stat

Hotel przy Bitwy pod Płowcami pod marką Radisson Blu

10 marca 2017, 8:00
Ewa Budnik

Bryła budynku jest już widoczna. Oddanie hotelu do użytku planowana jest na I kwartał 2019 roku.

Od kilku tygodni widoczny jest kształt hotelu przy ulicy Bitwy pod Płowcami zobacz na mapie Gdańska w Sopocie. Budowa obiektu jest zaawansowana. Wiadomo także, że hotel działał będzie pod marką Radisson Blu.Grupa Inwestycyjna Hossa działkę przy Bitwy pod Płowcami kupiła na miejskim przetargu w 2011 roku. Zapłaciła za nią ok. 11 mln zł. Potem dokupiła w sąsiedztwie jeszcze trochę gruntu. Nad koncepcją pracował zespół architektów pochodzących z różnych trójmiejskich pracowni: Marcin Woyciechowski, Andrzej Kwieciński, architekci pracowni Maciej Magda, Radosław Tkacz oraz, w ramach współpracy autorskiej, Adam Kwieciński. Trojmiasto.pl projekt koncepcyjny ujawniło w październiku 2015 roku. Charakterystycznym elementem budynku, którego kształt już teraz wyraźnie widoczny jest blisko ronda przy hotelu Mera jest "fala". Obecnie betonowa, docelowo ma ona być porośnięta trawą i według autorów projektu nawiązywać do pobliskich wydm i morskich fal.

Szczegóły dotyczące tego, jakie dodatkowe funkcje będą w hotelu, zostały ostatecznie ustalone dopiero po wyborze jego operatora. Oficjalnie wiadomo już, że będzie to Radisson Blu, który otwarty zostanie w I kwartale 2019 roku. Hotel będzie miał 230 pokoi. Goście będą w nim mogli korzystać z restauracji, baru, ponad 900 m kw. powierzchni konferencyjnych, parkingu oraz ośrodka odnowy biologicznej z siłownią i krytym basenem o łącznej powierzchni 900 m kw.

- Polska, dzięki średniemu wzrostowi PKB o 3,6 procenta w 2015 roku i rozwojowi turystyki krajowej, stała się ważnym graczem na europejskim rynku. Najnowszy obiekt pozwoli nam poszerzyć zakres działania w Polsce, gdzie mamy już 13 hoteli, a także wzmocni naszą obecność w europejskich kurortach - poinformował w komunikacie Elie Younes, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju Carlson Rezidor Hotel Group. - Po Zakopanym, Świnoujściu i Szklarskiej Porębie otwieramy czwarty ośrodek wypoczynkowy. Projekt (...) stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości hotele w regionalnych i krajowych destynacjach biznesowych i turystycznych - dodał Younes.
Hossę w procesie przygotowania projektu i pozyskania marki Radisson Blu wspierała spółka Hotel Professionals. Deweloper pozostanie właścicielem obiektu, Radisson Blu będzie jego operatorem.

Grupa Inwestycyjna Hossa jest w tej chwili właścicielem czterech obiektów hotelowych w Trójmieście. Poza powstającym Radisson Blu są to: Smart Hotel Garnizon w Gdańsku, Aparthotel Longstay w Gdyni na Wzgórzu św. Maksymiliana (Hossa.biz) oraz od wielu lat nieczynny Hotel Kaszubski na Kamiennej Górze, niedaleko Teatru Muzycznego zobacz na mapie Gdańska.

- Renowacja i przebudowa tego obiektu nadal jest przygotowywana. Nie jest jeszcze znana dokładna data rozpoczęcia tej inwestycji - informuje Justyna Glazar z Grupy Inwestycyjnej Hossa.
Radisson Blu jest marką hotelową należącą do Carlson Rezidor Hotel Group. W Polsce jest siedem takich hoteli: Radisson Blu Hotel Kraków, Gdańsk, Szczecin, Warszawa-Centrum, Warszawa-Sobieski, Wrocław i Park Inn by Radisson w Krakowie. Najtańszy pokój w Radisson Blu Gdańsk na dzisiejszą noc kosztowałby 430 zł. Carlson Rezidor Hotel Group jest jedną z największych grup hotelowych na świecie. Posiada 1 400 hoteli z ponad 220 tysiącami pokoi w 115 krajach.
Czy w Sopocie powinno powstać jeszcze więcej dobrych, markowych hoteli?
42%

tak, to najlepsze miejsce w Trójmieście na takie obiekty

14%

tak, ale pod warunkiem że cenowo będą one dostępne także dla Polaków

16%

tak, zwłaszcza jeśli w ich skład będą wchodziły baseny i spa - wciąż mamy ich w Trójmieście za mało

9%

nie wiem, to najlepiej reguluje rynek

19%

nie, w Sopocie bardzo brakuje tańszych noclegów

łącznie głosów: 467