Wyjątkowe oprawki dla mężczyzn z charakterem

19 października 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

Oscar Jacobson, Mykita, Ic!Berlin, Gs ferre, Zerorh+, Radical Evewear, Silhouette, Lafont, Bvlgari, Tom Ford - to luksusowe marki słynące z unikatowych oprawek uwielbiane przez mężczyzn żyjących na wysokim poziomie. Wszystkie dostępne są w Trójmieście.W niemieckich oprawkach Mykita, na czerwonym dywanie pokazał się m.in. Brad Pitt, Bruce Willis, Hugh Grant, Tom Cruise czy Adam Lambert. W świecie mody firma Mykita należy do jednych z bardziej rozpoznawanych marek produkujących luksusowe oprawki. Jak do tej pory marka stworzyła pięć kolekcji - NO1, NO2, Lite, Mint oraz Dekadach.

- Oprawki Mykita wyróżniają się innowacyjnym wyglądem, funkcjonalnym wzornictwem, a przede wszystkim wykonaniem z najwyższej jakości stali. Jednak ich sekret tkwi w zawiasach wykonanych bez użycia śrub - mówi Adam Kujawski, właściciel salonu OCS w Gdyni.

Mykita to wyższa półka cenowa. Za oprawki tej niemieckiej marki zapłacimy 1500 złotych. W Trójmieście oprawki te dostępne są w salonie OGG Concept Store w Gdyni. Inną ekskluzywną niemiecką marką słynącą z wysokiej jakości oprawek również wykonanych ze stali bez użycia śrub jest IC! Berlin.

- Założyciel marki Ralph powinien dostać optycznego Nobla. Wymyślił zawias bez śrub, którego rzeźbę chętnie postawiłbym w domu jako dzieło nowoczesnego wzornictwa przemysłowego. Okulary Ic! Berlin są wykończone pedantycznie. Ic! po prostu leży jak dobry garnitur i dopasowuje się do nosiciela, a nie na odwrót - tłumaczy Adam Kujawski.

Cena oprawek marki IC! Berlin wynosi 1200 złotych. Troszkę mniej, o 500 złotych trzeba zapłacić za oprawki szwedzkiej marki Oskara Jakobsona. To marka z tradycjami sięgającymi 1903 roku. Okulary Oscar Jacobson są ściśle związane z aktualnymi kolekcjami jego odzieży. Tworzone kolekcje przez tą markę różnią się stylami - vintage i biznes.Luksusowymi oprawkami mogą poszczycić się również włoscy projektanci. Wielu zamożnych Włochów wybiera GS Ferre, Zerorh+ oraz Baldinini. Limitowane serie tych marek znajdziemy u Jolanty Horbowicz w Opty - k w Sopocie.

- Każda z tych trzech włoskich marek słynie z czegoś innego - Gs Ferre wyróżnia się przede wszystkim ciekawym wyglądem. Są to nietuzinkowe oprawki wykonane z łączenia metalu z plastikiem. Za oprawki tej marki zapłacimy 780 złotych - mówi Jolanta Horbowicz. - Mniej będą nas kosztować oprawki Zerorh+. Za nie zapłacimy 540 złotych. Oprawki słyną z funkcjonalności i stylu. Doskonale dopasowane oprawki tej marki gwarantują swobodę ruchów oraz ochronę przed słońcem. Natomiast oprawki Baldinini wyróżniają się kolorowymi zausznikami. Za oprawki zapłacimy 650 złotych - dodaje Jolanta Horbowicz.

W Opty - ku znajdziemy również oprawki stworzone przez trójmiejskiego projektanta, z wykształcenia architekta Tomka Bartelika, który stworzył markę Radical Eyewear. Linia męska przeznaczona jest dla mężczyzn odważnych, pewnych siebie, którzy cenią oryginalność oraz dobre wzornictwo. Oprawki Tomka Bartelika kosztują 320 zł.

Szukając dobrze dopasowanych oprawek warto również odwiedzić Optymal w Gdyni, gdzie znajduje się mnóstwo klasycznych oprawek marek znanych i cenionych na całym świecie jak Bvlgari, Tom Ford, Lafont czy Silhouette.

- Tom Ford jest jedną z bardziej rozpoznawalnych marek produkujących męskie oprawki na świecie. Wyróżnia się wysoką jakością, oryginalnym i charakterystycznym dla marki wzornictwem oraz zwraca uwagę na wszystkie detale - mówi Grażyna Neubauer, ekspedientka salonu Optymal w Gdyni. - Wysoki poziom utrzymuje również Bvlgari. Wyróżnia się wysoką jakością materiałów, dbałością o szczegóły i eleganckim wyglądem. Silhouette to jedne z najlżejszych opraw na świecie. Ich waga wynosi od 2 - 3 gram. Wykonane zostały z tytanu dlatego są tak lekkie i wytrzymałe. Natomiast francuska marka Lafont słynie z oprawek w stylu retro - dodaje Grażyna Neubauer.

Ceny powyższych marek oscylują od 900 do 1400 zł. W Optymal znajdziecie jeszcze takie marki, jak Ray Ban, Dolce & Gabbana, Versace, Dior czy Prada.Oprawki znajdziemy w sklepach:
OOG Concept Store - Gdynia, Świętojańska 72
Opty-K Jolanta Horbowicz - Sopot, Oskara Kolberga 11
Optyk OPTY-MAL Okulista - Gdynia, Armii Krajowej 21
Przy doborze oprawek zwracam uwagę na:
33%

kształt, kolor i wielkość oprawek

9%

markę, ponieważ każda wyróżnia się innym wykonaniem i jakością

24%

wygodę. Muszą dobrze leżeć i spełniać swoją funkcje

34%

cenę. Wcale nie uważam, że im droższe tym lepsze

zakończona

łącznie głosów: 172