Mieszkanie - już nie tylko do mieszkania

10 grudnia 2020, 7:00
Chwilę wytchnienia można znaleźć w parku sosnowym. Więcej zdjęć (11)

Chwilę wytchnienia można znaleźć w parku sosnowym.

mat. prasowe

Chwilę wytchnienia można znaleźć w parku sosnowym.

mat. prasowe

Nowe realia, w których funkcjonujemy od wielu miesięcy, sprawiły, że część z nas spędza w swoim mieszkaniu większość dnia. Pracujemy z domu i uczymy się zdalnie, dzieląc przestrzeń z resztą domowników. W postrzeganiu przez nas praktycznej roli mieszkania w codziennym życiu dokonała się solidna rewolucja, co musiało znaleźć swoje odzwierciedlenie na rynku nieruchomości.Home office to jedno ze sformułowań, które w 2020 roku nieoczekiwanie zrobiły zawrotną karierę. Zdalna praca z domu stała się dla pracodawców, ale też dla ich pracowników nie lada wyzwaniem. Podstawowy problem to zaaranżowanie ergonomicznego stanowiska pracy, wyizolowanego od domowej krzątaniny.

Zdarza się, że poza kawałkiem wolnego blatu, wygodnym krzesłem i niezawodnym podłączeniem do internetu wysoce pożądane bywa również nobilitujące tło w postaci imponującego regału z książkami, widoczne w kadrze kamery podczas wideokonferencji. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy w mieszkaniu odbywa się równocześnie zdalna nauka naszych dzieci, a te - jak wiemy - miewają swoje nagłe potrzeby i kaprysy.

Jak zauważają doradcy ds. nieruchomości z Hossy, oferującej m.in. mieszkania w gdańskim CentralparkuMapka, jedną z cech najbardziej docenianych przez nabywców mieszkań stała się elastyczność powierzchni, pozwalająca na wygospodarowanie miejsca na dodatkowy pokój. Przeznaczymy go na zupełnie nowe funkcje: domowego biura, prywatnej siłowni czy atelier.

Przykładowy rozkład 4-pokojowego mieszkania w Centralparku. Więcej zdjęć (11)

Przykładowy rozkład 4-pokojowego mieszkania w Centralparku.

mat. prasowe

Przykładowy rozkład 4-pokojowego mieszkania w Centralparku.

mat. prasowe

Wiele funkcji do spełnieniaMimo niedogodności związanych z pracą zdalną, z których część tak naprawdę jest do pokonania, możliwość częściowej pracy z domu zdobywa coraz większe grono zwolenników. Organizacje dostrzegły realne korzyści wynikające z wprowadzenia u siebie trybu pracy zdalnej - przede wszystkim w postaci obniżenia kosztów, pracownicy natomiast upatrują w nowym trendzie szansy na większą elastyczność w zakresie wyboru godzin pracy i miejsca, z którego ją wykonują.

Oznacza to, że wygodne miejsce do pracy staje się stopniowo domowym "must have". Ale rozszerzone zastosowanie mieszkania to już nie tylko osobiste biuro. W nowej rzeczywistości coraz częściej mieszkanie pełni również rolę prywatnej siłowni, szkoły jogi, sali kinowej, pracowni, stanowiska gamingowego, sali terapeutycznej, a nawet... kaplicy, na czas nabożeństwa online.

Nowe obyczaje szybko pociągnęły za sobą zmiany na rynku nieruchomości. Mieszkania muszą teraz pełnić więcej funkcji, przez co zmieniły się priorytety towarzyszące ich poszukiwaniu. Dotyczy to zarówno zakupu na własne potrzeby, jak i w celach inwestycyjnych.

Preferowane są mieszkania, w których można wydzielić więcej pomieszczeń - niekoniecznie o większej powierzchni, za to elastycznej i funkcjonalnie zaprojektowanej, obowiązkowo z balkonem i dającym oddech widokiem. Większą uwagę zwracamy też na bliskość zielonych terenów rekreacyjnych, jak i na to, czy na osiedlu przewidziano przestrzeń dla spędzania wolnego czasu. Obecność lokali usługowych, sklepów czy paczkomatów blisko adresu zamieszkania ma obecnie jeszcze większe znaczenie.


Czwarty pokój - i masz spokójWłaśnie takie lokalizacje cieszą się dziś największym wzięciem. Przykładem wartym uwagi są apartamentowce Centralpark przy ul. Rakoczego w Gdańsku, realizowane przez Grupę Inwestycyjną Hossa SA.

Oferta obejmuje mieszkania, których charakterystyka, metraż i liczba pokoi idealnie spełniają wymóg wielofunkcyjności. Przykładowo - dodatkowy, czwarty pokój w 70-metrowym mieszkaniu może w godzinach 8-16 pełnić rolę zacisznego gabinetu do pracy, by następnie przeistoczyć się w przestrzeń do samorozwoju, rozrywek i hobby. Podobną elastycznością cechują się również mniejsze lokale w tej inwestycji, o czym można się przekonać na stronie internetowej dewelopera.


Najbliższa okolica nabiera znaczeniaCo oczywiste, nie wszystkie sfery życia możemy i powinniśmy zamykać w czterech ścianach, dlatego niepodważalnym atutem Centralparku jest dogodna lokalizacja na Wyspie Piecewskiej, górującej nad Jaśkową Doliną. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzeba do komfortowego życia, w tym atrakcyjne tereny zielone - wewnątrz kompleksu mieszkalnego znajduje się kameralny park ze starodrzewem i ogrodzonym placem zabaw dla dzieci, z kolei na dłuższe spacery i wycieczki idealnie nadaje się położony nieopodal Park Leśny Jaśkowej Doliny.

Szkoły, przedszkola, restauracje, salony urody oraz sklepy spożywcze znajdują się w zasięgu krótkiego spaceru. Z Centralparku blisko też do najważniejszych punktów na mapie Gdańska - w kilka minut dojechać można do tętniącego życiem Wrzeszcza, a w ciągu kilkunastu do parku nadmorskiego, jak i do Śródmieścia. Co istotne, możemy też sprawnie przemieścić się tam na jednośladzie - w sąsiedztwie apartamentowców przebiega wiele tras rowerowych, umożliwiających szybką, całkowicie ekologiczną komunikację.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii