stat

Kiedy zamiana mieszkania na własny dom to dobre rozwiązanie?

12 czerwca 2019, 7:00

W powszechnej opinii mieszkanie w centrum miasta to najlepsze rozwiązanie problemów z korkami przy dojazdach do pracy. Wiąże się to jednak zwykle z życiem w tłoku i otaczającym pośpiechu. Dlatego wyprowadzka do podmiejskiego domu to wyraźny trend, który ma coraz więcej zwolenników. Popularnością cieszą się także takie lokalizacje jak Łęgowo - Kleszczewko, nieopodal Pruszcza Gdańskiego, gdzie powstaje Osiedle Kwartet.Mieszkanie w centrum miasta ma nam zagwarantować wygodę w codziennym życiu. Krótsze stanie w korkach i szybszy dojazd do pracy to podstawowy wyznacznik lokalizacji statystycznego "M". W dzisiejszych czasach liczą się praktyczne rozwiązania. Czy jednak mieszkanie w centrum jest takie praktyczne? Korki - poranna i popołudniowa zmora większości z nas - dotyczy wszystkich, a może właśnie przede wszystkim tych, którzy mieszkają w centrum.

Dlatego poszukujący domu za miastem stawiają na miejscowości, które gwarantują szybki dojazd do obwodnicy i południowej obwodnicy Trójmiasta oraz mają alternatywne drogi dojazdowe. Mieszkańcy domów codzienne zakupy robią w podmiejskich sklepikach i supermarketach, gdzie również można liczyć na mniejszy tłok, a u lokalnego fryzjera jest szansa na usługę "z marszu". Joga, kręgle, dobre zajęcia językowe również nie są już domeną "miasta". Sąsiedzkie inicjatywy takie jak wspólne bieganie, akcje na rzecz lokalnej społeczności w mniejszej miejscowości, często stają się sposobem na nowe "ja".

"Dom w cenie mieszkania" - mit czy realizacja marzeń?Wystarczy przeanalizować ceny nieruchomości w mieście i w lokalizacjach podmiejskich, żeby przekonać się, że marzenie o własnym domu jest w zasięgu ręki. Przedstawiając to bardziej obrazowo - można zamienić mieszkanie i skrobanie szyb samochodowych zimową porą, na stumetrowy dom z garażem i własnym ogródkiem. Tego typu nieruchomości dostępne są już za 380 tys. zł. Taka ofertę znaleźć można w inwestycji domów jednorodzinnych Kwartet.

Domy Osiedla Kwartet położone są wzdłuż wewnętrznej ulicy. Dzięki temu inwestycja ma kameralny charakter, jest spokojnym i bezpiecznym miejscem dla rodzin z dziećmi. Architektura domów jest nowoczesna, a otaczający każdy z budynków ogródek powoduje, że na osiedlu nie brakuje przestrzeni.

Na koniec drugiego (ostatniego) etapu inwestycji Kwartet, dla podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców, zostanie wybudowana droga z trzema rondami. Chodnik biegnący wzdłuż osiedla, posiana trawa i posadzone krzewy stworzą przyjazne otoczenie. Dodatkowo biało-szara kolorystyka domów wpływa na nowoczesny i harmonijny wygląd całego osiedla.

Mieszkaj wygodnie i po swojemuOsiedle Kwartet jest zaprojektowane w taki sposób, aby każdy dom jednorodzinny był zupełnie niezależny - wydzielony własnymi ścianami konstrukcyjnymi, posiadający własne zasilanie w prąd oraz gaz, ogrzewany z własnej kotłowni, posadowiony na indywidualnie wydzielonej działce. Ponadto każdy dom ma - oczywiście - garaż.

Projekty domów są na tyle elastyczne, że możliwa jest aranżacja wnętrz na trzy różne sposoby - w zależności od potrzeb i preferencji przyszłych mieszkańców. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Garaż jest połączony z domem tak, aby w deszczowe dni można było do niego wejść z zakupami bez wychodzenia na zewnątrz. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka. Takie rozwiązania jak miejsce na kominek i zastosowane w salonie okna do podłogi, a także okna połaciowe na piętrze powodują, że domy Kwartet mają wyjątkowy urok i charakter.

Przy zakupie domu w tej inwestycji nie trzeba się również martwić o szukanie fachowców i problemy związane z wykończeniem. Architekci z biura dewelopera mogą przygotować projekt aranżacji wnętrz z wykończeniem pod klucz w cenie dostosowanej do budżetu każdego właściciela. Ponadto wybór domu na odpowiednim etapie budowy pozwala wprowadzić zmiany pod konkretne rozwiązania - tak aby każdy mógł mieszkać wygodnie i po swojemu.
Osiedle Kwartet. Pełna oferta: domykwartet.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii