Aranżacje wnętrz. Parter domu w nowym wydaniu

18 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Pracownia Kreatywna Zaprojektowani
Najnowszy artukuł na ten temat

Aranżacje wnętrz. Urządzamy kawalerkę na wynajem

Zdarza się, że po wprowadzeniu się do nowego mieszkania czy domu, finalne urządzenie części pomieszczeń odkłada się na później. Ponowne i docelowe zaaranżowanie takiego wnętrza wymaga nie tylko uwzględnienia zmieniających się potrzeb mieszkańców, ale i dopasowania do aranżacji innych części domu.W podobnej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka Agnieszka, która z mężem i synem mieszka w domu w pobliżu Gdańska.

- Od dwóch lat mieszkamy we własnym domu. Kiedy się wprowadziliśmy, postanowiliśmy nie inwestować zbyt wiele w aranżację głównej części domu - strefy dziennej, jadalni i kuchni. Lada moment miało urodzić się dziecko, więc przewidywaliśmy drobne zniszczenia - zalania soczkiem czy rysowanie. Teraz, gdy nasza latorośl jest już trochę odchowana, chcielibyśmy dać nowe, lepsze życie naszej przestrzeni dziennej - pisze w liście do redakcji czytelniczka Agnieszka.
Właściciele domu lubią pastelowe barwy, ale też kolory ziemi i beże. Lubią skandynawską i klasyczną stylistykę oraz nowoczesne wnętrza.

- Preferujemy jasne pomieszczenia z ciemnymi i wyrazistymi dodatkami czy meblami. Pomieszczenia powinny być przytulne, ale z designerskimi akcentami. Lubię gadżety, dlatego zawsze zwracam uwagę na rzeczy nietypowe, ale niekonieczne bardzo drogie - dodaje nasza czytelniczka. - Na ten moment z własnego wyboru, nie mamy w domu telewizora, ale dopuszczamy możliwość założenia ekranu, aby móc oglądać filmy na dużym ekranie. W strefie dziennej powinno znaleźć się miejsce na książki, drobne pamiątki czy bibeloty. Kolejną strefą jest jadalnia, gdzie powinien znaleźć się stół i krzesła. Kształt dowolny. W kuchni mamy meble w kształcie litery U z ciemnoszarym blatem imitującym ciemny beton. Chcielibyśmy, aby one pozostały w naszym domu - wyjaśnia czytelniczka.

Agnieszka i jej mąż prowadzą aktywny tryb życia. Lubią spotkania z ludźmi i chcieliby, żeby pokój dzienny stał się miejscem przytulnym również dla dalszej rodziny czy znajomych.

Dwie wersje aranżacji wnętrza powstały w Pracowni Kreatywnej Zaprojektowani. Największą uwagę poświęcono zagospodarowaniu pokoju dziennego. Z racji niedostatecznych informacji co do wielkości kuchni, w przestrzeni przeznaczonej na jadalnię przedstawione zostały dwie wersje stołów. Różnią się one nie tylko stylistyką i formą stołu, ale też wielkością.

Koncepcja pierwsza
Koncepcja pierwsza uwzględnia aranżację nowoczesnej strefy dziennej, która jest zachowana w stylu klasycznym. Zgodnie z życzeniem czytelniczki, stonowane wnętrze uzupełniają wyraziste czarne dodatki.

Strefa dzienna została podzielona na dwie części - telewizyjną i czytelniczą. W części obok telewizora znalazła się przestronna, rozkładana kanapa w beżowej tkaninie obiciowej, która pomieści nie tylko domowników, ale i odwiedzających ich gości. W strefie bibliotecznej znalazły się dwa fotele, przestronny regał oraz witryna meblowa, która była marzeniem właścicielki mieszkania.

W jadalni znalazło się miejsce na okrągły, rozkładany stół. Jego kolorystyka jest spójna zarówno z meblami w pokoju dziennym, jak i kuchni.

W klasycznej wersji na podłodze zostały ułożone deski w jodełkę. Ważnym elementem są industrialne lampy, które świetnie współgrają z czarnymi fotelami oraz czarnym wykończeniem mebli. Na ścianie w części telewizyjnej znalazła się tapeta, która podobnie jak czarne akcenty, sprawia że wnętrze nabiera wyrazistości.

Koncepcja druga
Koncepcja druga zakłada aranżację wnętrza w skandynawskiej stylistyce. We wnętrzu przeważa biel i błękit w pastelowym wydaniu. Podobnie, jak w poprzedniej wersji, w strefie dziennej znalazło się miejsce do oglądania telewizji, jak i czytania książek. W tej wersji duża, wygodna kanapa wykończona szarą tkaniną obiciową znalazła się obok jadalni. W dalszej części pomieszczenia znalazły się dwa fotele, telewizor i komody, na której można ustawić książki, rośliny czy bibeloty. Dodatkowym miejscem do przechowywania książek jest regał o nietypowej formie drabiny oraz skandynawska witryna meblowa, które zostały umieszczone pomiędzy jadalnią, a narożną sofą.

W jadalni okrągły stół został zastąpiony większym, który również w razie potrzeby można rozłożyć.

Meble w skandynawskiej stylistyce nadają wnętrzu lekkości. Czarne industrialne lampy zostały zastąpione białymi, co sprawia, że wnętrze jest subtelne i przytulne.

Pracownia Kreatywna Zaprojektowani