Kwiaty do domu. Zamów stroik lub tulipany na wielkanocny stół

7 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Ewa Budnik
Dostawa kwiatów do domu to sposób na świąteczną dekorację domu, dodanie otuchy osobom na kwarantannie... ale też pomoc trójmiejskim producentom tulipanów. Więcej zdjęć (7)

Dostawa kwiatów do domu to sposób na świąteczną dekorację domu, dodanie otuchy osobom na kwarantannie... ale też pomoc trójmiejskim producentom tulipanów.

fot. facebook Projekt Kwiaty

Dostawa kwiatów do domu to sposób na świąteczną dekorację domu, dodanie otuchy osobom na kwarantannie... ale też pomoc trójmiejskim producentom tulipanów.

fot. facebook Projekt Kwiaty

Dla wielu osób bukiet tulipanów czy dekoracyjny stroik jest tak samo ważny na wielkanocnym stole jak mazurek czy drożdżowa baba, jednak sytuacja epidemiczna zniechęca do wizyt w kwiaciarni. Jest rozwiązanie: kwiaty zamawia się przez telefon, e-mailem, przez media społecznościowe. Z dostawą do domu. To także ważny sposób pomocy lokalnym ogrodnikom, którzy ponoszą teraz straty.Poczty kwiatowe na terenie Trójmiasta nie mają się źle. Ale kompozycje, stroiki, rośliny tarasowe i rabatowe zamawiać można także w lokalnych kwiaciarniach. Jeśli kwiaty czy rośliny dostarczone mają być pod adres w okolicy kwiaciarni, zwykle nawet nie wiąże się to z kosztami dostawy. Tymczasem w ten sposób mamy okazję nie tylko wnieść wiosenne akcenty do domu czy podarować radość bliskim, ale też wspomóc lokalnych producentów kwiatów, dla których zamknięte i opustoszałe o tej porze roku kwiaciarnie oznaczają brak najważniejszego w roku dochodu.

- Na co dzień współpracujemy z klientami instytucjonalnymi, ale teraz rozpoczęliśmy dostawy produktów do domów. Jednym z naszych sąsiadów jest kwiaciarnia. Kiedy opowiedzieli nam o tym, w jakiej sytuacji są producenci tulipanów z Trójmiasta i okolic, postanowiliśmy oferować i dostarczać także te kwiaty - opowiada Grzegorz Zieliński, Owocedobiura-Home.pl.

Kwiaciarnie i pracownie florystyczne w Trójmieście


Tulipany są świeżo ścinane, trafiają do odbiorcy jeden dzień po zamówieniu.

- Uruchomiliśmy taką akcję "Tulipanowa gorączka": 25 tulipanów za 30 złotych. Na sprzedaży kwiatów w tej cenie w zasadzie nie ma żadnego zarobku, ale wspieramy w ten sposób trójmiejskich ogrodników, którzy o tej porze roku mają tysiące tulipanów na zbyciu - mówi Justyna Stachowska z kwiaciarni Projekt Kwiaty. - Rozwozimy kwiaty każdego dnia. To radość dla wszystkich stron: ogrodnicy są zadowoleni, że nie muszą wyrzucać owoców swojej pracy do przysłowiowego rowu, klienci cieszą się bukietami, a my nie dajemy o sobie zapomnieć.

Kwiaty jako piękne pocieszenieZamówienia kwiatów z dostawą do domu spływają nie tylko w związku ze zbliżającą się Wielkanocą.

- W ciągu najbliższych dni na pewno zwiększy się liczba zamówień typowo wielkanocnych, ze świątecznymi akcentami - kurczaczkami czy baziami. Jednak teraz klienci wysyłają najwięcej kwiatów, które mają być pięknym podarunkiem dodającym otuchy. W bilecikach są słowa pocieszenia, życzenia zdrowia - opowiada Paulina Rząska, florystka z kwiaciarni Family Flowers.
Takie kompozycje wysyłają dzieci do swoich starszych rodziców, których teraz nie mogą - ze względu na epidemię - odwiedzić. Jest także wiele osób, które nie mogą w obecnej sytuacji wrócić na święta do domu z zagranicy. Kwiatowy podarunek z dostawą pod drzwi, na przykład dla żony, która w domu została z małym dzieckiem, jest sposobem na to, by wyrazić tęsknotę i nadzieję na szybki powrót do codzienności.

- To bardzo piękne, że ludzie piszą liściki do bliskich. Są one dołączane do bukietów, które bardzo często dostarczane są jako zupełna niespodzianka. Dla nas to często duże wyzwane, bo na małej powierzchni zmieścić trzeba... tak wiele serdecznej treści - opowiada Marta Ptak z gdyńskiej kwiaciarni Floral Design.
Czytaj też: Piękne ozdoby wielkanocne


Jak zamawiać?Kwiaciarnie zamówienia przyjmują na wszystkie możliwe sposoby. Te, które są otwarte, można po prostu odwiedzić. Ich właściciele podkreślają, że mają rękawiczki, maseczki, a blaty są często dezynfekowane.

