stat

Zabiegi laserowe - nowości w trójmiejskich salonach

26 lutego 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

Laser ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, a zaawansowane technologie pozwalają osiągać coraz lepsze efekty. Co więcej, urządzenia emitujące wiązkę światła nie służą już tylko do depilacji. Sprawdziliśmy, jakie nowości czekają na nas w trójmiejskich salonach.Zabiegi laserowe są coraz powszechniejsze, także ze względu na to, że zwiększa się ich dostępność, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stają się prawie bezbolesne. Laser dzisiaj to już nie tylko usuwanie niechcianych włosków, ale również ujędrnianie, wygładzanie zmarszczek, usuwanie blizn i tatuażu oraz zamykanie naczynek.

Od depilacji po walkę ze zmarszczkamiPozbycie się zbędnego owłosienia na stałe jest marzeniem wielu osób. Epilacja, czyli depilacja za pomocą lasera, to współcześnie jeden z najpowszechniejszych sposobów na trwałe pozbycie się włosków. Skuteczność epilacji jest bardzo wysoka dzięki stosowaniu najnowszych technologii. Zazwyczaj każdy zabieg rekomendowany jest w serii 4-6 zabiegów co 5-6 tygodni, jednak ich liczba uzależniona jest od tego, z jaką karnacją i rodzajem skóry mamy do czynienia.

Laser sprawdza się także przy usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego - jest to raczej żmudna procedura, ale bardzo efektywna: polega na naświetlaniu laserem poszczególnych plam. Światło jest pochłaniane przez nagromadzoną miejscami melaninę, która odbiera energię i rozbija się na mniejsze kawałki. Taki rozdrobniony barwnik jest usuwany przez organizm. Podczas zabiegu skóra może boleć lub piec, dlatego lekarz zazwyczaj stosuje znieczulenie miejscowe.

- Nowością ostatnich miesięcy jest w Instytucie Yasumi w Sopocie laser neodymowo-yagowy - Carbon Peel&Tattoo Laser, którym wykonywany jest m.in. zabieg peelingu węglowego, czyli głębokiego oczyszczania skóry. Jego unikalność polega na wnikaniu ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsów światła laserowego w głąb skóry. Dzięki temu zjawisku, w trakcie usuwania tatuaży, przebarwień lub zmian pigmentowych, oddziaływuje się wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej - opowiada Iwona Ziemianowicz, właścicielka Yasumi Sopot.
Laser znajduje również zastosowanie w walce ze zmarszczkami i brakiem elastyczności skóry. Z wiekiem fibroblasty produkują coraz mniej kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry. Coraz wolniej odnawiają się również komórki naskórka. Naświetlanie laserem stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, a podgrzewając już istniejące włókna, poprawia ich strukturę.

Nowoczesnym rozwiązaniem jest także Icoone laser. Jego siła polega na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory tworzące multistymulację - naprzemienne zasysanie i rozluźnianie skóry. Likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, ujędrnia skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkie objawy starzenia się skóry, działając liftingująco. To odpowiednie rozwiązanie dla osób pragnących nadać swojej twarzy młody i zdrowy wygląd bez interwencji chirurga.

- Zabiegi te skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Niezależnie od rodzaju i kondycji skóry, w opcjach Icoone znajdziemy programy medyczne i kosmetyczne, które optymalnie dostosują się do indywidualnych potrzeb pacjenta - zapewnia Ewa Wenta-Januszkiewicz z salonu Por Favor.
Do zabiegów przy użyciu tego sprzętu przyznają się takie gwiazdy jak: Joanna Krupa, Maja Sablewska, Anna Mucha, Ewa Gawryluk czy Maja Ostaszewska.

Ciekawe efekty możemy osiągnąć za sprawą sprzętu dostępnego w salonie Lorenzo Coletti. Działaniem lasera możemy zarówno odmładzać skórę, usuwać przebarwienia, jak i leczyć trądzik.

