Enter. Przy Śląskiej w Gdyni powstaje biurowiec

1 marca 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
Ewa Budnik

Po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, Ekolan rozpoczyna budowę budynku biurowego przy ulicy Śląskiej 47 zobacz na mapie Gdańska w Gdyni. Będzie on nosił nazwę Enter.Realizację inwestycji deweloper zapowiadał od dłuższego czasu. Działka o powierzchni 2 100 m kw. została zakupiona w 2012 roku na miejskim przetargu, za 4,5 mln zł. Właśnie rozpoczyna się budowa obiektu.

- Towarzyszy nam koncepcja biurowca otwartego na miasto. Takiego, w którym nie tylko dobrze się pracuje, ale który służy też swojemu otoczeniu - mówi Kinga Panufnik, członek zarządu Ekolanu. - Nazwa "Enter" to decyzje, nowoczesność, ale też wejście - w nowe możliwości, rozwiązania, idee.

Budynek z elewacją o dużych przeszkleniach został zaprojektowany przez pracownię BJK Architekci. Lekkości bryle nadać mają podcienie. Zgodnie z wizją projektantów biurowiec Enter posadowiony zostanie na miejskim placu, co wyróżni go ze zwartej zabudowy ulicy Śląskiej.

Enter będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i 4 500 m kw. powierzchni najmu, na którą złożą się powierzchnie biurowe oraz usługowe i handlowe - to 600 m kw. na parterze. Każda kondygnacja umożliwić ma elastyczne kształtowanie powierzchni: od modułów typu open space po aranżację indywidualnych pokoi. Biurowiec jest również przystosowany do wymagań firm medycznych. Na ostatnim piętrze dostępne będą tarasy. W zależności od potrzeb przyszłych najemców być może będą one ogólnodostępne. Z racji położenia budynku z części biur będzie widok na śródmieście Gdyni - z portem i morzem w tle. Miejsca parkingowe zlokalizowane są w hali garażowej oraz na zewnętrznym parkingu. Przewidziano także miejsca dla rowerów.

Według planów dewelopera pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku w I kwartale 2015 roku.

Niewiele dalej, przy ulicy Podolskiej 5 zobacz na mapie Gdańska, na działce o powierzchni ponad 2 tys. m kw. powstanie prawdopodobnie kolejny obiekt biurowy - o zgodnej z kolorem elewacji nazwie Red. Właściciel gruntu i inwestor to osoba prywatna. Nad projektem pracuje gdyńska pracownia Arch Deco. Projekt jest w fazie przygotowania.
Czy w Gdyni powinno powstać więcej nowoczesnych biurowców?
42%

tak, jak na takie miasto jak Gdynia wciąż jest tu zbyt mało takich obiektów

30%

tak, ale pod warunkiem, że będzie to naprawdę ciekawa architektura

13%

nie mam przekonania, że wszystkie one znajdą najemców

15%

nie, biurowców jest tu dosyć

zakończona

łącznie głosów: 293