Zabiegi celebrytów - masaż ślimakami czy witaminy w kroplówce?

16 lutego 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Dla urody jesteśmy w stanie zrobić wiele, a oferty salonów kosmetycznych stale się poszerzają. Za granicą popularnością cieszą się m.in. masaże ślimakami, maseczki z łożyska owcy czy kąpiele w piwie. Tylko czy rzeczywiście działają? Sprawdziliśmy, które z nich dostępne są w Trójmieście.Niecodzienne zabiegi gwiazdDrogie i innowacyjne zabiegi kosmetyczne są domeną celebrytów, zwłaszcza znanych kobiet, których wizerunek jest częścią zawodu. Dlatego niejednokrotnie poddają się zabiegom uznanym za skuteczne, ale jednocześnie dość ekstrawaganckie.

Zacznijmy od ślimaków. Branża kosmetyczna dowiodła, że śluz ślimaka ma właściwości odmładzające i nawilżające. Powstały więc tego typu kosmetyki, jednak więcej zainteresowania budzi masaż ślimakami przeprowadzany np. w Ameryce. Ślimaki chodzą po twarzy, a wydzielający się z nich śluz pozostaje na skórze jednocześnie ją odbudowując. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się specyfiki wytworzone z... odchodów węży.

- Najdziwniejsze zabiegi, o jakich słyszałam, to maseczka z wnętrzności pijawek i naszej własnej krwi. Jednak ja nie zdecydowałabym się na coś takiego. Znam skuteczniejsze sposoby dbania o skórę - opowiada Marta Szarogroder z salonu Lorenzo Coletti.
Kolejnym dziwnym i oczywiście bardzo drogim zabiegiem upiększającym jest maseczka wykonana z łożyska owcy. Podobno w łożysku zawarte są komórki, które są w stanie zregenerować każdy typ skóry. Z tego zabiegu skorzystała m.in. Victoria Beckham. Inną specyficzną maseczką, która znalazła swoich zwolenników w Nowym Jorku, jest ta, w skład której wchodzą sproszkowane odchody słowika - podobno mają odpowiednie enzymy, poprawiające kondycję skóry twarzy, a sam zabieg kosztuje około 180 dolarów.

Pozytywne działanie mają także różnego rodzaju kąpiele, np. w piwie. Udowodniono, że poprawiają krążenie krwi, redukują napięcie mięśni, pomagają oczyścić organizm z toksyn i pozytywnie wpływają na trawienie oraz na poprawę funkcjonowania układu odpornościowego. Substancje zawarte w piwie działają korzystnie na stan włosów, paznokci, a przede wszystkim skóry, sprawiając, że staje się bardziej elastyczna i jędrna.

- Do dość dziwnych zabiegów można zaliczyć masaże wykonywane za pomocą nietypowych rekwizytów, np. jabłek, mis, piłeczek czy kijów. Jednak zawsze to masaż, który w zależności od formy i intensywności, będzie działał relaksująco lub pobudzająco na organizm - mówi Karolina Lewandowska z Urban Spa.

Zabiegi w TrójmieścieZ pozoru nieprzyjemne zabiegi mogą nam przynieść wiele dobrego. Czasami zniechęca nas niewiedza albo negatywne skojarzenia, które budzi w nas sam opis. Być może warto się przełamać, żeby zyskać jak najwięcej dla organizmu i urody.

- Osoby przychodzące na pierwszą konsultację przeważnie pytają o to, czy dany zabieg jest bolesny oraz jak szybko będą mogły wrócić do codziennych obowiązków. Czasami w obawie przed tymi czynnikami wybierają zamiast jednego zabiegu, bardziej inwazyjnego, serię delikatniejszych zabiegów, ale jest to jak najbardziej uzasadnione. Stąd też mamy tak szeroką ofertę - dla tych oczekujących ekspresowych efektów i dla tych, którzy sukcesywnie chcą dbać o skórę. Dwa najbardziej kontrowersyjne to radiofrekwencja mikroigłowa i wampirzy lifting - oba kojarzone z krwią. Dzięki nim uzyskujemy zagęszczenie skóry, poprawę jej struktury, spłycenie blizn, wyrównanie kolorytu i wiele innych korzyści, a sam zabieg wbrew pozorom jest bezbolesny - dodaje Marta Szarogroder.
Kąpiel błotna kojarzy się mało atrakcyjnie - z ciemną mazią, którą ciężko zmyć. Jednak osoby, które zdecydują się poddać takiemu zabiegowi, zapewne nie będą żałować. Przede wszystkim poczują się zrelaksowane, a ich skóra będzie miękka i nawilżona. Inspiracje naturą znajdziemy także w zabiegu z wykorzystaniem alg morskich:

- Jako jedyni w Polsce posiadamy w ofercie luksusową organiczną markę Voya, która bazuje na ręcznie zbieranych algach z morza północnej Irlandii. Dwuipółgodzinny zabieg polega na owinięciu ciała prawdziwym wodorostem. Takie zabiegi oczyszczają ciało z toksyn, nawilżają oraz odżywiają skórę oraz włosy - zapewnia Karolina Lewandowska reprezentująca Urban Spa, które mieści się w hotelu Hilton w centrum Gdańska.
Oprócz zabiegów wpływających na wygląd zewnętrzny, są również te, które działają od środka. Regeneracja i odpowiednie odżywianie znacząco wpływają na to, jak się prezentujemy. Nowością są kroplówki witaminowe dostępne w Vitality Clinic w Gdańsku.

Każda z nich skomponowana jest w odpowiedni sposób tak, żeby spełnić swoją rolę. Do wyboru mamy kroplówkę energetyczną, dla sportowców, regeneracyjną, detoksykującą, odchudzającą - be fit, likwidującą stres - easy life, regenerującą po spożyciu alkoholu - after party oraz z dużą dawką witaminy C. Zainteresować nas może również kroplówka odmładzająca, po zastosowaniu której powinniśmy zauważyć następujące korzyści: wygładzenie zmarszczek, redukcja cellulitu, wzmocnienie działania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej (jeśli pacjent takie stosuje), mocniejsze włosy i paznokcie.

- Przewagą podawania dożylnego nad stosowaniem suplementów lub kremów jest fakt, że organizm może wchłonąć zaledwie do 10 proc. minerałów zawartych w pigułkach lub kremach. W przypadku wlewów dożylnych wchłanianie wynosi 100 proc. Ponadto składniki odżywcze, witaminy i aminokwasy mogą być bezpiecznie dostarczane w dużych dawkach - zapewnia Elżbieta Nowak z Vitality Clinic. I dodaje:

- Popularność dożylnej suplementacji witamin rozpoczęła się w Azji, sięgając z czasem Kalifornii i rozprzestrzeniając w świecie zachodnim. Fanami infuzji witaminowych są m.in. Rihanna, Rita Ora, Simon Cowell i Madonna. Moda ta nie ogranicza się wyłącznie do Hollywood. Wielu polskich celebrytów otwarcie mówi o tym, iż wspomaga się terapiami witaminowymi. W naszej klinice pojawiło się też wielu znanych sportowców z Trójmiasta.

W związku z coraz większym zainteresowaniem zdrowym odżywianiem, powszechne stało się wykonywanie testów na nietolerancję pokarmową. Dzięki nim dowiemy się, których produktów nasz organizm nie akceptuje, a tym samym będziemy mogli dopasować jadłospis w taki sposób, by czuć się jak najlepiej.

Testy nie należą do najtańszych, bo ich ceny wahają się między 440 zł a 2500 zł. Ceny uzależnione od liczby produktów badanych i miejsca, w którym wykonujemy testy. Do wyboru są gotowe panele: 40, 80, 120, 160, 220 produktów badanych. W Trójmieście wykonamy je m.in. w poradni dietetycznej Medicago.

- Najczęściej pacjent zgłasza się do nas, by wykonać test, ponieważ zauważa dolegliwości po spożywanych pokarmach. Testy na nietolerancję pokarmową polegają na badaniu przeciwciał IgG na poszczególne produkty spożywcze metodą Elisa. Podwyższony poziom wskazuje na nietolerancję pokarmową i jest zalecana dieta eliminacyjna. Jest to ważne, by przed wdrożeniem diety eliminacyjnej skonsultować się z dietetykiem, ponieważ często potrzebne są dodatkowe zalecenia dotyczące żywienia związane ze stanem zdrowia pacjenta, a są one tak samo ważne jak uwzględnienie nietolerowanych pokarmów - doradza Anna Piaścik, dietetyk i farmaceutka z poradni Medicago.
Czy zdecydował(a)byś się na niestandardowe zabiegi kosmetyczne?
14%

tak, chętnie próbuję nowych rzeczy, zwłaszcza lekko przerażających

33%

tak, ale tylko dlatego, że miałoby to pozytywny wpływ na moją urodę

11%

może tak, ale kosztowałoby mnie to dużo odwagi

42%

nie, wolę tradycyjne zabiegi

zakończona

łącznie głosów: 226