słoneczna łąka) z lunchem w naszym klimatycznym Pubie 10/6 w cenie 125 zł za osobę. To na pewno świetny pomysł na udany, niezobowiązujący prezent - mówi Marta Dworak, PR & marketing manager, Hotel Quadrille i Restauracja Biały Królik.
Miejscem, w którym połączyć możemy doznania kulinarne z odpoczynkiem w spa, jest również hotel Sofitel Grand Sopot z restauracją Art Deco, w której smaki kuchni francuskiej i polskiej miksuje szef kuchni Tomasz Koprowski.

Wydarzenia kulinarne w TrójmieścieSwoją propozycję ma również restauracja Wave znajdująca się w hotelu Sheraton w Sopocie. Możemy kupić kupon na piątkowy bufet włoski "Pasta e Vino" w cenie 130 zł za osobę lub na niedzielny brunch w cenie 140 zł za osobę.

- Osoby obdarowane pierwszą propozycją będą mogły skorzystać z bogatych bufetów kuchni włoskiej, deserów, domowych win, a to wszystko doprawione muzyką na żywo. Zaś goście, którzy otrzymają voucher na niedzielny brunch, docenią bufety szefa kuchni oraz szeroki wybór dań obiadowych. - Wszystkie vouchery można zakupić w naszej hotelowej recepcji - zapewnia Krzysztof Gbur, manager ds. marketingu w hotelu Sheraton Sopot.
Coraz częściej w najlepszych restauracjach pojawia się menu degustacyjne. Są to popisowe dania szefa kuchni, ułożone w pięcio- lub siedmiodaniowe menu, podawane w mniejszych porcjach i często skomponowane z wybranymi winami.

- Vouchery podarunkowe są coraz częściej kupowane przez naszych gości. Aby odpowiedzieć na oczekiwania wszystkich nas odwiedzających, oferujemy zarówno vouchery kwotowe, które można wykorzystać na dowolne pozycje z naszego menu, jak i vouchery na menu degustacyjne, na których nie jest wyróżniona kwota, jaką obdarowujący przeznaczył na ten cel. Kolacje degustacyjne cieszą się w naszej restauracji szczególnym powodzeniem - średnio połowa naszych gości decyduje się na tę opcję. To wiele mówi o charakterze naszej restauracji. Menu degustacyjne to niejako podsumowanie wizji szefa kuchni, Pawła Stawickiego - przekonuje Urszula Wiśniewska, PR & marketing specialist w restauracji Mercato i hotelu Hilton.
Warto podkreślić, że restauratorzy dbają również o wygląd voucherów, które są elegancko zapakowane, a obdarowana osoba może poczuć się wyjątkowo. Dzięki temu możemy je wręczać również na najbardziej uroczyste wydarzenia, np. ślub.

- Vouchery w Eliksirze to bardzo ciekawa i elegancka forma prezentu. Prezent taki idealnie nadaje się na urodziny, ślub, święta lub na bardziej oficjalne prezenty biznesowe. Wyróżniamy się tym, iż nasze vouchery są na dowolną usługę lub kwotę. Nie mamy schematów, których się trzymamy, i zawsze odpowiadamy na oczekiwania gości. Voucher może być nawet na tak niestandardowe usługi, jak kurs barmański, indywidualną degustację cygar z przekąskami i alkoholem. Bardzo często nasi goście decydują się na menu degustacyjne pięciu dań dla dwóch osób, ponieważ za taką usługę mamy prawdopodobnie najniższą cenę w Polsce: 99 zł za osobę. Możemy pochwalić się również tym, iż nasze vouchery obiegły już chyba cały świat i były wręczane w takich miejscach, jak: Brazylia, Kanada, USA, Meksyk, Australia oraz chyba cała Skandynawia i Rosja. Wyróżniamy się również tym, że nasze vouchery można bezpośrednio kupić na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku - podkreśla Mateusz Trzeciak, współwłaściciel restauracji Eliksir.
5
miejsce: Restauracje
w rankingu Restauracje
ELIKSIR
Gdańsk, Mariana Hemara 1
8.8/10
+ Oceń

W trakcie aukcji charytatywnych sponsorzy wieczoru chętnie przekazują vouchery podarunkowe do restauracji, dając tym samym negocjującym ciekawą propozycję spędzenia czasu, a jednocześnie pomagając.

- W swojej ofercie posiadamy vouchery podarunkowe do restauracji GARD Taste Scandinavian. Okres ważności vouchera obowiązuje maksymalnie pół roku od daty jego sprzedaży. Taki prezent można oferować na dowolną sumę. Voucher jest nieimienny, może być przekazany drugiej osobie, która staje się jego posiadaczem. W ramach współpracy i udziału w różnych akcjach charytatywnych bardzo często oferujemy takie vouchery jako nagrody konkursowe lub aukcje do licytacji - opowiada Małgorzata Kamińska, PR & marketing specialist.
W restauracji Winestone można wykupić ogólny voucher. Jest też opcja wykupienia konkretnej usługi, np. lunchu z dedykowanym menu czy degustacją wina. Kupon obowiązuje także na sklep z winem, oliwą i świeżym pieczywem.

Vouchery podarunkowe oferuje również restauracja White Marlin, restauracja Strefa przy Hotelu Nadmorskim, restauracja w Hotelu Haffner oraz Dancing Anchor. Warto o nie zapytać także w każdej innej interesującej nas restauracji - większość właścicieli obiektów gastronomicznych oferuje zakup vouchera podarunkowego.

Czy podarował(a)byś voucher podarunkowy do restauracji?
78%

tak, to świetny pomysł na prezent

22%

nie, wolę wręczać inne prezenty

zakończona

łącznie głosów: 230