Aranżacje wnętrz. Małe mieszkanie singielki

24 lutego 2020, 7:00
Najnowszy artukuł na ten temat

Aranżacje wnętrz. Salon inspirowany naturą

Koncepcja pierwsza. Sofa w nietypowym kształcie i wyraźnym kolorze lub równie wyrazisty narożnik to akcenty, które dodają charakteru całemu pomieszczeniu.


Zakup pierwszego w życiu mieszkania zwykle wiąże się z wieloma wyrzeczeniami finansowymi, przez co budżet na aranżację wnętrza również jest ograniczony. Jednak nawet w takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę aspekty stylistyczne. Wykorzystanie drobnych zabiegów pozwoli urządzić wnętrze funkcjonalne i niebanalne - nawet przy ograniczonych środkach.W podobnej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka Milena, która niedawno kupiła swoje pierwsze mieszkanie o powierzchni 37 m kw.

- Mieszkanie chciałabym urządzić jako typowe wnętrze dla singla. Lubię gotować, dlatego zależy mi na jak największej powierzchni blatu w kuchni. Myślałam o półwyspie bądź stole przy kuchni, które by mi to ułatwiły. Chciałabym, żeby w pokoju zmieścił się stół dla co najmniej czterech osób. Marzy mi się wygodna kanapa bądź narożnik, najchętniej w zielonym butelkowym bądź turkusowym kolorze - pisze w liście do redakcji Milena.
Właścicielce mieszkania podobają się białe kuchnie. Dobrze czuje się w odcieniach zieleni i szarości.

Propozycje aranżacji wnętrza powstały w pracowni Design Atelier. Wyzwaniem było stworzenie stylowego, ale nowoczesnego wnętrza dla singielki, które będzie jasne, funkcjonalne i zwyczajnie wygodne. Ważne było, aby uwolnić wnętrze od wszystkiego, co zbędne, tak by jednocześnie nie stworzyć aranżacji w stylu minimalistycznym.

Meble we wnętrzu zostały starannie dobrane, ponieważ na małej przestrzeni każdy element odgrywa ważną rolę w tworzeniu klimatu wnętrza. Dużą rolę odgrywają tu także dodatki.

Koncepcja pierwsza
Ta wersja projektu zakłada aranżację z uwzględnieniem zimnej kolorystyki. Głównym założeniem było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni dziennej i optyczne jej powiększenie. Lustro, które zostało umieszczone na ścianie naprzeciwko niewielkiego, czteroosobowego stołu, doskonale spełniło to zadanie.

Przestrzeń zawiera trzy strefy funkcjonalne, które są połączone w jedną wspólną przestrzeń.

Wszystkie meble są białe, półmatowe i pozbawione uchwytów. Kuchnia, zgodnie z prośbą Mileny, uwzględnia dużą przestrzeń roboczą i wiele szafek, zawiera także cały sprzęt niezbędny w codziennym użytkowaniu. Znalazło się tu także miejsce na blat z hokerami dla dwóch osób. Służy on również do funkcjonalnego rozdzielenia części wypoczynkowej od strefy kuchennej.

W strefie wypoczynkowej znalazła się niewielka sofa w kolorze butelkowej zieleni. Opcjonalnie, jeśli ma się tu znaleźć na przykład dodatkowe miejsce do spania dla gości, znalazła się tu kanapa narożna. Ważną rolę odgrywa dekoracyjne oświetlenie, które dodaje pomieszczeniu charakteru i pozwala tworzyć w mieszkaniu nastrój dostosowany do potrzeby danej chwili.

Koncepcja druga
W drugiej wersji projektu również dominują zimne odcienie, tym razem zieleni. Ociepla je drewno i ciepła barwa źródła światła.

Podłoga wyraźnie dzieli pomieszczenie na dwie strefy: kuchnię z jadalnią oraz strefę wypoczynkową. Drewniane akcenty znajdują się w obu strefach - w kuchni przy blacie z hokerami, a w części wypoczynkowej za szarą sofą.

Roślinny wzór pomiędzy szafkami w kuchni i krzesła w odcieniu butelkowej zieleni ożywiają stonowane wnętrze.

Koncepcja trzecia
Koncepcja trzecia jest ukłonem w kierunku stylu industrialnego. Dekoracyjny, zawierający ledowe podświetlenie panel za telewizorem personalizuje to wnętrze - literą M nawiązuje bowiem do imienia właścicielki.

Ściany zostały pokryte cegłą, która świetnie komponuje się z bielą i szarością.

W kuchni dominują ciepłe kolory, co ma znaczenie dla całego pomieszczenia. Optycznie nie jest ono może w tym przypadku tak duże, ale robi wrażenie bardziej przytulnego, chociaż zawiera typowo industrialne detale.