- W naszych salonach mamy najbardziej wszechstronną platformę laserową na świecie - X Lase Plus - są w niej cztery lasery i CPL (kalibrowane źródło światła pulsacyjnego). Daje to bardzo szerokie spektrum możliwości zabiegowych, tzn. możemy usuwać niechciane owłosienie, zamykać "pajączki", leczyć trądzik, rumień, usuwać przebarwienia, odmładzać skórę i ją ujędrniać, usuwać tatuaże i źle wykonany makijaż permanentny (nawet kreski na powiekach), leczyć grzybicę paznokci, a nawet usuwać blizny czy rozstępy - opowiada Marta Szarogroder z salonu Lorenzo Coletti.
Kolejnym wartym zauważenia zabiegiem, który wykonamy przy pomocy lasera jest zamykanie naczynek. Z kruchymi naczynkami mają zazwyczaj problem osoby o skórze suchej, cienkiej i delikatnej. Pod wpływem mrozu, gorąca, wysiłku fizycznego lub też emocji, powstaje wyraźne zaczerwienienie. Należy pamiętać, że kilka godzin po zabiegu miejsce, w które skierowany był laser, będzie zaczerwienione.

- Laseroterapia dynamicznie się rozwija. Jej zastosowanie jest wielopłaszczyznowe w różnych dziedzinach medycyny - od dermatologii, medycyny estetycznej, poprzez leczenie żylaków, leczenie chrapania czy też leczenie problemów ginekologicznych. Tempo rozwoju laseroterapii zapewne nie będzie zwalniać ze względu na to, że jest to kopalnia możliwości terapeutycznych, a charakteryzuje ją niska inwazyjność, skuteczność i wysokie bezpieczeństwo dla pacjenta - zapewnia doktor Igor Michajłowski, specjalista dermatolog, ekspert medycyny estetycznej w Clinica Dermatologica.
Co ciekawe, również w stomatologii znalazło się miejsce dla zabiegów laserowych stosowanych do wybielania zębów. Lekarz nakłada na zęby specjalny żel wybielający, po czym naświetla je laserem, który aktywuje działanie żelu. Zabieg trwa od 15 do 45 minut. Laserowa poprawa koloru naszych zębów jest równie popularna, co jej odpowiednik - lampa Beyond.


Czy zabiegi laserowe bolą?Najbardziej odstraszającym czynnikiem w laseroterapii jest ból. Wiązki światła wnikają głęboko pod skórę, dlatego też powodują nieprzyjemne mrowienie.

- Klienci najczęściej pytają, czy dany zabieg boli. Kiedyś lasery były dużo bardziej nieprzyjemne niż obecnie. Zabiegi są mniej odczuwalne ze względu na nowszą technologię maszyn, jakimi dysponujemy, jak i dodatkowe wyposażenie ich w głowice chłodzące, co minimalizuje nieprzyjemne uczucia - zapewnia Sandra Ruszkowska z salonu Secret Avenue.
Zabiegi laserowe od wielu lat cieszą się dużą popularnością w specjalistycznych gabinetach kosmetologicznych. Lasery wykorzystywane są do zabiegów odmładzających, oczyszczających, usuwających owłosienie oraz redukujących różne niedoskonałości skóry. Chętnie wybieramy ten rodzaj zabiegów ze względu na ich wysoką skuteczność oraz trwałość w utrzymywaniu efektów w porównaniu z innymi rodzajami terapii. Decydując na zabieg laserowy, warto pamiętać jednak o kilku rzeczach:

- Korzystajmy z lasera diodowego, gdyż jest po prostu skuteczniejszy, najlepiej z funkcją chłodzenia głowicy dla większego komfortu. Bez względu na rodzaj niedoskonałości wybierajmy laser medyczny - to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności. Jeśli chcemy usuwać jakiekolwiek zmiany pigmentacyjne, które mogą budzić wątpliwości, to zbadajmy je najpierw u dermatologa - doradza Marta Szarogroder z salonu Lorenzo Coletti.
Czy chętnie korzystasz z zabiegów laserowych?
13%

tak, regularnie korzystam z zabiegów laserowych

20%

do tej pory skorzystałe(a)m tylko z depilacji laserowej

7%

czasami, ale wcześniej nie znałe(a)m wszystkich możliwości jakie daje laser

6%

nie, ponieważ boję się bólu

54%

nie miałe(a)m jeszcze okazji

zakończona

łącznie głosów: 283