Fundusze inwestują w mieszkania na wynajem. Kolejna transakcja na Zaspie

2 czerwca 2021, 8:00
Michał Brancewicz
Część mieszkań kupionych przez szwedzki fundusz od Budimexu Nieruchomości, znajdzie się w Gdańsku, na osiedlu Zaspa VVita. Powstaną one jednak dopiero w kolejnych etapach budowy tego osiedla. Więcej zdjęć (3)

Część mieszkań kupionych przez szwedzki fundusz od Budimexu Nieruchomości, znajdzie się w Gdańsku, na osiedlu Zaspa VVita. Powstaną one jednak dopiero w kolejnych etapach budowy tego osiedla.

materiały prasowe

Część mieszkań kupionych przez szwedzki fundusz od Budimexu Nieruchomości, znajdzie się w Gdańsku, na osiedlu Zaspa VVita. Powstaną one jednak dopiero w kolejnych etapach budowy tego osiedla.

materiały prasowe

Heimstaden Bostad, szwedzki fundusz inwestujący w nieruchomości na wynajem, kupił 2,5 tys. mieszkań, które zostaną wybudowane w całej Polsce przez Budimex Nieruchomości. W tej puli znajdą się mieszkania z osiedla na ZaspieMapka, które powstaje na dawnym pasie startowym. To jedna z pierwszych takich inwestycji w Trójmieście oznaczająca przyspieszenie w segmencie najmu instytucjonalnego.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Transakcja o wartości ok. 1,4 mld zł (3,1 mld koron szwedzkich) obejmuje ok. 40 proc. obecnego portfolio Budimex Nieruchomości w Polsce. Deweloper ten buduje w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Nowy właściciel 2,5 tys. zakupionych od Budimexu lokali przejmie w ciągu najbliższych 2-5 lat.

Dwa budynki na Zaspie trafią do funduszuW Gdańsku Budimex Nieruchomości do tej pory odpowiada za realizację m.in. takich projektów jak Oldnova i Garden Gates w Śródmieściu, Słowackiego 77 i Ogrodowa we Wrzeszczu czy Zaspa VVita. To właśnie część mieszkań, które powstaną na tym ostatnim osiedlu, trafi do szwedzkiego funduszu.

- Mieszkania pod tzw. wynajem długoterminowy wybudujemy w pięciu miastach, w których prowadzimy działalność. Dla przykładu w Gdańsku będą to budynki zlokalizowane przy al. Jana Pawła II w przyszłych, wybranych etapach - informuje Andrzej Miś, rzecznik prasowy Budimex SA.
Obecnie dwie wieże osiedla Zaspa VVita są już na ukończeniu, ale w tych budynkach mieszkania kupili prywatni nabywcy. Lokale kupione przez szwedzki fundusz znajdą się w budynkach, które dopiero powstaną.

Czytaj też: Budują mieszkania na wynajem zamiast biurowców

Informacja o zakupie mieszkań przez Heimstaden Bostad zbiegła się z podpisaniem finalnej umowy sprzedaży Budimeksu Nieruchomości przez Budimex SA. Nowymi właścicielami firmy są fundusz inwestycyjny Cornerstone Partners oraz czeska grupa deweloperska Crestyl.

Sprzedaż 4 budynków na byłym terenie AWFiSW listopadzie 2020 roku doszło w Gdańsku do podobnej transakcji.

Firma Zeitgeist Asset Management kupiła cztery budynki mieszkalne przy ul. Czyżewskiego 34 w Gdańsku-Oliwie. Buduje je deweloper BMC na terenie kupionym od AWFiS. Powstaje w nich 201 mieszkań, które zostaną przeznaczone na najem instytucjonalny, średnio- i długoterminowy.

Szlaki w tej dziedzinie przecierał jeszcze inny trójmiejski deweloper: PB Górski sprzedał w 2015 roku 134 mieszkania w Browarze Gdańskim przy ul. KilińskiegoMapka we Wrzeszczu na rzecz rządowego Funduszu Mieszkań na Wynajem.
Całe budynki z mieszkaniami na wynajem:
19%

to bardzo dobry pomysł

13%

ma to swoje zalety, ale nie pomoże w budowaniu więzi społecznych

15%

trudno mi ocenić takie rozwiązanie

53%

to źle wpłynie na okolicę i samych mieszkańców

zakończona

łącznie głosów: 2696

Opinie wybrane


wszystkie opinie (545)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.