stat

Mieszkania zamiast magazynów na ul. Chylońskiej

13 marca 2018, 6:00
Michał Sielski

Chylońska to ulica, przy której mieszka najwięcej ludzi w Trójmieście. A będzie ich jeszcze więcej, bo w miejsce dawnych magazynów powstaną kolejne mieszkania. Gotowe mają być pod koniec przyszłego roku.Przy ul. Chylońskiej 110 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni od lat straszyły magazyny, które już dawno przestały pasować do mieszkalnej części dzielnicy. Mieszkańcy powoli tracili jednak nadzieję, bo w tej okolicy na zmiany czeka się wiele lat. Wraz z początkiem rewitalizacji Chyloni wrócił jednak temat zabudowy, która niebawem się rozpocznie. Najbardziej zaludniona dzielnica Trójmiasta zyska w przyszłym roku kolejne setki mieszkańców.

Czytaj więcej: Najwięcej ludzi w Trójmieście mieszka przy ul. Chylońskiej.

- W pierwszej kolejności powstanie ośmiokondygnacyjny budynek mieszkalny. Jest to pierwszy budynek z wieloetapowej inwestycji, której powierzchnia ciągnie się w pierzei ul. Chylońskiej między Netto a stacją benzynową, zaledwie kilka minut od przystanku SKM Gdynia Chylonia. Znajdzie się w nim 108 mieszkań od jedno- do trzypokojowych. Najmniejsze będą miały 30 m kw., a największe blisko 77 m kw. Cena za m kw. zaczynać się będzie od 6 tys. zł. W budynku znajdą się również lokale usługowe, a także dwupoziomowa hala parkingowa - mówi Aleksandra Nowakowska, koordynator zespołu sprzedaży trójmiejskiego TPS Reapolis.
Budynki zaprojektowała pracownia architektoniczna ROARK Studio. Elewacje miały być inspirowane sztuką uliczną i relacjami sąsiedzkimi. Mieszkańcy będą mieli dwupiętrową halę garażową pod budynkiem, który gotowy ma być na grudzień 2019 roku. Wtedy zakończona powinna być również rewitalizacja Chyloni, która zakłada m.in. remont placów, ulic czy budowę kanalizacji.
Mieszkasz w gęsto zaludnionej okolicy?
39%

tak i bardzo sobie to chwalę

26%

tak, ale nie polecam

3%

nie, ale chciałbym, bo lubię ludzi

32%

nie i mam nadzieję, że nigdy nie zamieszkam

łącznie głosów: 635