Wnętrza skrojone na miarę

17 września 2020, 7:00
Joanna Puchala

Dbałość o detale, staranny dobór materiałów i precyzja w realizacji projektu tworzą przestrzeń, która trafia w nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Pomocne w tym okazują się meble i elementy wyposażenia wnętrz wykonane na miarę, dzięki którym możliwe jest stworzenie ciekawej, niebanalnej aranżacji.Aranżacja wnętrz w Trójmieście


- Wnętrza luksusowych mieszkań charakteryzują się często nieprzeciętnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wśród właścicieli doceniany jest indywidualizm oraz niepowtarzalność, oczywiście z zachowaniem wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Aby osiągnąć oczekiwany cel, poszukuje się nieszablonowych projektów, a później wynikających z nich realizacji szytych na miarę. Taką propozycję stanowią obecnie meble na wymiar - w tym kompleksowe zabudowy pojedynczych pomieszczeń, ale i całych mieszkań - mówi Maciej Bach, koordynator ds. marketingu z Indeco Trójmiasto.

Nie tylko zabudowy kuchenne i szafyO tym, że zabudowy kuchenne i szafy wnękowe są najczęściej wybieranymi meblami na wymiar, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto jednak zauważyć, że nie są to jedyne elementy wyposażenia, które można dopasować wedle własnych potrzeb.

- Myśląc o zabudowach meblowych, zazwyczaj wyobrażamy sobie szafę lub kuchnię. Są to najbardziej oczywiste skojarzenia. Wykonując zabudowę kuchenną, wypełniamy całą dostępną przestrzeń bez strat w powierzchni. Wykorzystujemy miejsce, także dopasowując się do wysokości pomieszczenia, niwelując przy okazji wszelkie tzw. "zbieracze kurzu", jakimi są np. przestrzenie nad szafkami. Wybieramy takie wyposażenie mebli, systemy otwierania oraz osprzęt, aby docelowy użytkownik mógł wygodnie i bezpiecznie z nich korzystać - zauważa Bartosz Borowski z ZAPP Aranżacje.
Podobnie jak zabudowy kuchenne i szafy wnękowe w korytarzach są podstawowymi meblami wykonywanymi na wymiar. Aktualnie jednak znacznie częściej zabudowy w strefach wejściowych odbiegają od standardowych szaf. Chętniej decydujemy się na łączenie funkcji przechowywania z siedziskiem oraz stosujemy uchwyty, które podkreślają stylistykę wnętrza. Coraz więcej osób decyduje się na meblowe okładziny ścienne, lamele lub innego rodzaju przepierzenia, które również są dopasowane do konkretnego wymiaru wnętrza.

Dużą popularnością cieszą się także zabudowy łazienkowe, które nie ograniczają się wyłącznie do szafki podumywalkowej.

- Zabudowy meblowe w łazienkach nie ograniczają się do szafki podumywalkowej, ale stanowią spójne wyposażenie całego pomieszczenia. Dzięki zabudowie meblowej wykonanej na wymiar możemy schować część wyposażenia, zwiększyć przestrzeń do przechowywania, ukryć elementy instalacji albo wykorzystać wnęki wynikające z układu pomieszczenia. Odpowiednio zastosowane zabudowy meblowe mogą zastąpić klasyczne materiały używane w łazienkach. Zabudową możemy obudować stelaże WC lub wykonać zlicowane ze ścianami ukryte szafki - dodaje Bartosz Borowski.

Meble dopasowane do wymiaru i stylistyki wnętrzaW przypadku mebli na wymiar istnieje możliwość dopasowania dobrej jakości materiałów i kolorystyki do innych elementów wyposażenia lub materiałów wykończeniowych domu czy mieszkania.

- Inwestorzy mogą liczyć na szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych i nowinek. Z całą pewnością indywidualne rozwiązania posiadają listę przewag, które pozycjonują tę kategorię wyżej nad prostymi propozycjami popularnych "sieciówek". O popularności mebli na wymiar świadczyć mogą od lat rosnące słupki sprzedażowe tej kategorii oraz setki zadowolonych klientów, którzy w ten sposób spełniają swoje marzenia o wymarzonym, niepowtarzalnym wnętrzu - dodaje Maciej Bach.
Takie podejście stwarza także pole do pełnego wykorzystania przestrzeni w przypadku niestandardowych wymiarów pomieszczeń.

- Podstawową zaletą takich mebli jest ich idealne dopasowanie nie tylko do użytkownika, ale i wnętrza. Mając do dyspozycji ogromny wybór materiałów wykończeniowych i systemów meblowych, możemy stworzyć spójne i bardzo funkcjonalne wnętrze - wyjaśnia Bartosz Borowski.
Warto podkreślić, że wybór mebli na wymiar pozwala nie tylko na optymalne wykorzystanie przestrzeni, ale przede wszystkim świadczy o jej unikalności. Takie wnętrze zazwyczaj urzeka harmonijną elegancją.
Co sądzisz o meblach stworzonych z myślą o konkretnym wnętrzu
14%

to świetne rozwiązanie, nie wyobrażam sobie innego we wnętrzu

56%

to dobry pomysł, o ile pozwala na to budżet

13%

ciekawe rozwiązanie do małych lub niestandardowych wnętrz

7%

są przydatne tylko w przypadku kuchni i szaf wnękowych

1%

nie wiem, trudno powiedzieć

9%

uważam, że można urządzić mieszkanie gotowymi meblami

zakończona

łącznie głosów: 137