stat

Lampy - Twoje źródło inspiracji. KOMA Oświetlenie - 30 lat w branży oświetleniowej

13 lutego 2020

Lubimy przebywać w miejscach, w których panuje spokój i miła atmosfera, a także w takich, które są zgodne z naszym poczuciem estetyki. Na jedne rzeczy mamy większy wpływ, na inne mniejszy. Na pewno mamy wpływ na nastrój. Zależy on w dużej mierze od oświetlenia. Słyszeliście o terapii światłem? Jak się okazuje, w niektórych przypadkach światło naturalne można zastąpić sztucznym. Najważniejszy jest jego odpowiedni dobór. W sytuacji wyboru lamp do akcji wkracza KOMA Oświetlenie z Trójmiasta, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie.Dlaczego lampy?Jeżeli ktoś ogląda serial "Ania, nie Anna" produkcji Netflixa, to na pewno kojarzy scenę, w której nauczycielka pokazuje uczniom, jak zapalić żarówkę. Pedagog podłącza druty do ziemniaków i żarówki. W wyniku eksperymentu żarówka świeci. W tak prosty sposób można stworzyć swoje źródło światła. Taka żarówka zyskała uposażenie w postaci abażuru, klosza. Z czasem mogliśmy się przekonać, że lampa nie jest tylko zwykłym elementem wyposażenia wnętrza. Oprócz funkcji oświetlenia zyskała też funkcję dekoracyjną. Stanowi ważny dodatek, który często odgrywa pierwszoplanową rolę w aranżacji wnętrza i ma ogromny wpływ na nasz nastrój.

30 lat temu w KOMA Oświetlenie powstała wizja bycia ekspertem w branży oświetleniowej. Głównym celem firmy stało się dostarczanie nie tylko starannie wyselekcjonowanych modeli lamp, ale także fachowe doradztwo w wyborze oświetlenia.

Wierzę, że za każdym sukcesem stoi duży wkład pracy, poświęcenie oraz prawdziwa pasja. Nie ma skrótów. Wyszkoliliśmy kadrę zdolnych ludzi, którzy profesjonalnie podchodzą do powierzonego zadania i znają się na swoim fachu - mówi Prezes KOMY.

Lampa - osobisty towarzyszLampy mają też sentymentalne znaczenie. Przywiązujemy się do lampy biurkowej, która codziennie oświetla nam biurko. Dlatego KOMA Oświetlenie wyszła naprzeciw osobom, które chcą przywrócić drugie życie zepsutym lampom. Dzięki prężnie działającemu serwisowi technicznemu w Centrum Oświetlenia KOMA w Gdańsku można naprawić wadliwy sprzęt oświetleniowy.

Rozwój technologii pokazuje, że lampa staje się przyjacielem człowieka. Dziś lampy współpracują także ze sztuczną inteligencją. Wystarczy wspomnieć o inteligentnym systemie oświetlenia Philips Hue. Rozwiązania z tej serii obudzą Cię rano, przywitają, gdy wchodzisz do domu, stworzą klimat dopasowany do Twojego nastroju, filmu, gry komputerowej, muzyki. Współpracują doskonale z wirtualnymi asystentami. Wystarczy odpowiednio zaprogramować osobistego asystenta, np. Google Home, aby lampa włączyła się automatycznie.

Jaką lampę wybrać?Oświetlenia potrzebujemy do codziennej pracy, a także relaksu. Wybór lampy podyktowany jest nie tylko jej estetycznymi względami, ale także szeregiem innych czynników.

Jakie w takim razie czynniki wpływają na wybór oświetlenia?

  1. Pomieszczenie. W większości przypadków dostaniemy lampy, które mają uniwersalne przeznaczenie. Jednak aranżując oświetlenie nad stołem w jadalni czy w sypialni warto wziąć pod uwagę kwestie takie jak: dobre doświetlenie danej powierzchni, np. miejsca do czytania, stworzenie nastroju, długość przewodu, co jest ważne np. w montażu lampy nad stołem, prawidłowe oświetlenie wybranego miejsca, np. biurka.
  2. Producent. Wybór producenta to często efekt przywiązania do danej marki. Ma on na pewno znaczenie, gdy zależy nam na dobrej jakości. Zdarza się, że w przypadku no-name producentów metalowe elementy wykonania lampy są słabej jakości, a części plastikowe po jakimś czasie pękają. Uznani producenci przywiązują wagę do detalu, często są to ręcznie wykonane modele. W procesie produkcji powierzchnie elementów lamp przechodzą cały proces technologiczny, aby przygotować je przed ostatecznym położeniami warstwy wierzchniej. To właśnie czas poświęcony przy obróbce elementów lampy i rodzaj materiału, jaki użyto do zrobienia lampy, decyduje o cenie produktu. Często tanie lampy są robione z cienkiej blaszki, której krawędzie są ostre i niebezpieczne w codziennej eksploatacji, a warstwa wierzchnia koloru czy pokrycie galwaniczne są położone na nieprzygotowaną powierzchnię metalu. KOMA Oświetlenie zwraca uwagę na te szczegóły produktu, dlatego dopuszcza do sprzedaży tylko te lampy, które gwarantują jakość wykonania.
  3. Temperatura barwowa, która określa, jak ciepłe jest dane światło. To od niej zależy wygląd wnętrza, ale także nasze samopoczucie. Barwa zimna pasuje do korytarzy, oświetlenia zewnętrznego, czyli wszędzie tam, gdzie nie wykonuje się wysiłku wzrokowego oraz nie odpoczywa. Z kolei barwa ciepła idealnie nadaje się do miejsc relaksu.
  4. Stopień ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, a zwłaszcza skutkami wnikania wilgoci czy wody określany jako współczynnik IP. Do łazienki z reguły w strefie I wybieramy szczelne oprawy z IP65, w strefie II powinny być oprawy bryzgoszczelne o IP44, a z kolei w strefie III wystarczą oprawy o IP20. Te przepisy dotyczą wyłącznie zastosowań domowych w przypadku miejsc publicznych i inwestycji przepisy są bardziej wymagające.
  5. Olśnienie występujące przy oświetleniu. Zjawisko to uwzględnia się od dawna w profesjonalnym dobieraniu i projektowaniu oświetlenia w obiektach publicznych. Coraz częściej zaczyna ono być dostrzegane przez architektów i klientów przy tworzeniu indywidualnych projektów do wnętrz domowych. Umiejętne dobranie opraw i rodzaju oświetlenia zapewnia nam komfort przebywania w pomieszczeniu zapewniając prawidłową zdolność rozpoznawania szczegółów lub przedmiotów.
  6. Trendy - coś dla zwolenników podążania za modą. Aktualnie do łask wrócił styl art deco, popularnością cieszą się także lampy w stylu eko. Osoby, które rozważają remont czy też lubią podążać za nowinkami w branży mogą albo zapoznać się z nowościami, albo też zwrócić się bezpośrednio do Specjalisty w Salonie KOMA Oświetlenie.
  7. Osobiste preferencje - prawdopodobnie najważniejsze. Moda modą, ale to, czy nam dana lampa się spodoba, to już często kwestia naszych preferencji. Może urzec nas forma lampy, jej nietypowy kształt, kolor. Przede wszystkim z wybraną lampą musimy czuć się dobrze.


Zapraszamy Cię do bogatego świata lamp. Mówi się o tym, że ktoś ma serce do gotowania. My mamy serce do lamp. Uwaga: taka pasja uzależnia.

KOMA Oświetlenie
Sklepy firmowe z oświetleniem w Trójmieście: Gdańsk, ul. Piastowska 13, Gdynia ul. Kaczewska 4 i sklep online: koma.lux.pl

Posiadają szeroką ofertę lamp sufitowych , lamp ściennych, lamp zewnętrznych, lamp stojących, źródeł światła.

KOMA Oświetlenie współpracuje z architektami zarówno w zakresie dużych projektów, jak i tworzenia ofert pod inwestycje. Indywidualnych klientów obsługuje na bieżąco, służąc pomocą i doradztwem w doborze oświetlenia.

Dobór oświetlenia w dzisiejszych czasach nie jest prostą sprawą jak kiedyś, gdy mieliśmy tylko jedno źródło światła - żarówkę. Dlatego warto prosić specjalistów do spraw oświetlenia, aby dobrali prawidłowo oświetlenie zgodnie z wiedzą, wymogami i zasadami prawidłowego oświetlenia.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł