Z Toskanii do Sopotu

29 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 8 lat)
A.Ż.

Divino Incanto, czyli Toskania w Sopocie


Pyszne jedzenie, wino prosto z Toskanii oraz występ włoskiej grupy Circo Nero - w sopockim klubie Cream odbyła się pierwsza impreza z cyklu Divino Incanto.Goście mogli rozsmakować się w potrawach typowych dla Toskanii, jedzenie serwowali właściciele sopockiej restauracji Donna Marzia - Cucina Toskana, Marzia Carrai i Giorgio Cozzolino. Kuchnia włoska bazuje na prostych, ale jednocześnie bardzo smacznych składnikach - jest to oliwa z oliwek, warzywa, wędliny, zioła i oczywiście sery.

Na stołach królowały włoskie wędliny, sery, pieczywo, warzywa i oryginalne makarony. Do nich idealnie pasował kieliszek wytrawnego wina, nalewanego osobiście przez Giorgio.

Nazwa imprezy - Divino Incanto - to połączenie słów: wino i śpiew. Właściciele restauracji są importerami win sygnowanych przez takie gwiazdy muzyki jak Sting, Andrea Bocelli czy Gianna Nannini, więc można było spróbować, jak smakują te wina.
Główną atrakcją imprezy był występ artystów z grupy Circo Nero, którzy szybko oczarowali publiczność i udało im się porwać całą salę do tańca.

A.Ż.