JYSK - 15 lat ze świetnymi ofertami

27 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 5 lat)

Kiedy w 2000 roku powstawał w Gdańsku pierwszy sklep JYSK, nikt nie spodziewał się, że piętnaście lat później to właśnie w Polsce firma JYSK będzie miała największą sieć sklepów. Logo z białą gąską na niebieskim tle wrosło w krajobraz polskich miast. Trudna do wymówienia nazwa doczekała się wielu spolszczonych wersji - od swojsko brzmiącego "Józka", po fonetycznego "jjyska".JYSK świętuje piętnastolecie w Polsce. Duńska sieć ma dziś w naszym kraju ponad 180 sklepów, najwięcej w całej grupie JYSK, niemal dwa razy więcej niż w rodzinnej Danii, czy w sąsiedniej Szwecji, gdzie sieć jest bardzo popularna.

- Bardzo się cieszę i jestem wdzięczny, że Polacy docenili naszą ofertę, polubili nasze sklepy - mówi właściciel i założyciel JYSK, Lars Larsen. - Będziemy mocno pracować, żeby tego zaufania nie zawieść. Moim marzeniem jest, aby produkty JYSK znalazły się w każdym polskim domu.
Docelowo JYSK Nordic chce mieć w Polsce 250 sklepów. Firma wybudowała w Radomsku ogromne Centrum Dystrybucji (zaopatrujące sklepy w Polsce oraz w środkowej i wschodniej Europie).
W Radomsku ma też swoją siedzibę internetowy sklep JYSK, uruchomiony w 2013 roku, zdobywający coraz większą popularność wśród klientów na polskim rynku.

Polska centrala firmy od początku zlokalizowana jest w Trójmieście.

Na początku, w kilku pomieszczeniach, na tyłach centrum handlowego w Gdańsku, w którym otwarto pierwszy sklep JYSK, działał polski oddział firmy. Dla Polaków rozpoczynających pracę dla duńskiego koncernu nowością był skandynawski model zarządzania, między innymi to, że niezależnie od funkcji wszyscy w JYSK zwracali się do siebie po imieniu. Dziś, mimo że w JYSK Polska pracuje ponad 1700 osób, wszyscy nadal są "na ty".

- Niemal wszyscy, którzy zaczynali piętnaście lat temu przygodę z JYSK, w tym także ja, dziś dalej pracują w firmie - mówi Piotr Padalak, country manager JYSK Polska - Myślę, że to dużo mówi o firmie, jej filozofii i działaniu.
Dziś główna siedziba JYSK Polska znajduje się w nowoczesnym i utrzymanym w skandynawskiej stylistyce biurowcu w Gdańsku.

Z okazji piętnastolecia JYSK przygotował mnóstwo atrakcji dla swoich klientów. Od 27 sierpnia przez cały wrzesień co tydzień będą się pojawiały nowe fantastyczne oferty w cenach tak dobrych, jak 15 lat temu. Pojawią się nowości i konkursy dla klientów.

Pierwszy sklep JYSK został otwarty w 1979 roku w Aarhus w Danii i wciąż jest czynny. Właścicielem i założycielem firmy jest pochodzący z Półwyspu Jutlandzkiego Lars Larsen. Obecnie JYSK posiada ponad 2200 sklepów w 37 krajach. Obroty koncernu wynoszą 2,8 miliarda euro rocznie. Firma zatrudnia ponad 19 tys. pracowników. Słowo "JYSK" w języku duńskim oznacza "kogoś" lub "coś" z Półwyspu Jutlandzkiego i jest kojarzone ze skromnością, dokładnością i uczciwością.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł