stat

Mieszkania nad Motławą w sprzedaży

7 grudnia 2017

Firma Robyg rozpoczyna właśnie sprzedaż nowej inwestycji, która powstanie w śródmieściu Gdańska. Osiedle będzie podzielone na część z apartamentami na wynajem pod nazwą Nadmotławie Estate oraz oddzielnie funkcjonującą część mieszkalną - Nadmotławie Apartments. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafi budynek skierowany do osób zainteresowanych zakupem w celu wynajmu i klientów szukających małych lokali jako mieszkania wakacyjnego.Nowa inwestycja firmy ROBYG powstanie przy ul. Sienna Groblazobacz na mapie Gdańska, w jednej z najbardziej prestiżowych części Gdańska, na malowniczym nabrzeżu tzw. Polskiego Haka, tuż przy ujściu Motławy do Wisły. Dzięki temu z okien i balkonów roztaczać się będzie niepowtarzalny widok na rzekę i historyczną zabudowę Starego Miasta.

W ramach Nadmotławie Estate powstaną dwa 5-piętrowe budynki, w których dostępne będą lokale jedno- i dwupokojowe o metrażach od 22 do 57 m kw.

Wszędzie bliskoDoskonała lokalizacja sprawi, że z osiedla wszędzie będzie blisko. Wystarczą zaledwie dwie minuty spacerem, by zjeść smaczne śniadanie lub ekskluzywną kolację w jednej z restauracji znajdujących się na klimatycznej ulicy Szafarnia.

W kilka minut dojdziemy też do Narodowego Muzeum Morskiego i Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, a niewiele więcej zajmie dotarcie na Główne Miasto, gdzie będziemy mogli podziwiać najsłynniejsze gdańskie zabytki z Fontanną Neptuna i bazyliką Mariacką na czele, tym bardziej, że od czerwca można już korzystać z nowo otwartej kładki na Ołowiankę zobacz na mapie Gdańska.

Inwestycja posiadać będzie bezpośredni dostęp do wody, a kilkaset metrów od niej znajduje się Marina na Stępce. Jej sąsiedztwo z pewnością ucieszy amatorów żeglarstwa i innych sportów wodnych.

Okolica, w której wkrótce powstanie Nadmotławie Estate i Nadmotławie Apartments jest także doskonale skomunikowana z najważniejszymi punktami miasta. Niedaleko znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, nieopodal zatrzymuje się tramwaj wodny, a już wkrótce, dzięki budowie tunelu pod kanałem Motławyzobacz na mapie Gdańska, pojawi się możliwość bezpośredniego dojazdu na Polski Hak z Młodego Miasta.

Najwyższy standard wykończeniaWizytówką osiedla Nadmotławie Estate będzie również najwyższy standard wykończenia. Elewację pokryją m.in. szkło, miedź i kamień, a po wejściu do budynku na gości czekać będzie eleganckie, klimatyzowane foyer z portierem, przestronne lobby ze strefą odpoczynku, w której znajdą się wygodne fotele i kominek oraz praktyczna przechowalnia bagażu.

Budynki zostaną wyposażone w szybkie i ciche windy, a ściany zostaną wykonane z materiałów o właściwościach wygłuszających. To jednak zaledwie początek długiej listy udogodnień. W Nadmotławiu Estate znajdzie się także wewnętrzna strefa fitness z sauną oraz bogato wyposażona strefa kids play. Dodatkową zaletą będzie generujący dochód parking podziemny.

- Uwagę kupujących z pewnością zwrócą lokale zaprojektowane przez specjalistów pod kątem wykończenia pod najem. Znajdzie się w nich miejsce na dwuosobowe łóżko, a w wielu apartamentach także na dodatkową sofę. W każdym lokalu będzie także aneks kuchenny ze stołem, z miejscem na lodówkę i zmywarkę oraz łazienka z funkcjonalnym prysznicem i miejscem na pralkę - wylicza Anna Wojciechowska, dyrektor marketingu i sprzedaży w firmie Rrobyg. - Całości dopełnią przestronne tarasy i wykończone płytkami balkony z niepowtarzalnym widokiem na Motławę i Stare Miasto. Oprócz doskonałego projektu i lokalizacji Nadmotławie wyróżnia się udogodnieniami mającymi ułatwić zarządzanie najmem, takimi jak przechowalnia bagażu czy elektroniczny zamek w drzwiach wejściowych. To kompletna oferta dla każdego, kto szuka w Gdańsku mieszkania pod najem w doskonałej lokalizacji.

Najwyższa stopa zwrotuDla inwestorów największym argumentem do zakupu nieruchomości na Nadmotławiu jest perspektywa dużego i stabilnego zarobku. W opinii analityków firmy Home Broker Gdańsk to obecnie najlepsze w Polsce miasto do inwestowania w nieruchomości. Roczna stopa zwrotu z takiej inwestycji wynosi w skali roku nawet 6 proc. netto, czyli dwa razy więcej niż w przypadku najwyżej oprocentowanych lokat bankowych. W praktyce oznacza to, że jeśli dziś zainwestujemy w nieruchomość 300 tys. zł, już po dwunastu miesiącach otrzymamy 18 tys. zł zysku.

- Warto jednak pamiętać, że aby lokal stale przynosił zyski, musi spełniać kilka warunków. Podstawa to doskonała lokalizacja, najlepiej unikalna, z pięknym widokiem czy dostępem do rzeki oraz wysoki standard wykończenia. Dziś wszystko to i wiele więcej oferujemy naszym klientom w nowej inwestycji Nadmotławie Estate - mówi Anna Wojciechowska.
Dodaje przy tym, że każdy, kto zdecyduje się kupić apartament na osiedlu Nadmotławie Estate, może oczekiwać zainteresowania ze strony wynajmujących, zarówno w okresie wakacyjnym, jak i w pozostałych miesiącach. Do miasta coraz liczniej przyjeżdżają bowiem nie tylko wakacyjni turyści, ale także pracownicy, których nad morze ściągają kolejne międzynarodowe korporacje.

- Nadmotławie Estate będzie wprost stworzone dla osób, które po przyjeździe do Gdańska szukają apartamentu na wynajem. Udogodnienia na terenie inwestycji, bliskość najważniejszych atrakcji turystycznych i doskonałych restauracji wraz ze świetnym połączeniem komunikacyjnym sprawiają, że przy Siennej Grobli każdy poczuje się komfortowo, wygodnie i bezpiecznie - podsumowuje dyrektor marketingu.
Sprzedaż rusza już w piątek 1 grudnia 2017 roku. Biuro Sprzedaży Nadmotławie mieści się przy ul. Szafarnia 5 w Gdańsku.