Jak otworzyć drzwi bez klucza?

27 maja 2020

Zgubiony klucz do mieszkania czy samochodu jest powodem, dla którego wiele osób stoi przed niemałym wyzwaniem, jakim jest otwieranie zamków bez klucza. Wbrew pozorom jest to możliwe, jednak wymaga znajomości odpowiednich technik ślusarskich oraz posiadania sprzętu, który nie spowoduje uszkodzenia mechanizmu zabezpieczającego drzwi przed ich bezprawnym otwarciem. Zatem jak otworzyć zamek bez klucza tak, aby nie narażać się na wysokie koszty naprawy?Awaryjne otwieranie zamków a utracony kluczNajczęściej spotykaną przyczyną skłaniającą nas do awaryjnego otwierania drzwi jest bez wątpienia utracony klucz, niezależnie od tego, czy został on zgubiony lub skradziony. Zablokowane drzwi do mieszkania czy samochodu to ogromny problem, zwłaszcza gdy dysponujemy ograniczonym czasem. Wydaje się, że otwarcie zamka bez klucza jest czynnością z kategorii niemożliwych, jednak nic bardziej mylnego - z pomocą Pogotowia zamkowego w Gdańsku można szybko i sprawnie dostać się do zamkniętego domu czy mieszkania bez konieczności wyważania drzwi.

Jak otworzyć drzwi bez klucza? LockpickingW jaki sposób bezinwazyjne otworzyć zamek bez klucza? Odpowiedź jest prosta: lockipicking. Metoda ta od lat z powodzeniem jest stosowana przez profesjonalnych ślusarzy, którzy mierzą się z otwarciem zamka bez właściwego klucza. Lockpicking polega na umiejętnej manipulacji mechanizmem w zamku drzwi za pomocą narzędzi specjalnie do tego przeznaczonych (najczęściej wytrychu). Warto jednak zaznaczyć, że lockpicking jako usługa ślusarska powinna być przeprowadzona przez doświadczonego fachowca posiadającego w tym celu niezbędne pozwolenia i certyfikaty. W świetle polskiego prawa wszelkie próby otwarcia zamka do drzwi przez osoby do tego nieuprawione są traktowane jako wykroczenia, podobnie zresztą jak samo posiadanie wytrychu.

Awaryjne otwieranie drzwi: domowe sposobyPrzed wykonaniem telefonu do Pogotowia ślusarskiego niemal każdy poszukuje skutecznych sposobów na samodzielne otwarcie zamka bez klucza. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że manipulowanie zamkiem bez odpowiedniego przeszkolenia czy narzędzi to pierwszy krok do jego trwałego uszkodzenia. W internecie można natknąć się na różnego rodzaju poradniki, jednak w przeważającej większości są one wysoce nieprzydatne - nowoczesne zamki antywłamaniowe są przeszkodą nie do przejścia dla przeciętnego człowieka, dlatego nie warto ryzykować zepsutym zamkiem czy drzwiami wejściowymi. Dobry ślusarz z Gdańska i okolic to jedyne słuszne rozwiązanie, które gwarantuje otwieranie zabezpieczeń bez klucza w sposób dla nich nieszkodliwy.

Zamki antywłamaniowe - kiedy wymienić?W większości przypadków otwarcie zamka bez klucza przez doświadczonego ślusarza wystarczy, aby ponownie cieszyć się z bezproblemowego użytkowania zabezpieczenia. Pewne okoliczności mogą jednak sprawić, że wymiana zamka w drzwiach okaże się rozwiązaniem zwiększającym poziom bezpieczeństwa mieszkania czy samochodu. Ślusarze niemal zawsze zalecają wymianę wkładki w drzwiach, kiedy klucz został skradziony lub zamek nosi wyraźne ślady prób jego sforsowania. Pogotowie zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl/ oferuje kompleksowe usługi ślusarskie, dzięki którym można od ręki dokonać wymiany zamka w drzwiach i poczuć się zdecydowanie bezpieczniej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł