Mieszkanie Plus w Gdyni. Wnioski tylko do końca tygodnia

28 listopada 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
EBu
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: nowy autobus do "Mieszkania plus"

Blisko 2300 wniosków wpłynęło dotąd do Urzędu Miasta w Gdyni w ramach naboru najemców mieszkań powstających w Gdyni przy ulicy Puszczyka zobacz na mapie Gdyni w programie Mieszkanie Plus. Wnioski nadal można rejestrować - do piątku 30 listopada do godziny 15:30.Pierwsze w Trójmieście osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus powstaje w Gdyni przy ulicy Puszczyka. Po podpisaniu stosownych umów, pierwsi mieszkańcy będą mogli odbierać klucze na początku przyszłego roku. W sześciu czteropiętrowych budynkach powstają w sumie 172 mieszkania o powierzchni od 28 do 107 m kw. (od jednego do pięciu pokoi). Zgodnie z zasadami programu, zamieszkać tam będą mogły osoby, które mieszkanie chcą tylko wynajmować oraz takie, które płacić będą wyższy czynsz, ale po 15, 20, 25 lub 30 latach staną się właścicielem wynajmowanej nieruchomości.


Z założenia mieszkania są przeznaczone dla osób, które stać na wynajem, ale nie stać na spłacanie zaciągniętego w banku kredytu hipotecznego. O przyznanie mieszkania nie będą mogły ubiegać się osoby, które posiadają mieszkanie lub spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Preferencyjnie traktowane mają być rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. W punktacji, która ma zapewnić przyznanie mieszkania, premiowane będą także osoby z niepełnosprawnością, zamieszkałe w Gdyni i rozliczające w tym mieście PIT.

Czytaj więcej o warunkach uczestnictwa w programie i możliwości otrzymania dopłat do czynszu

- Do tej chwili wpłynęło blisko 2300 wniosków. Nabór trwa do piątku 30 listopada do godziny 15:30. Osoby, które wypełnią wniosek muszą także dostarczyć do punktu informacyjnego znajdującego się w siedzibie Urzędu Miasta w Gdyni niezbędne dokumenty, na przykład wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy, zaświadczenie o zatrudnieniu, PIT z ostatniego roku - informuje Ewa Syta, rzecznik prasowy BGKN Nieruchomości, która jest operatorem programu Mieszkanie Plus. - Wnioskujący mają na to czas do połowy grudnia. Potem urzędnicy będą analizować dokumenty.
Dokładna data ogłoszenia listy osób, które zakwalifikują się do przyznania mieszkania nie jest znana. Wiadomo natomiast, że zdecydowana większość - 86 procent wybrała najem z dojściem do własności, a największą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe - wnioskuje o nie 41 proc. osób. Średnio na jedno mieszkanie przypada ponad 13 chętnych.

Nabór wniosków odbywa za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej gdyńskiej inwestycji mieszkanieplusgdynia.pl (tu także można obliczyć swoją tzw. zdolność czynszową oraz wysokość czynszu dla preferowanego przez siebie lokalu). We wniosku należy podać m.in. swoje dane osobowe, rodzaj umowy, jaką najemca jest zainteresowany oraz metraż mieszkania. Wypełniając go, należy zwrócić uwagę na podanie poprawnego adresu e-mail, na który kandydat otrzyma informację zwrotną z nadanym numerem wniosku oraz listą wymaganych oświadczeń i dokumentów do dostarczenia.

Czytaj także: w Trójmieście będzie więcej mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus
Gdybyś skorzystał z oferty wynajmu mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus:
46%

wybrałbym najem z dojściem do własności

4%

wybrałbym tylko najem

15%

nie skorzystałbym, bo nie spełniam kryteriów

14%

nie skorzystałbym, bo nie odpowiada mi ta lokalizacja

21%

nie chciałbym skorzystać

zakończona

łącznie głosów: 669

EBu