Częściej jednak zamówienia składane są telefonicznie lub elektronicznie. Szczególnie w tym drugim przypadku jest to bardzo łatwe.

- Zlecenia przyjmujemy przez stronę, Facebook, e-mail, oczywiście przez telefon. O ile korzysta się z bankowości elektronicznej, to wszystko jest naprawdę bardzo proste. Nawet dostawa może być bezkontaktowa, bo kurier po prostu postawi kwiaty pod drzwiami, ale oczywiście wcześniej powiadomi, że przesyłka już jest - mówi Paulina Rząska.
Czytaj także: Rośliny na balkony i tarasy można dobrać do swojego trybu życia

W tej kwiaciarni zamówienie musi opiewać na minimum 60 zł, by dostawa została zrealizowana. Jak w większości kwiaciarni, które dowożą kwiaty, możliwy jest dowóz na terenie całego Trójmiasta. Szerszy zasięg mają OwocedoBiura-Home.pl

- Dla Trójmiasta i Małego Trójmiasta Kaszubskiego przyjmujemy zamówienia od minimum 80 zł, od 100 zł dostawa jest bezpłatna. Ale dojeżdżamy także do Banina, Pruszcza Gdańskiego, Straszyna, Bojana, Gościcina, Bolszewa. Tam zamówienie musi być na minimum 150 zł, a od 200 zł jest ona bezpłatna - wylicza Grzegorz Zieliński. - Wyeliminowaliśmy płatność gotówką czy kartą. Dostawy odbywają się bez kontaktu z pracownikiem. Stawia on zamówienie pod drzwiami i wysyła klientowi jego zdjęcie.
We wszystkich kwiaciarniach usłyszeliśmy, że mają one swoje cenniki dostaw, ale jeśli zamówienie będzie z najbliższej okolicy kwiaciarni, to dostawa będzie bezpłatna.

Także Centrum Ogrodnicze Justyna dowozi rośliny i tulipany na terenie całego Trójmiasta. Niezależnie od kwoty zamówienia dostawa kosztuje 62,50 zł. Na taką dostawę można się przecież umówić z sąsiadami.


Rośliny na taras i do ogroduTakie większe zamówienie może się opłacać, bo zamówić można nie tylko kwiaty cięte, kompozycje czy świąteczne stroiki, ale także rośliny rabatowe - teraz jest czas sadzenia bratków czy prymul. To wszystko można zamówić z dostawą do domu.

- Przez telefon udzielimy informacji, co jest dostępne, w razie potrzeby możemy wysłać zdjęcie roślin SMS-em. Mamy bratki tradycyjne - wielkokwiatowe, ale też drobnokwiatowe, które dodatkowo pięknie pachną, oraz bratki wiszące do ozdobienia balkonu czy wejścia do domu - wymienia Justyna Kaleta z Centrum Ogrodniczego Justyna. - Piękne są prymule różnych gatunków, żagwiny, skalnica, krokusy, gęsiówka, żonkile, krokusy, jaskry w różnych kolorach. Z tych roślin można tworzyć naprawdę piękne, wiosenne kompozycje.
Czytaj także: Ogród. Jakie rośliny posadzić w cieniu

Na święta do kompozycji doskonale będą się nadawały także bukszpany, trzmieliny w różnych wybarwieniach, a także bluszcze - wszystkie wytrzymają w kompozycji znacznie dłużej niż przez same święta, a potem swoje miejsce znaleźć mogą w ogrodzie czy na tarasie.
Zamawianie kwiatów z dostawą do domu:
5%

często korzystam, polecam

15%

skorzystałe(a)m kilka razy - to były prezenty-niespodzianki

43%

dotąd nie korzystałe(a)m, ale teraz chyba warto spróbować

37%

nie mam takiej potrzeby

zakończona

łącznie głosów: 314

Opinie (34) 2 zablokowane

 • (2)

  dostawa 62,5? Zamówienie 150zł? Sorry ale albo chcecie nie stracić, albo chcecie zrobić z ludzi frajerów. Kupię tulipany z internetów od ludzi, którzy faktycznie kochają to co robią i naprawdę stanęli pod ścianą, ale jak widzę takie ogłoszenia jak w tym artykule to czuję, że ktoś próbuje mnie zrobić w balona.

  • 85 6

  • ale też 30 tulipanów za 25 zł :)

   • 2 3

  • Oddawaj pieniądze!
   Nam się należy, a nie Tobie co siedzi w domu i w ten komputer klika tylko!

   • 0 8

 • (1)

  Projekt kwiaty- uwielbiam tę kwiaciarnię!

  • 7 16

  • Z tymi cenami

   To nie pomoc tylko rżnięcie klientów na całego , koszty dostawy to jakiś absurd

   • 0 0

 • Wiosenne kwiatki

  Sama robię dekorację. Czasem pomagają mi dzieci, to fajna zabawa a przy okazji satysfakcja. Może nie wyglądają jak z katalogu ale są nasze:).

  • 15 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.